Tipsport.cz

Trenér Látal: Pro vítězství uděláme maximum

05.02.2021 / A tým

Olomoučtí fotbalisté neprohráli v Mladé Boleslavi počtvrté za sebou. V posledním utkání remizovali ve městě automobilů 1:1. Trenéra Radoslava Látala mrzel především nadějně rozehraný začátek zápasu, který měl Sigmu nasměrovat k vedení. Sigma naopak inkasovala z brejku a remízu zachránil až v 82. minutě proměněným pokutovým kopem Pablo González. Proti Spartě s novým trenérem Vrbou budou chtít sigmáci prodloužit třízápasovou sérii domácích vítězství proti tomuto soupeři.

Trenére, v utkání proti Mladé Boleslavi jsme v úvodních minutách zápasu byli lepším týmem. Pak jsme ale obdrželi branku, nedali jsme penaltu… Co jste hráčům vyčítal?

Ano, neproměnili jsme penaltu, ale neproměnili jsme také spoustu šancí. V potaz musíme brát také chybu, kterou jsme udělali při obdržené brance. To nás poté srazilo. To stejné se stalo na Slavii. Utkání jsme měli pod kontrolou, ale po jedné chybě jsme prohrávali. Těchto chyb je potřeba se vyvarovat.

Potěšil vás alespoň výkon mužstva?

S výkonem jsem byl spokojený v první půlhodině, kdy jsme často chodili do zakončení. Ve druhém poločase už naše hra tyto parametry nevykazovala. Vázla nám kombinace a také nám chyběl David Houska. Hru jsme poté zjednodušili a poslali jsme na hřiště dva útočníky.

Zákrok na Davida Housku ze strany Matějovského byl poměrně tvrdý. Do druhého poločasu už David nemohl nastoupit.

Davida jsme o poločase museli odvézt do nemocnice, na jeho nohu byl hrozný pohled. Nakonec měl pět stehů. Málem mu zlomili nohu… A v dnešní době, kdy na utkání máme video a rozhodčí, kteří jsou za to zodpovědní, to nechápu.

Utkání v Boleslavi muselo být z důvodu nepřízně počasí odloženo na úterý. Ovlivnilo to přípravu na nedělní utkání proti Spartě?

Do přípravy na nedělná utkání to nijak nezasáhlo, příprava probíhala jako vždy.

Můžeme očekávat, že trenér Vrba bude ctít své rozestavení 4-2-3-1?

V tuto chvíli je to pro nás nečitelné. Trenér Kotal hrával v rozestavení 3-5-2, trenér Vrba má zase svoji představu. Podíváme se na některé zápasy z dob, kdy trénoval v Plzni a uvidíme. Stěžejní je, abychom se dobře připravili především my.

Utkání se Spartou mívají dobrou kulisu. Fanoušci však budou opět chybět. Mrzí vás, že nebudete mít podporu z tribun?

Každý zápas bez diváků mrzí, ať hrajeme proti Baníku, Slavii nebo Spartě. Diváci se na tyto soupeře vždy těší a Andrův stadion bývá téměř zaplněný. Pamatuji si náš poslední zápas proti Letenským tady doma, kdy jsme je porazili a atmosféra byla výborná. Fotbal hrajeme pro diváky a ti momentálně chybí a chybět budou. Je to škoda, protože jsou naším hnacím motorem.

V posledních třech zápasech na domácí půdě jsme Spartu porazili. Dává nám to určité sebevědomí do nedělního zápasu?

Na statistiky se nedívejme. Každý zápas začíná za stavu 0:0 a každý zápas se také jinak vyvíjí. Vzpomeňme na naše utkání v Mladé Boleslavi, kde jsme mohli zápas rozhodnout už v prvních dvaceti minutách. Každé utkání má nějaký průběh a podle toho reagujeme. My se budeme především snažit o to, abychom pro vítězství udělali maximum.

Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021
Moravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru ChytilMoravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru Chytil
Vychází Sigmák k zápasu s Brnem!Vychází Sigmák k zápasu s Brnem!
| 19.02.2021
Matúš Macík: V Sigmě chci zažít úspěchyMatúš Macík: V Sigmě chci zažít úspěchy
| 18.02.2021
20. kolo: Moravské derby mezi Sigmou a Zbrojovkou20. kolo: Moravské derby mezi Sigmou a Zbrojovkou