Aktuality

Mojmír Chytil bude půl roku hostovat v Pardubicích

Mojmír Chytil bude půl roku hostovat v Pardubicích

03.08.2021 / A tým

Ofenzívní univerzál Mojmír Chytil odchází na půlroční hostování bez opce do FK Pardubice, současně bude o půl roku prodloužena jeho smlouva se Sigmou Olomouc. Administrativní záležitosti jeho přesunu by měly být vyřešeny během tohoto týdne.

„Během letní přípravy jsem se necítil v optimální formě. Na mém postu se navíc vytvořila konkurence, a proto jsem požádal klub, aby mě uvolnil na hostování do Pardubic. Během následujících měsíců si přeji odehrát co nejvíce minut. Mám motivaci prosadit se do základní sestavy Pardubic a poté se vrátit do Sigmy silnější,“ řekl Mojmír Chytil.

„Pardubice projevily o Mojmíra velmi seriózní zájem. Na základě žádosti hráče a jeho agentury jsme souhlasili s tím, že Mojmírovi umožníme odejít. Je zde velký předpoklad, že Mojmír dostane více herního prostoru, než by dostal v první fázi sezóny v našem týmu, ve kterém v létě vznikla na jeho postu značná konkurence. S Pardubicemi jsme si navíc podobnou spolupráci již vyzkoušeli, a proto pevně věříme, že jsou pro Mojmíra správnou volbou,“ uvedl sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář, jenž poukázal na povedené hostování Pavla Zifčáka.

„Mojmír je hráč s velkým potenciálem. Přestože jsme nadále s Mojmírem počítali jako s nedílnou součástí týmu, po rozhovoru s ním jsme usoudili, že momentálně bude lepší nebránit mu v odchodu na hostování. Pardubice hrají rychlý, ofenzivní fotbal, jejich herní styl by mu měl sedět. Dostane více herních příležitostí, což mu pomůže v rozvoji. Věříme, že za půl roku se vrátí do našeho týmu s ambicí na základní sestavu. S Mojmírem budeme neustále v kontaktu, jeho výkony v Pardubicích budeme určitě sledovat,“ dodal trenér Václav Jílek.

Dvaadvacetiletý odchovanec Sigmy odehrál doposud v první lize 53 utkání, v nichž zaznamenal 5 gólů a 6 asistencí. Další ligové starty na podzim přidá v pardubickém dresu.

Mojmo, ať se daří!
A tým - další aktuality:

Jílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na BaníkuJílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na Baníku
| 06.08.2022
Jemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničehoJemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničeho
| 06.08.2022
Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2
| 06.08.2022
Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!
| 05.08.2022
Vyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízeníVyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízení
| 05.08.2022
Hostem v Podcastu SigmaJede byl Radim BreiteHostem v Podcastu SigmaJede byl Radim Breite
| 04.08.2022
Před zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a MarošimPřed zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a Marošim
| 03.08.2022
Zveme fotbalovou mládež na moravské derby proti Brnu!Zveme fotbalovou mládež na moravské derby proti Brnu!
| 02.08.2022
Mojmír Chytil: Rozhodlo se na začátku druhé půleMojmír Chytil: Rozhodlo se na začátku druhé půle
| 30.07.2022
Jsme ve velké euforii, vše nám dnes vyšlo, řekl Jílek po BaníkuJsme ve velké euforii, vše nám dnes vyšlo, řekl Jílek po Baníku
| 30.07.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná