Aktuality

Mojmír Chytil bude půl roku hostovat v Pardubicích

Mojmír Chytil bude půl roku hostovat v Pardubicích

03.08.2021 / A tým

Ofenzívní univerzál Mojmír Chytil odchází na půlroční hostování bez opce do FK Pardubice, současně bude o půl roku prodloužena jeho smlouva se Sigmou Olomouc. Administrativní záležitosti jeho přesunu by měly být vyřešeny během tohoto týdne.

„Během letní přípravy jsem se necítil v optimální formě. Na mém postu se navíc vytvořila konkurence, a proto jsem požádal klub, aby mě uvolnil na hostování do Pardubic. Během následujících měsíců si přeji odehrát co nejvíce minut. Mám motivaci prosadit se do základní sestavy Pardubic a poté se vrátit do Sigmy silnější,“ řekl Mojmír Chytil.

„Pardubice projevily o Mojmíra velmi seriózní zájem. Na základě žádosti hráče a jeho agentury jsme souhlasili s tím, že Mojmírovi umožníme odejít. Je zde velký předpoklad, že Mojmír dostane více herního prostoru, než by dostal v první fázi sezóny v našem týmu, ve kterém v létě vznikla na jeho postu značná konkurence. S Pardubicemi jsme si navíc podobnou spolupráci již vyzkoušeli, a proto pevně věříme, že jsou pro Mojmíra správnou volbou,“ uvedl sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář, jenž poukázal na povedené hostování Pavla Zifčáka.

„Mojmír je hráč s velkým potenciálem. Přestože jsme nadále s Mojmírem počítali jako s nedílnou součástí týmu, po rozhovoru s ním jsme usoudili, že momentálně bude lepší nebránit mu v odchodu na hostování. Pardubice hrají rychlý, ofenzivní fotbal, jejich herní styl by mu měl sedět. Dostane více herních příležitostí, což mu pomůže v rozvoji. Věříme, že za půl roku se vrátí do našeho týmu s ambicí na základní sestavu. S Mojmírem budeme neustále v kontaktu, jeho výkony v Pardubicích budeme určitě sledovat,“ dodal trenér Václav Jílek.

Dvaadvacetiletý odchovanec Sigmy odehrál doposud v první lize 53 utkání, v nichž zaznamenal 5 gólů a 6 asistencí. Další ligové starty na podzim přidá v pardubickém dresu.

Mojmo, ať se daří!




A tým - další aktuality:

Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023
Vodháněl: Boleslav je nebezpečná. Doma ale chceme tři bodyVodháněl: Boleslav je nebezpečná. Doma ale chceme tři body
| 17.03.2023
Mojmír Chytil se umístil v anketě Fotbalista rokuMojmír Chytil se umístil v anketě Fotbalista roku
| 16.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »



OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná