Tipsport.cz

Aktuality

Mojmír Chytil bude půl roku hostovat v Pardubicích

Mojmír Chytil bude půl roku hostovat v Pardubicích

03.08.2021 / A tým

Ofenzívní univerzál Mojmír Chytil odchází na půlroční hostování bez opce do FK Pardubice, současně bude o půl roku prodloužena jeho smlouva se Sigmou Olomouc. Administrativní záležitosti jeho přesunu by měly být vyřešeny během tohoto týdne.

„Během letní přípravy jsem se necítil v optimální formě. Na mém postu se navíc vytvořila konkurence, a proto jsem požádal klub, aby mě uvolnil na hostování do Pardubic. Během následujících měsíců si přeji odehrát co nejvíce minut. Mám motivaci prosadit se do základní sestavy Pardubic a poté se vrátit do Sigmy silnější,“ řekl Mojmír Chytil.

„Pardubice projevily o Mojmíra velmi seriózní zájem. Na základě žádosti hráče a jeho agentury jsme souhlasili s tím, že Mojmírovi umožníme odejít. Je zde velký předpoklad, že Mojmír dostane více herního prostoru, než by dostal v první fázi sezóny v našem týmu, ve kterém v létě vznikla na jeho postu značná konkurence. S Pardubicemi jsme si navíc podobnou spolupráci již vyzkoušeli, a proto pevně věříme, že jsou pro Mojmíra správnou volbou,“ uvedl sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář, jenž poukázal na povedené hostování Pavla Zifčáka.

„Mojmír je hráč s velkým potenciálem. Přestože jsme nadále s Mojmírem počítali jako s nedílnou součástí týmu, po rozhovoru s ním jsme usoudili, že momentálně bude lepší nebránit mu v odchodu na hostování. Pardubice hrají rychlý, ofenzivní fotbal, jejich herní styl by mu měl sedět. Dostane více herních příležitostí, což mu pomůže v rozvoji. Věříme, že za půl roku se vrátí do našeho týmu s ambicí na základní sestavu. S Mojmírem budeme neustále v kontaktu, jeho výkony v Pardubicích budeme určitě sledovat,“ dodal trenér Václav Jílek.

Dvaadvacetiletý odchovanec Sigmy odehrál doposud v první lize 53 utkání, v nichž zaznamenal 5 gólů a 6 asistencí. Další ligové starty na podzim přidá v pardubickém dresu.

Mojmo, ať se daří!
A tým - další aktuality:

Vyjádření SK Sigma Olomouc k incidentu po utkání se Slavií PrahaVyjádření SK Sigma Olomouc k incidentu po utkání se Slavií Praha
| 28.10.2021
Václav Jílek: Slavii jsme gól darovali. Prohra proto mrzí víceVáclav Jílek: Slavii jsme gól darovali. Prohra proto mrzí více
| 27.10.2021
Chyba v úvodu rozhodla. Sigma prohrála se Slavií 0:1Chyba v úvodu rozhodla. Sigma prohrála se Slavií 0:1
| 27.10.2021
Dohrávka 3. kola. Sigma jede na SlaviiDohrávka 3. kola. Sigma jede na Slavii
| 26.10.2021
Vstupenky na utkání Sigma – Slovácko v prodeji!Vstupenky na utkání Sigma – Slovácko v prodeji!
| 25.10.2021
Video: Trenéři Jílek a Kozel po utkání Sigma - LiberecVideo: Trenéři Jílek a Kozel po utkání Sigma - Liberec
| 23.10.2021
Breite: Liberec své šance proměnil, my nikoliv. To rozhodloBreite: Liberec své šance proměnil, my nikoliv. To rozhodlo
| 23.10.2021
Ze severu Čech bez bodu. Sigma podlehla Liberci 0:2Ze severu Čech bez bodu. Sigma podlehla Liberci 0:2
| 23.10.2021
12. kolo: Sigma cestuje do Liberce12. kolo: Sigma cestuje do Liberce
| 22.10.2021
SigmaJede: hostem druhého dílu byl Ladislav MinářSigmaJede: hostem druhého dílu byl Ladislav Minář
| 19.10.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná