Tipsport.cz

Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0

06.04.2021 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc remizovali v dohrávce 23. kola se Slováckem. Ve velice atraktivním utkání, kdy domácí i hosté neproměnili velké množství šancí, branka nepadla.

Radoslav Látal dnes musel při skládání základní sestavy řešit absenci hned pětice hráčů. David Houska mu scházel kvůli trestu za 4 žluté karty. Kryštof Daněk, Tomáš Zahradníček, Michal Vepřek, Martin Nešpor a Lukáš Greššák nemohli do zápasu nastoupit vinou zranění nebo nemoci.

Úvod zápasu patřil hostům. Do dvou velkých příležitostí se dostal Jurečka. Ve 4. minutě musel proti jeho tvrdé střele zakročit Aleš Mandous, o chvíli později se Jurečka dostal ke střele z hranice šestnáctky, ale tentokrát bránu netrefil.

Po čtvrthodině hry začala tempo utkání diktovat Sigma. Hned v 16. minutě měli Hanáci první velkou příležitost utkání. Hubník centroval z pravé strany, Nemrava míč nedokázal odvrátit do bezpečí, ke střele se tak dostal Pablo González, ale gólovou radost mu překazil Stanislav Hofmann, který míč z brankové čáry vykopl.

González byl i u příležitosti z 28. minuty. Tentokrát centroval do vápna na Yunise s Breitem. Druhý jmenovaný hráč se sám před Nemravou dostal k zakončení hlavou, ale těsně minul levou tyč. Dvě minuty nato namazal Chytil do běhu Yunisovi, ten byl sice sám před gólmanem hostí, bohužel ale ve velkém úhlu, a tak Nemrava jeho střelu srazil na roh.

Tlak Sigmy gradoval. Byla 34. minuta utkání, když Nemrava nezvládl odklidit centr Látala. Nabil tak k dělovce Breitemu, ale opět byl na čáře připravený Hofmann. Minutu poté míč po rohu propadl k Chytilovi, který byl před Nemravou sám. Brankář Slovácka skvělým zákrokem udržel bezbrankový stav, který vydržel do konce poločasu.

Druhý poločas začal šancí Sigmy už po 18 vteřinách. Látalův centr dokázala obrana hostí odvrátit, ale jen k aktivnímu Gonzálezovi. Ten míč po prvotním zpracování okamžitě vystřelil, ale jen vedle pravé tyče. O deset minut později zazvonilo na Andrově stadionu břevno. Ondra Zmrzlý při pokusu o centr podklouzl a ze zamýšleného centru tak byla střela, která se k překvapení všech otřela o brankovou konstrukci.

Nad Androvým stadionem začalo ve 2. poločase hustě sněžit, do hry šel dokonce i oranžový míč. V 61. minutě byl opět ve velké příležitosti Zmrzlý. Po brejku Sigmy mu Pablo González předložil míč jako na podnose, Ondru ale skvělým zákrokem vychytal Nemrava.

Musel se ale činit i Aleš Mandous. V 78. minutě předvedl parádní zákrok proti Jurečkovi. O pár vteřin později mu hned dvakrát pomohla branková konstrukce. Nejprve při tečované střele Klimenta, a vzápětí i při střele Sadílka.

V 81. minutě šel do zápasu Jáchym Šíp, pro kterého to byl 1. ligový start v kariéře.

V parádním utkání ale nakonec branka nepadla. Sigma se tak potřetí v řadě rozešla se Slováckem bez branek. Již v sobotu čeká na Hanáky Příbram.

Hodnocení trenéra Látala: „Začátek dnešního utkání se vyvíjel v náš prospěch. Měli jsme několik šancí, kdy jsme zápas mohli rozhodnout. V defenzívě jsme pracovali dobře, během první půle jsme soupeře téměř do ničeho nepouštěli. Sestavu jsme se dnes rozhodli vyztužit Poulolem, kdy jsme ho dali na středního záložníka, aby sbíral dlouhé míče, kterými je Slovácko typické. Což nám i vyšlo. Bohužel však nejsme schopní dát z našich šancí branku, to je náš největší problém. Nejen dnes, ale už delší dobu. Ve druhém poločase jsme měli tutovou šanci téměř do prázdné branky, kdy jsme ale trefili brankáře. Zhruba od 75. minuty jsme náš výkon trochu znehodnotili, mohli jsme inkasovat. Musím přiznat, že jsme měli i štěstí. Nejsme zkrátka schopní dát dříve branku tak, aby se zápas mohl nějakým způsobem vyvíjet a aby se mohl přiklonit na naši stranu.“

Hodnocení trenéra Svědíka: „Ať už v prvním nebo ve druhém poločase, každé mužstvo mělo pasáž, kdy bylo lepší. Vstup do utkání jsme měli dobrý, ale nedotáhli jsme některé akce. Pak se hra vyrovnala, zhruba ve 30. minutě nás soupeř dostal pod tlak, vytvořil si šanci díky Breitemu. My jsme předtím měli šanci Jurečkou. Hrozili jsme s přímočarostí, šli jsme rychle nahoru, dobře jsme chytili balon, dobře nám to tahali Honza Kliment a Venca Jurečka. Venca Jurečka mohl před koncem poločasu dát Hoznovi Klimentovi balon přesněji, mohla z toho být lepší příležitost. Každé mužstvo mělo své šance a ve stejném rázu se nesl i druhý poločas. Od 45. do 70. minuty byla Sigma lepší než my. Zbytečně jsme kazili, nepokryli jsme střed hřiště, na některých hráčích bylo vidět, že mají těžké nohy. Někteří z nich měli první ligový start a bylo to znát. Ale v 70. minutě jsme se z toho oklepali. Přežili jsme největší šanci Olomouce, kdy nám pomohl Víťa Nemrava. Potom jsme zase měli šance my, nastřelili jsme tyčky, břevno, měli jsme závary. To samé měla Sigma v prvopočátku druhého poločasu, takže si myslím, že remíza zápasu odpovídá.“

SK Sigma Olomouc – 1.FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Petr Hocek – Tomáš Mokrusch, Lucie Ratajová.

ŽK: Hála, Poulolo – Šimko, Kadlec, Kliment.

Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Hubník, Beneš, Zmrzlý – González (63. Mihalík), Breite, Poulolo, Chytil (82. Zifčák), Hála (82. Šíp) – Yunis. Trenér: Radoslav Látal.

Slovácko: Nemrava – Šimko (77. Kalabiška), Hofmann, Kadlec, Divíšek – Polášek (76. Srubek), Sadílek – Petržela, Kohút (82. Kubala), Jurečka – Kliment. Trenér: Martin Svědík.

Sestřih

Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0
Sigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se SlováckemSigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se Slováckem
| 05.04.2021
Breite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoctBreite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoct