Tipsport.cz

Ani dvougólové vedení ke 3 bodů nevedlo. Sigma prohrála se Spartou 2:3

07.02.2021 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc podlehli v 18. kole FORTUNA:LIGY Spartě Praha 2:3, ačkoliv ještě po hodině hry o dva góly vedli. Branky Hanáků vstřelili Kryštof Daněk a Pablo González. Hosté otočili skóre i s pomocí dvou penalt, které proměnil Karlsson.

Do utkání proti Spartě nemohl Radoslav Látal nasadit zraněného Davida Housku. Hrát nemohli ani Martinové Hála a Nešpor, kteří si odpykávali trest za 4 žluté karty. Trenér Sigmy vsadil na zkušenou stoperskou dvojici Beneš – Hubník. Místo Housky se v základní sestavě objevil Tomáš Zahradníček. Na hrot se pak postavil Mojmír Chytil.

Zápas se od úvodních minut hrál ve velkém tempu. V úvodní půlhodině byli aktivnější Hanáci. Již v 7. minutě mohl otevřít skóre Michal Vepřek, který po centru od Gonzáleze hlavičkoval zcela osamocený, bránu ale netrefil. Druhý centr z pravé strany již vedl ke gólu. Tomáš Zahradníček poslal před bránu střílený centr na Kryštofa Daňka, který šikovně nastavil nohu a propálil Nitu.

Rumunský brankář byl i nadále v permanenci. Ve 24. minutě dostal parádní přihrávku od Daňka González a z hranice šestnáctky poslal na Nitu tvrdou ránu, kterou musel brankář Sparty vytáhnout na roh.

Aleš Mandous musel své brankářské umění ukázat ve 27. minutě, kdy likvidoval dělovku Moberga Karlssona. Brankou neskončila ani další Gonzálezova střela v minutě 31. O minutu později musel Radoslav Látal poprvé střídat, když pro zranění nemohl v utkání pokračovat Michal Vepřek. Hned vzápětí mohl Chytil posunout na Pabla, který mohl zakončovat do odkryté brány, ale míč se Chytilovi zamotal pod nohama a z akce sešlo.

Do konce poločasu měla dva slušné momenty Sparta. Ve 41. minutě nejprve Aleš Mandous lapil ránu, kterou na něj vyslal Ladislav Krejčí ml. Stejný hráč ohrozil bránu Sigmy i o dvě minuty později, ale tentokrát po Dočkalově centru přestřelil vysoko nad.

Start do 2. poločasu měli Hanáci parádní. Aleš Mandous nakopl míč na polovinu Sparty, kde Vitík propadl při bránění Pabla Gonzáleze. Ten se tak hnal zcela sám na Nitu a tentokrát již na gólmana Sparty vyzrál. Vzápětí to mohlo být ještě veselejší. Opět nákop za obranu, kde se González tentokrát zbavil Čelůstky. Nita ale skvělým zákrokem udržel Spartu ve hře.

V 57. minutě hosté snížili na rozdíl jedné branky. Jeden z obránců Sigmy si nepohlídal ofsajdovou linii a Ladislav Krejčí st., který dostal přihrávku za obranu od Vitíka, tváří v tvář Mandouse překonal.

Srovnáno bylo v 65. minutě, kdy Ondřej Zmrzlý fauloval ve vápně Kozáka. Penalta byla přísná a sudí Franěk si ji nechal posvětit u videa. Pokutový kop následně proměnil David Moberg Karlsson.

V 77. minutě musel Aleš Mandous vytáhnout nad břevno hlavičku Krejčího ml. Vedení zpět si potom mohli Hanáci vzít v 79. minutě, když se hráči Sigmy dostali do brejku 3 na 1. Tomáš Zahradníček ale střílel z úhlu a Nita jeho prudkou ránu chytil. O pár momentů později měli domácí ještě větší příležitost k tomu, aby vedení opět vrátili na svoji stranu. Krejčí ml. ve vápně hrubě zajel do Kryštofa Daňka a sudí Franěk, opět po poradě s videem, podruhé v utkání ukázal na pokutový kop. Bohužel pro Sigmu ale Florin Nita vychytal Pablovi penaltu i následnou dorážku.

V nastaveném čase Lukáš Greššák stáhl v šestnáctce k zemi Kozáka a penalta se na Andrově stadionu zahrávala již potřetí. Moberg Karlsson se i tentokrát nemýlil a v samotném závěru tak strhl vedení na stranu Sparty.

Sigma Olomouc tak bohužel prohrála se Spartou 2:3. V dalším kole se Hanáci představí proti dalšímu pražskému týmu. Příští neděli změří v Ďolíčku síly s Bohemians.

Hodnocení trenéra Látala: „Z dnešního utkání převládá velké zklamání. Jestliže neproměníme v 85. minutě za stavu 2:2 penaltu, nemůžeme pomýšlet na vítězství nad Spartou. Bohužel se nám to stalo už několikrát, nejsme zápasy schopní dotáhnout do vítězného konce. Udělali jsme mnoho chyb… Za stavu 2:0 si náš obránce nechal za zády proniknout hráče, bylo to 2:1, Spartu to nakoplo. V kabině jsem hráčům říkal, ať vydrží dvacet nebo třicet minut, ať jsou důslední směrem dozadu. Ze začátku se nám to dařilo a sbírali jsme body tím, že jsme byli důslední dozadu. Ale teď kupíme chybu za chybou… Zápas se rozhodoval v 85. minutě a bohužel zase pro nás špatně.“

Hodnocení trenéra Vrby: „Nemůžu říct, že dnešní utkání bylo úplně podle mého gusta, ale pro diváky bylo určitě zajímavé. Přineslo spoustu situací, při kterých se určitě u televize bavili. Myslím si, že takový by fotbal měl být. Jsem rád, že se nakonec štěstí přiklonilo k nám. Olomouc za stavu 2:2 neproměnila penaltu, kdyby ji proměnila, tak zápas mohl skončit opačně. Obě mužstva chtěla hrát fotbal, chtěla být ofenzivní, vytvářela si šance, pět gólů, jedna chycená penalta – myslím si, že zápas měl svoji kvalitu.“

SK Sigma Olomouc – AC Sparta Praha 2:3 (1:0)

Branky: 9. Daněk, 48. González – 67. a 90.+3 Karlsson (obě z pen.), 57. Krejčí st.

Rozhodčí: Pavel Franěk – Petr Blažej, Radim Dresler.

ŽK: Hubník, González, Greššák - Krejčí II.

Sigma Olomouc: Mandous - Sladký, Hubník, Beneš, Vepřek (33. Zmrzlý) - Zahradníček (80. Radek Látal), Breite, Greššák, Daněk, González - Chytil (90. Poulolo). Trenér: Radoslav Látal.

Sparta Praha: Nita - Sáček, Vitík, Čelůstka, Hancko - Karlsson, Pavelka (58. Karabec), Krejčí II, Dočkal (90.+5 Souček), Krejčí I. (63. Plavšič) - Juliš (63. Kozák). Trenér: Pavel Vrba.

Gól Zifčáka na tři body nestačil. Sigma remizovala s Teplicemi 1:1Gól Zifčáka na tři body nestačil. Sigma remizovala s Teplicemi 1:1
| 17.04.2021
Greššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění koleneGreššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění kolene
| 16.04.2021
Nové vydání Sigmáka je tady! Nové vydání Sigmáka je tady!
27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice
| 15.04.2021
Jakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštinyJakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštiny
| 14.04.2021
MOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu PrahaMOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu Praha
Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami