Aktuality

Dorostenky vstoupily do sezóny výhrou nad Baníkem

Dorostenky vstoupily do sezóny výhrou nad Baníkem

06.09.2021 / Ostatní

Ženský tým SK Sigma Olomouc do 18 let má za sebou první kolo v novém soutěžním ročníku 2. ligy dorostenek. V něm naše hráčky porazily fotbalistky Baníku Ostrava. Úvod ligy se sigmačkám povedl také díky kvalitní letní přípravě, během které odehrály i mezinárodní utkání.

Letní příprava sigmáckých dorostenek se skládala z řady přátelských utkání na území České republiky, ale také v zahraničí. „Během přípravy jsme odehráli pět přípravných utkání a jeden mezinárodní turnaj v Polsku. Do přípravy se zapojilo celkem 23 hráček. Z kádru odešlo 7 hráček do našeho áčka a naopak přišlo celkem 11 nových tváří. Přípravu jsme realizovali na hřišti v Kožušanech, kde máme výborné zázemí a podporu. S přípravou jsem spokojen, hráčky k ní přistoupily ve většině zodpovědně,“ zhodnotil trenér dorostenek Miloslav Novotný.

V utkání proti rakouskému SV Horn se naše fotbalistky blýskly. Své soupeřky přehrály a zaslouženě vyhrály díky třem krásným brankám.

Další přípravný zápas odehrály proti Hradci Králové, který porazily po dobrém výkonu 4:1.

K mezinárodnímu střetnutí se dorostenky postavily také v Polsku proti Rolniku B. Glogowek. I jemu nadělily čtyři branky.

V Polsku se sigmačky zúčastnily také turnaje v Prudniku, který po dvou vítězstvích a jedné remíze ve skupině zcela ovládly a ve finále porazily Bronowianku Krakow. Pohár za první místo v turnaji tak putoval na Hanou.

Nabitý program našich fotbalistek pokračoval utkáním s Duklou Praha a s ženami z Holešova. Také tyto dva celky sigmačky dokázaly porazit.

Výbornou formu si mladé fotbalistky Sigmy přenesly i do startu 2. dorostenecké ligy. V rámci jejího prvního kola se utkaly s Baníkem Ostrava, který porazily díky brance Natálie Veselé deset minut před koncem utkání. Cenný skalp byl pro naše fotbalistky povzbuzením do nové sezóny. „Ambice pro nadcházející sezónu jsou jednoznačné. Chceme posunout tým dorostenek do 1.ligy. Stejné plány však mají i naši konkurenti. Vzhledem k tomu, že máme v podstatě nový tým, to nebude jednoduché, ale rozhodně nedáme nikomu na hřišti nic zadarmo. Jsme přece SIGMA! Holkám věřím a myslím si, že jsme dobře připraveni,“ odhodlaně prohlásil trenér Novotný.

Holky, do nové sezóny držíme palce!

Kádr

Brankářky: Kateřina Kimmelová, Daniela Navrátilová

Obránkyně: Simona Podhorová, Michaela Planičková, Vendula Zbořilová, Vendula Vařeková, Natálie Možíšová, Antonie Kolaříková

Záložnice: Simona Kvapilová, Natálie Maříková, Simona Pinkavová, Denisa Smržová, Veronika Přikrylová, Natálie Dzielská, Vendula Woláková, Adéla Kreplová, Terezie Sikorová, Adéla Ježková

Útočnice: Zuzana Sasáková, Kamila Pitnerová, Natálie Veselá, Nikola Oršelová, Adéla Jaichová, Klára Matoušková

Změny v kádru

Odchody

  • Alena Štajgrová, Denisa Rédová, Natálie Janků, Sára Muláková, Barbora Jurtíková, Ema Herynková, Daniela Navrátilová, Vendula Kočišová (přesun do áčka žen, děvčata již v ženské kategorii pravidelně nastupovala)

Příchody

  • Vendula Vařeková, Kamila Pitnerová, Simona Pinkavová, Denisa Smržová (všechny Horní Štěpánov), Natálie Veselá (Otaslavice), Kateřina Kimmelová, Veronika Přikrylová (Nové Sady), Vendula Woláková (Černovír), Terezie Sikorová (Vikýřovice)

  • Antonie Kolaříková (ze starších žákyň)

Výsledky letní přípravy

SV Horn – SK Sigma Olomouc 0:3 (0:1)

Branky: 2. Pitnerová, 47. Pinkavová, 63. Maříková

Sestava: Kimmelová – Planičková, Vařeková, Možíšová, Zbořilová – Sasáková, Kvapilová, Maříková, Dzielská – Pitnerová, Veselá

Opakované střídání: Podhorová, Smržová, Pinkavová, Kreplová

SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové 4:1 (1:0)

Branky: 53. a 62. (pen.) Maříková, 26. Sasáková, 74. Veselá – 82. Koudelová

Sestava: Kimmelová – Podhorová, Vařeková, Planičková, Zbořilová – Sasáková, Maříková, Možíšová, Kvapilová – Veselá, Pitnerová. Opakované střídání: Smržová, Pinkavová

LKS Rolnik B. Glogowek – SK Sigma Olomouc 0:4 (0:3)

Branky: 12. a 25. Veselá, 28. Maříková, 49. Smržová

Sestava: Kimmelová – Podhorová, Planičková, Vařeková, Zbořilová – Přikrylová (46. Smržová), Maříková, Kvapilová (46. Kreplová), Pinkavová (46. Dzielská) – Veselá (46. Pitnerová), Kolaříková (46. Sasáková)

Turnaj v Prudniku

Utkání ve skupině:

Wisla Krakow – SK Sigma Olomouc 0:1

(Branka: Maříková)

LKS Rolnik B. Glogowek – SK Sigma Olomouc 0:1

(Branka: Maříková)

Astoria Szczerców – SK Sigma Olomouc 0:0

Finále:

Bronowianka Krakow – SK Sigma Olomouc 0:1

(Branka: Maříková)

SK Sigma Olomouc – FK Dukla Praha 1:0 (1:0)

Branka: 35. Maříková

Sestava: Herynková – Podhorová, Vařeková, Možíšová, Zbořilová – Kvapilová, Planičková, Maříková, Dzielská – Sasáková, Veselá

Opakované střídání: Pitnerová, Pinkavová, Smržová, Matoušková, Woláková, Kreplová

SK Sigma Olomouc – FK Holešovské holky (ženy) 3:0 (3:0)

Branky: 3. a 35. Maříková, 24. Podhorová

Sestava: Navrátilová – Planičková, Vařeková, Možíšová, Zbořilová – Podhorová, Maříková, Kvapilová, Sasáková – Veselá, Pinkavová.

Opakované střídání: Pitnerová, Matoušková, Smržová, Dzielská

Výsledek prvního kola 2. ligy dorostenek

SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Branka: 80. Veselá

Sestava: Navrátilová – Planičková, Vařeková, Možíšová, Zbořilová – Dzielská, Maříková, Kvapilová, Sasáková – Veselá, Pitnerová

Opakované střídání: Podhorová, Kreplová, Smržová, Pinkavová, Oršelová, Woláková, Kimmelová


1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.jpg
kozusany-1.jpg
kozusany-2.jpg
kozusany-3.jpg
kozusany-4.jpg
kozusany-5.jpg
kozusany-6-2.jpg
kozusany-6.jpg
kozusany-7.jpg
kozusany-8.jpg

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná