Tipsport.cz

Aktuality

Musíme zlepšit pohyb a vyhrávat souboje, řekl po prohře Látal

Musíme zlepšit pohyb a vyhrávat souboje, řekl po prohře Látal

03.04.2021 / A tým

Po dvou výhrách Sigma tvrdě narazila. Na domácím stadionu nestačila na Pardubice. O výhře nováčka rozhodl v 84. minutě Ewerton. Přitom do vedení mohli jít o několik minut dříve Hanáci. Pavel Zifčák neproměnil svoji šanci, když postupoval osamocený na brankáře Letáčka, Pablo González ranou zpoza šestnáctky trefil jen tyč pardubické brány. To a prohrané souboje s malým počtem náběhů označil za příčiny prohry trenér Radoslav Látal.

„První poločas jsme totálně prospali. Do utkání jsme vstoupili vlažně, nevyhrávali jsme osobní souboje, hráli jsme bez zájmu a agresivity, a proto měl soupeř tři nepříjemné standardky. Do druhého poločasu jsme udělali změny, od 70. minuty jsme se začali dostávat do šancí. Za stavu 0:0 jsme měli dvě obrovské šance, které jsme bohužel neproměnili. Pak jsme udělali velkou chybu a soupeř nás potrestal. Dá se říct, že 60 minut jsme hráli bez efektu. Chtěli jsme hrát jen do nohy, bez náběhů a pohybu. V závěru jsme mohli rozhodnout, nestalo se, a tak soupeř využil naši chybu a zvítězil,“ popsal průběh zápasu Radoslav Látal.

Sigma inkasovala po nešťastné situaci z 84. minuty. Odkop Aleše Mandouse trefil pardubického Hufa. Míč se dostal až k Ewertonovi, který ve vápně nekompromisně zavěsil. „Aleš to mohl vyřešit lépe, mohl to kopnout do autu. Přihrávku dostal sice těžší, ale nebyla natolik těžká, aby se nedala vyřešit. Jako velkou chybu vidím i šanci Zifčáka, kdy jde sám na brankáře a neskóruje. V té době se utkání lámalo, začali jsme vyhrávat souboje, náš výkon se zvedl. Pablo ještě nastřelil tyčku, šance jsme neproměnili a soupeř nás potrestal,“ okomentoval Látal klíčové situaci.

Pardubice hráli v obraně pozorně a zejména v první půli toho Hanákům moc nedovolili. „Připravovali jsme se na to, že budeme hrát do plné obrany. Zdůrazňovali jsme hráčům, aby měli hodně náběhů. Jakmile jsme začali vyhrávat souboje, přišly šance. V dnešním fotbale je všechno o soubojích, nábězích a pohybu. Dokud do hry nedostaneme tyto aspekty, nebudeme vyhrávat,“ konstatoval Látal, který již vyhlíží úterní souboj se Slováckem. „Po takové porážce jsme rádi, že další utkání není až za týden. Nebude se to s námi táhnout celý týden. Máme dva dny na přípravu. Hodnocení musí být a pak už budeme myslet na další utkání,“ prohlásil.

Zároveň naznačil, že po dnešním výkonu svých svěřenců nastanou změny v sestavě. „Do sestavy jsme před zápasem nechtěli šahat, protože jsme předtím dvakrát uspěli. Už v poločase jsme věděli, že náš výkon není dobrý a museli jsme provést změny. Nechápu, jak můžeme odehrát dva dobré zápasy a třetí nezvládneme, protože nepodstoupíme souboje a náběhy,“ uvedl.
A tým - další aktuality:

32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě
| 13.05.2021
Sigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrakSigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrak
| 12.05.2021
80 let Androva stadionu: Malé EURO80 let Androva stadionu: Malé EURO
| 12.05.2021
Jakub Yunis podstoupil operaci poraněného koleneJakub Yunis podstoupil operaci poraněného kolene
| 11.05.2021
Jean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresuJean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresu
| 10.05.2021
Video: Aleš Mandous po utkání se SlaviíVideo: Aleš Mandous po utkání se Slavií
| 09.05.2021
Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?
| 09.05.2021
Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1
| 09.05.2021
Tváří nového Sigmáka je Pablo González!Tváří nového Sigmáka je Pablo González!
| 07.05.2021
31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii
| 07.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná