Aktuality

Do přípravy dnes naskočili také hráči devatenáctky

Do přípravy dnes naskočili také hráči devatenáctky

05.07.2021 / Ostatní

Také sigmácký tým do 19 let dnes začal letní přípravné období. Svěřenci trenéra Tomáše Janotky zažijí neobvykle krátkou přípravu. Ta potrvá pouhé 4 týdny.

Mladí fotbalisté Sigmy mají před sebou necelý měsíc přípravy. V ní se v rámci přátelských utkání střetnou s moravskými celky z Brna a Zlína. Následně vyrazí na soustředění do Ústí nad Orlicí, kde sehrají dvě utkání – proti domácímu Ústí a Pardubicím.

„Tato příprava bude specifická tím, že bude krátká, pouze čtyř týdenní. Tři týdny budeme trénovat a čtvrtý týden je už týden před mistrovským zápasem. Příprava bude rychlá, svižná, uteče jako voda. Věřím, že navážeme na období, které jsme s kluky strávili v květnu a červnu. Pracovat budeme především na herní kondici. Začneme defenzívou, pak se zaměříme na ofenzivní způsob hry, kterým bychom se chtěli prezentovat,“ uvedl trenér Tomáš Janotka.

Opatření vůči šíření epidemie covid-19 způsobila přerušení a posunutí fotbalového kalendáře. Po rozvolnění podmínek pro organizované sportování týmy na konci sezóny doháněly, co se jen dalo. Z toho důvodu pak měli hráči kratší volno, než zpravidla mezi sezónami mívali. „Na konci minulé sezóny jsme chtěli co nejvíce hrát a trénovat s míčem a nahradit tak to, o co byli hráči ochuzeni během covidové doby. Během volna pak plnili jednoduchý individuální plán o 3 trénincích zaměřených na sílu a běhy,“ vysvětlil trenér Janotka.

I společný čas na hřišti v závěru minulé sezóny pomohl hráčům dostat se alespoň částečně zpět do formy. „Za měsíc a půl, kdy jsme trénovali, se vcelku srovnali. Každý ale přišel v trošku jiném rozpoložení, protože někdo měl větší možnost dostat se na hřiště, někdo tolik příležitostí neměl. Jinak kluci jsou natolik kvalitní, že jim nebude dělat problém naskočit do „rozjetého vlaku“. Jsme hlavně rádi, že můžeme opět trénovat,“ pověděl bývalý obránce či záložník Sigmy.

Tomáš Janotka jako trenér U19 pravidelně svým týmům plánoval konfrontaci se zahraničními soupeři. Devatenáctka v minulosti vycestovala například do Německa nebo Nizozemska. Letos to bohužel vzhledem k stále vratkavé covidové situaci není možné. „Chtěli jsme hrát s Rapidem Vídeň nebo Trenčínem. Pro představu, trenérem Rapidu nám bylo řečeno, že od vedení mají pokyn nehrát mezinárodní zápasy, což je vzhledem k situaci logické. S Trenčínem jsme byli domluveni na generálku, nakonec to ale padlo, protože vyšla nová opatření. Hledáme tedy soupeře pro poslední přípravný zápas, je to malá komplikace, se kterou, věřím, že si poradíme,“ prozradil Janotka.

Devatenáctka dnes trénovala na novém travnatém hřišti na Stadionu mládeže v Řepčíně. Další travnatou plochu trenér uvítal. „Jsem rád, že se tento areál rozvíjí. Máme k dispozici 3 skvělé tréninkové plochy. V momentě, kdy bude možnost dobudovat zázemí nových šaten, posilovnu nebo regeneraci, tak to bude perfektní,“ dodal.

První mistrovský zápas má tým U19 na programu v sobotu 31. července, kdy vyjíždí do Opavy.

Kádr pro letní přípravu

Brankáři: Bílý, Mazur (přesun z U17)

Obránci: Paar, Němeček, Vítek F., Kadlec, Coufal, Smolka, Waclawik

Záložníci: Cahel, Fabiánek, Vyhlídal, Saňák, Opatřil, Studený, Skopal, Mikulenka, Nízký, Koláček, Hřivnáč

Útočník: Špangr (přesun z U17), Březina (na zkoušce ze Znojma), Stoppen (na zkoušce z V. Bystřice), Michalik (na zkoušce z Uničova), Seehof (zranění)

Program letní přípravy

5. července | zahájení

7. července (10:30) | SK Sigma Olomouc U19 – FC Zbrojovka Brno U19 (Řepčín)

10. července (12:00) | SK Sigma Olomouc U19 – FC Fastav Zlín U19 (Dolany)

13. – 17. července | soustředění v Ústí nad Orlicí

14. července (18:00) | TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – SK Sigma Olomouc U19

17. července (10:30) | FK Pardubice U19 – SK Sigma Olomouc U19

Foto: Jan Krčmář


u19-1u17prvnitj.jpg
u19-1u17prvnitj-2.jpg
u19-1u17prvnitj-3.jpg
u19-1u17prvnitj-4.jpg
u19-1u17prvnitj-5.jpg
u19-1u17prvnitj-6.jpg
u19-1u17prvnitj-7.jpg
u19-1u17prvnitj-8.jpg
u19-1u17prvnitj-9.jpg
u19-1u17prvnitj-10.jpg
u19-1u17prvnitj-11.jpg
u19-1u17prvnitj-12.jpg
u19-1u17prvnitj-18.jpg

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná