Tipsport.cz

Statistický souhrn sezóny 2020/2021. Kdo odehrál nejvíce minut?

04.06.2021 / A tým

Ligový ročník 2020/2021 je již minulostí. SK Sigma Olomouc v něm obsadila se ziskem 45 bodů 9. místo. Během sezóny zaznamenala 11 výher, 12 remíz a 11 proher při skóre 40 vstřelených branek a 40 inkasovaných branek.

Týmu se více dařilo na venkovních hřištích. V součtu vydoloval na hřištích soupeře 25 bodů, což v tabulce venkovních zápasů znamená 5. místo. Hanáci získali o 5 bodů méně v utkáních na Andrově stadionu. Se ziskem 20 bodům jim patří 10. místo v tabulce domácích zápasů.

Nejlepší střelcem tým se stal Pablo González. Španělský záložník vstřelil 7 branek. Aleš Mandous, který se probojoval do národního týmu a bude s ním cestovat na Euro, vychytal s přispěním spoluhráčů 10 čistých kont. To ho řadí na dělené 2. místo mezi nejlepší brankáře FORTUNA:LIGY v této statistice.

Olomoucká opora mezi třemi tyčemi zároveň strávila na hřišti nejvíce minut, a to 2700. Z hráčů v poli toho nejvíce odkopal Radim Breite, který byl na hřišti po dobu 2578 minut.

Umístění: 9. místo (doma: 10. místo, venku: 5. místo)

Počet bodů: 45

Bilance: 11 výher – 12 remíz -11 proher

Skóre: 40:40

Nejlepší střelci: Pablo González (7 branek), David Houska (5 branek), Mojmír Chytil (4 branky)

Vychytané nuly: Aleš Mandous (10 nul)

Individuální statistiky:

Brankáři

Aleš Mandous: 30 zápasů - 2700 minut, 10 čistých kont, 1 ŽK

Matúš Macík: 3 zápasy - 270 minut, 0 čistých kont, 0 ŽK

Michal Reichl: 1 zápas, 90 minut, 0 čistých kont, 0 ŽK (odchod do Hradce Králové)

Jakub Trefil: 0 zápasů

Obránci

Vít Beneš: 21 zápasů – 1637 minut, 0 gólů, 1 asistence, 1 ŽK

Martin Hála: 28 zápasů – 1856 minut, 2 góly, 1 asistence, 6 ŽK

Roman Hubník: 26 zápasů – 2198 minut, 0 gólů, 2 asistence, 6 ŽK

Václav Jemelka: 6 zápasů, 540 minut, 0 gólů, 0 asistencí, 2 ŽK (odchod do OH Leuven)

Radek Látal: 28 zápasů – 1558 minut, 1 gól, 0 asistencí, 7 ŽK

Milan Kerbr: 1 zápas - 2 minuty, 1 gól, 0 asistencí, 0 ŽK (rozloučení s kariérou)

Jaroslav Mihalík: 10 zápasů – 274 minut, 0 gólů, 0 asistencí, 1 ŽK

Šimon Falta: 14 zápasů, 977 minut, 2 góly, 2 asistence, 0 ŽK (odchod do Plzně)

Pavel Zifčák: 20 zápasů – 635 minut, 3 góly, 0 asistencí, 1 ŽK

Matoušek po ligovém debutu: Nervózní jsem byl, ale kluci mi pomohliMatoušek po ligovém debutu: Nervózní jsem byl, ale kluci mi pomohli
| 24.07.2021
Více napadat rozehrávku, měl jasno Jílek. Chválil Matouška nebo MacíkaVíce napadat rozehrávku, měl jasno Jílek. Chválil Matouška nebo Macíka
Sigma z Letné body neveze. Se Spartou prohrála 2:3Sigma z Letné body neveze. Se Spartou prohrála 2:3
Zlatohlávek, Sláma a Hausknecht budou hostovat v jiných klubechZlatohlávek, Sláma a Hausknecht budou hostovat v jiných klubech
Zpátky na Andrák! Začíná předprodej na utkání s PardubicemiZpátky na Andrák! Začíná předprodej na utkání s Pardubicemi
| 23.07.2021
S přístupem hráčů jsem spokojený. Na Spartě budeme aktivní, řekl JílekS přístupem hráčů jsem spokojený. Na Spartě budeme aktivní, řekl Jílek
| 22.07.2021
Sigma u Šantovky: Nové dresy, tiskovka či promítání filmu Sigma stoletáSigma u Šantovky: Nové dresy, tiskovka či promítání filmu Sigma stoletá
| 21.07.2021
Fanoušci Sigmy mohou na Letnou. Prodej vstupenek začíná ve čtvrtekFanoušci Sigmy mohou na Letnou. Prodej vstupenek začíná ve čtvrtek
Souhrn letní přípravy A týmuSouhrn letní přípravy A týmu
| 19.07.2021
Soustředění v Polsku Sigma zakončila remízou s Arkou GdyniaSoustředění v Polsku Sigma zakončila remízou s Arkou Gdynia