Tipsport.cz

Aktuality

Bohemians nás přehráli agresivitou a nasazením, uznal Jílek

Bohemians nás přehráli agresivitou a nasazením, uznal Jílek

02.10.2021 / A tým

Utkání na půdě pražských Bohemians nevyznělo pro Sigmu Olomouc dobře. Hanáci se po dvou rychlých gólech soupeře těžko dostávali do hry a chyběla jim i střelecká aktivita, kterou oplývali v utkáních na startu sezóny. Duel s klokany hodnotil na tiskové konferenci kouč Václav Jílek.

Trenére, jaké je vaše hodnocení dnešního duelu?

Vstup do utkání nebyl z naší strany špatný. Byli jsme schopní se alespoň chvíli udržet na míči. Hra nebyla tolik špatná. Nicméně od 10. minuty nás Bohemka začala daleko větší agresivitou a daleko větším nasazením přehrávat. Nebyli jsme schopní reagovat. Přehrávali nás ve středu hřiště a po jednoduchých situacích nás dostávali pod tlak. My jsme naopak nebyli schopní vyřešit situace, které jsme mohli dohrát jednodušeji. Z tohoto podtlaku jsme soupeři nabízeli situace a on toho dokázal využít.

Celkem brzy jsme přešli ke střídání. Jaké byly vaše záměry?

Říkali jsme si, jestli do toho nesáhnout více už v průběhu prvního poločasu, protože takto se prezentovat nechceme a už je to druhý zápas, co se nám to takto stalo. Jakub Matoušek dnes v zápase nebyl vůbec dobře. Měli jsme problém přes jejich levou stranu a nechtěli jsme čekat až na poločas. A chtěli jsme, aby Tonda Růsek naskočil do toho tempa, to byl důvod střídání. Chtěli jsme mít silnějšího hráče na pravé straně.

Do zápasu naskočili i dva debutanti – Jiří Spáčil a Ricardo Piňa z B týmu. Jaký podle vás předvedli výkon?

Je potřeba to vidět v kontextu prvního a druhého poločasu. Ten první byl z naší strany špatný. Řekl bych, že druhý poločas to bylo naprosto vyrovnané utkání, my jsme se alespoň minimálně vyrovnali soupeři. Co se týče přístupu a nasazení, tak to bylo v pořádku. Ale zase je potřeba říct, že kvalita tolik nahoru nešla. Ale jak Ricardo, tak i Jirka Spáčil utkání zvládli. Nebyl tam nějaký výraznější problém. Samozřejmě nebyly tam situace, kde by byli rozdíloví. Možná Ricardo měl dvě až tři takové situace ve finální fázi.

Venezuelan Ricardo Piňa je pro mnohé neznámé jméno. Co od něj můžeme čekat?

Věděli jsme, že Pablo měl ve středu hřiště problémy. Nebyli jsme schopni udržet balóny, případně do toho dát více kvality. Ricarda jsme měli v tréninku už několikrát a je vidět, že ofenzivní návyky má. Je tam vyšší pohyblivost a míra kreativity, proto jsme dnes na hřišti chtěli udělat tuto změnu, aby tam přišel nějaký impulz. Myslím si, že to v úvodu poločasu nebylo vůbec špatné, prezentoval se celkem dobře a dodal hře kreativitu.

Donedávna jsme neměli problém se střílením gólů, teď se nám to příliš nedaří. Čím to je? Může to být tím, že si soupeři více hlídají Martina Hálu?

Není to jenom o Martinovi Hálovi. Objektivně je potřeba říct, že ty první zápasy nám vyšly po všech stránkách. Byli jsme obrovsky efektivní, ale upozorňoval jsem na to, že to dlouhodobě nevydrží. Nedisponujeme takovou hráčskou kvalitou, abychom dávali v každém zápas tři až čtyři branky. Problém teď je, že si ani ty tři, čtyři šance nevytvoříme. Dneska možná dvě příležitosti byly, ale jinak je to málo. Jedna věc je ta, jak řešíme finální fázi a druhá je ochota podstoupit souboj, tlačit se do vápna, jít za gólem, a to se nám teď trochu vytratilo.
A tým - další aktuality:

Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát
| 20.11.2021
Sigma ztratila dvoubrankové vedení a s Hradcem jen remizovalaSigma ztratila dvoubrankové vedení a s Hradcem jen remizovala
| 20.11.2021
15. kolo: Sigma přivítá Hradec Králové15. kolo: Sigma přivítá Hradec Králové
| 18.11.2021
Aktuální soutěžní ročník skončí v létě 2022 o týden dříveAktuální soutěžní ročník skončí v létě 2022 o týden dříve
| 16.11.2021
Sigma věnuje utkání s Hradcem složkám integrovaného záchranného systémuSigma věnuje utkání s Hradcem složkám integrovaného záchranného systému
| 15.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná