Tipsport.cz

Sigma nestačila na Pardubice. Před koncem rozhodl Ewerton

03.04.2021 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc prohráli v utkání 25. kola FORTUNA:LIGY s Pardubicemi 0:1. Jedinou branku vstřelil v 84. minutě Ewerton.

Radoslav Látal nemohl proti Pardubicím využít trojici hráčů. Ze zdravotních důvodů nehráli Lukáš Greššák a Michal Vepřek. Radek Látal zase absentoval kvůli trestu za 4 žluté karty.

Úvodní čtvrthodina vyšla lépe hostům. Ti se v 6. minutě jako první dostali do zakončení, ale Ewertonově střele scházela větší razance i přesnost. Slabší střela šla přesně do prostoru, kde byl připravený Aleš Mandous. To v 11. minutě zahrozil Ewerton mnohem více. Z velkého úhlu zahrával přímý kop. Místo očekávaného centru se rozhodl pro střelu. Jeho tvrdá rána skončila na brankové konstrukci.

Až poté se do zápasu dostávali i Hanáci. V 15. minutě odcentroval Mihalík tak, že brankář Letáček musel centr padající do branky vytáhnout mimo. O dvě minuty později González šikovně odcentroval z pravé strany na Romana Hubníka. Kapitán Sigmy ale v těžké pozici branku netrefil. O pár minut později Sigma zahrozila po rohovém kopu. Míč propadl až k Daňkovi, jehož střelu, která by nejspíš skončila v síti, zablokoval obránce Pardubic.

Dotlačit míč do sítě se sigmákům podařilo ve 27. minutě. Mihalík pěkným centrem přenesl hru na Martina Hálu, který okamžitě vracel před bránu. Tam byl nejdůraznější Jakub Yunis, který míč procpal do sítě. Jeho branka ale kvůli ofsajdu Hály neplatila. I proto skončil 1. poločas bez branek.

Druhý poločas začal velkou příležitostí Pardubic. K odraženému míči se dostal Pavel Černý, který se nerozpakoval a z první vypálil tvrdou ránu. Tu Hubník trochu tečoval a míč skončil nad břevnem. Vzápětí na druhé straně mohl zakončit v dobré pozici Beneš po centru Gonzáleze, ale před ním na poslední chvíli odvrátil hostující obránce.

Do výborné příležitosti se v 59. minutě dostal David Huf. Dostal dobrou přihrávku do vápna od Ewertona a z první vypálil jen těsně vedle pravé tyče. Sigma se připomněla v 65. minutě, kdy Martin Hála procpal míč do vápna na Kryštofa Daňka. Toho tváří v tvář vychytal Letáček. Branka by stejně neplatila, protože Daněk byl v ofsajdu.

Do vyložené šance se Hanáci dostali v 74. minutě. Pablo González využil otevřené obrany hostí, přihrál Zifčákovi, který se ocitl sám před Letáčkem. Brankář Pardubic proti němu ale skvěle vyběhl a jeho střelu zneškodnil. O dvě minuty později si Pablo přišel pro odražený míč a tvrdou střelou napálil pravou tyč pardubické branky.

Branka na Andrově stadionu padla v 84. minutě. Aleš Mandous za hranicí vápna chyboval při rozehrávce, trefil hostujícího Hufa, ten předložil Ewertonovi míč jako na podnose. Pro pardubického hráče už bylo jednoduché míč zasunout to branky. V 89. minutě měli Hanáci šanci srovnat. Jeden z pardubických hráčů podklouzl a Hála s Nešporem šli do breaku 2 na 1. Hála ale nezvládl přihrávku a ze šance tak sešlo.

Fotbalisté Sigmy tak prohráli s Pardubicemi 0:1, čímž si oba soupeři prohodili umístění v tabulce. Šanci na reparát tak budou mít Hanáci v úterý, kdy na Andrově stadionu přivítají Slovácko.

Hodnocení trenéra Látala: „Z našeho pohledu jsme první poločas totálně prospali. Nastoupili jsme do utkání vlažní, nepřipravení, nevyhrávali jsme souboje. První poločas byl z naší strany absolutně bez zájmu, bez agresivity. Na začátku druhého poločasu jsme do sestavy nechtěli sahat, čekali jsme deset minut, pak jsme sestavu trochu prostřídali. Od 65. nebo 70. minuty jsme se začali více dostávat do šancí. Za stavu 0:0 jsme měli dvě obrovské příležitosti, ale ty jsme neproměnili. Bohužel jsme pak udělali chybu, za kterou nás soupeř potrestal. Neměli jsme žádný pohyb, žádné náběhy, bez efektu. Nadechli jsme se až ke konci utkání, kdy jsme to mohli relativně rozhodnout. Ale bohužel…"

Hodnocení trenéra Novotného: „Do utkání jsme vstoupili velice dobře. Odehráli jsme velice dobrý první poločas, kdy jsme měli šance nebo náznaky šancí. Akorát jsme tyto situace někdy řešili zbrkle. Přesto byl první poločas výborný. Ve druhém poločase nás na začátku začali domácí trochu přehrávat, ale dostali jsme se z toho. V závěru jsme domácím nabídli dvě šance, domácí měli i jednu tyčku. Gól jsme nakonec dali my. Někdy je to i o štěstí, uznáváme kvality domácích. Za vítězství jsme ale šťastní.“

SK Sigma Olomouc – FK Pardubice 0:1 (0:0)

Branka: 84. Ewerton.

Rozhodčí: Pavel Julínek – Marek Podaný, Lukáš Lakomý.

ŽK: González, Beneš, Houska – Prosek.

Sigma Olomouc: Mandous – Hála, Hubník, Beneš, Zmrzlý – González, Breite, Houska (60. Chytil), Daněk, Mihalík (68. Zifčák) – Yunis (60. Nešpor). Trenér: Radoslav Látal.

Pardubice: Boháč – Prosek, Čihák, Toml, Čelůstka – Hlavatý, Tischler (88. Jeřábek) – Huf (85. Lee), Kostka, Ewerton – Černý (66. Pfeifer). Trenér: Jaroslav Novotný.

Greššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění koleneGreššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění kolene
| 16.04.2021
Nové vydání Sigmáka je tady! Nové vydání Sigmáka je tady!
27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice
| 15.04.2021
Jakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštinyJakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštiny
| 14.04.2021
MOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu PrahaMOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu Praha
Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR