Tipsport.cz

Tipsport Malta Cup zahájila Sigma výhrou. Trnavu porazila 2:1

06.01.2021 / A tým

V semifinále Tipsport Malta Cupu zdolala Sigma Olomouc slovenský Spartak Trnava 2:1. Obě branky Hanáků padly ve 2. poločase, kdy se prosadili Kryštof Daněk a Dominik Radič. V sobotu tak svěřence Radoslava Látala čeká finále proti rakouskému Swarowski Tirol, který ve druhém semifinále porazil Zbrojovku Brno 2:0.

Do prvního utkání v rámci Tipsport Malta Cupu proti Trnavě nasadil Radoslav Látal od úvodních minut silnou sestavu s Nešporem, Houskou, Breitem či Hálou. Gólově se však sigmáci v 1. poločase neprosadili.

Přitom již ve 4. minutě mohl Hanáky poslat do vedení Mojmír Chytil, kterého centrem na zadní tyč našel Michal Vepřek. Chytilovi ale střela z první vůbec nesedla a ze solidní příležitosti bránu netrefil. Brankou neskončila ani příležitost Pabla Gonzáleze, který si ve 20. minutě navedl míč do vápna, ale jeho křížná střela letěla mimo tři tyče. Aktivní González pak ve 31. minutě centroval do tyče, Nešpor se ve vápně zorientoval jako první a míč doklepl za záda gólmana Takáče. Gólová radost však Hanákům příliš dlouho nevydržela, protože rozhodčí si všimli ofsajdového postavení Martina Nešpora. V úvodních 45 minutách tak branka na Národním stadionu v Ta‘ Qali na Maltě nepadla.

O poznání více ze hry měli Hanáci po změně stran, kdy se na trávník dostali Kryštof Daněk, Ondřej Zmrzlý, či Dominik Radič. I tentokrát sigmáci začali aktivněji a již ve 49. minutě se prvním střelcem v utkání mohl stát Radek Látal, který si naběhl do vápna, ale střelou z první minul.

Až v 58. minutě konečně svěřenci trenéra Látala šli do vedení. Postaral se o to Kryštof Daněk, který po přihrávce Ondry Zmrzlého z levé strany propálil Rusova a brankou tak oslavil své úterní 18. narozeniny.

Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit v 70. minutě Zmrzlý, který z přímého kopu mířil k tyči a brankář Rusov musel jeho pokus likvidovat. O pár minut později dobře hrající Zmrzlý vybojoval míč, ale nadějnou pozici Kryštof Daněk ve druhý gól neproměnil, když těsně minul pravý roh trnavské branky.

Nevyužité příležitosti Hanáky mrzely v 84. minutě, když Mandous neudržel střelu Olejníka a do prázdné brány se prosadil Kotlár. Zpět si však vedení vzali sigmáci v 89. minutě, když Jakub Yunis vybojoval míč a z pravé strany přihrál do vápna nabíhajícímu Radičovi, který volného prostoru využil nejlépe jak mohl.

Sigma už do konce utkání vedení udržela a porazila Spartak Trnava 2:1. Na Tipsport Malta Cupu si tak olomoučtí fotbalisté zahrají finále proti rakouskému Swarowski Tirol. Zápas se bude hrát v sobotu od 18:00 a živě jej bude opět přenášet Nova Sport.

Hodnocení trenéra Látala: „Hlavně v prvním poločase bylo vidět, že jsme ještě v přípravě. Hra byla nepřesná a rozkouskovaná, čemuž napomohl těžký terén. Hráči také podstoupili hodně osobních soubojů. V druhém poločase jsme přeskupili řady. Začali jsme hrát na 3 obránce, předsunuli presink výš a snažili se soupeře napadat. Zápas jsme mohli rozhodnou dřív, měli jsme několik šancí, místo toho jsme dostali gól z jediné střely v druhé půli.“

Sestřih

SK Sigma Olomouc – FC Spartak Trnava  2:1 (0:0)

Branky: 58. Daněk, 89. Radič – 84. Kotlár.

Rozhodčí: Mangion – Francalanza, Spencer.

Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Beneš (46. Štěrba), Poulolo, Vepřek (46. Zmrzlý) – Hála (46. Sladký), Houska, Breite (46. Greššák), Chytil (46. Daněk), González (87. Šíp) – Nešpor (46. Radič). Trenér: Radoslav Látal.

Spartak Trnava: Takáč (46. Rusov) – Turňa (10. Koštrna), Tumma, Grič (46. Mihál), Jendrek – Gembický (46. Mikovič), Kolesár (61. Karhan), Kóša (78. Savvidis), Benovič (61. Benovič), Kotlár – Olejník. Trenér: Michal Gašparík.

| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil