Aktuality

Béčko, ženy a mládež soutěžní ročník 2020/2021 již nedohrají

Béčko, ženy a mládež soutěžní ročník 2020/2021 již nedohrají

04.05.2021 / Ostatní

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR na dnešním zasedání rozhodl o ukončení nedohraného soutěžního ročníku 2020/2021. Toto rozhodnutí se týká všech našich kategorií od B-týmu až po přípravky včetně ženských týmů.

„Do poslední chvíle jsme bojovali o to, aby se mohly neprofesionální soutěže dohrát. Z tohoto důvodu jsme také neustále vymýšleli nové a nové varianty scénářů tak, abychom mohli odehrát požadovaný počet utkání a byla zajištěna regulérní prostupnost soutěží. Ve chvíli, kdy jiné sporty soutěže odpískaly, my stále věřili a bojovali. Máme ale první květnový týden a stále není povolena ani možnost plnohodnotného tréninku klubů, takže je potřeba nyní bohužel konstatovat, že ani fotbalové soutěže již nepůjde dohrát“, říká předseda FAČR Martin Malík.

Při rozhodování výkonného výboru o ukončení soutěží hrál podstatnou roli také nedostatek času na přípravu týmů před eventuálním obnovením mistrovských zápasů. K tomu však nedošlo, jelikož by hráčům kvůli dlouhé tréninkové absenci hrozilo zvýšené riziko zranění. „Zdraví hráčů je a vždy bude naší prioritou. Opravdu jsme dnes již v termínu, kdy nejde realizovat harmonogram soutěží od ČFL a MSFL dolů, včetně tolik potřebného tréninkového procesu, který by restartu předcházel. Je to samozřejmě o to smutnější, že jde o druhou sezónu v řadě, kdy musely být neprofesionální soutěže předčasně ukončeny“, připomíná generální sekretář FAČR Jan Pauly.

Ukončení soutěží automaticky neznamená ukončení fotbalové sezóny. V případě, že se i nadále bude epidemiologická situace v České republice vyvíjet k lepšímu, na řadu by mohly přijít turnaje termínově spadající ještě do sezóny 2020/2021. Při takovém vývoji FAČR nabídne klubům maximální součinnost. „VV FAČR dnes rozhodl také o tom, že v případě realizace podobných turnajů, pokud tedy budou umožněny z hlediska hygienického rozvolňování, bude za předem stanovených pravidel proplácet náklady klubů na rozhodčí, tak abychom mohli jako střešní organizace amatérského fotbalu přispět alespoň nějakou měrou k reálnému návratu fotbalu na hřiště a zároveň pomoci přípravě hráčů na novou sezónu,“ dodává předseda FAČR Martin Malík.

Touto cestu by Sigma Olomouc ráda vyjádřila podporu všem svým fotbalistům a fotbalistkám, kterých se dnešní rozhodnutí týká. Pevně věříme, že v nadcházející sezóně soutěžní ročník dokončíme a fotbal si užijeme plnými doušky. Držte se a bojujte, sigmáci a sigmačky!
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná