Aktuality

Sigma v pátek vyráží s 25 hráči na soustředění do Polska

Sigma v pátek vyráží s 25 hráči na soustředění do Polska

08.07.2021 / A tým

Mužstvo trenéra Václava Jílka v pátek ráno odcestuje na herní soustředění do polské Opalenice. Tam bude pobývat do 17. července. Během této doby se bude připravovat ve sportovním areálu hotelu Remes, kde sehraje tři přátelská utkání. Hanáci postupně vyzvou FC Midtjylland, Zaglebie Lubin a Arka Gdynia.

Sigma odjíždí do Polska se 4 výhrami. Naposledy porazila 2:0 účastníka slovenské nejvyšší soutěže Liptovský Mikuláš. „Záměrem bylo, abychom hráčům rovnoměrně rozložili zátěž v závěrečném kondičním bloku. Hráči tedy odehráli 45 minut. Druhý poločas byl lepší herně i výsledkově, ale celkově jsem v průběhu zápasu viděl, že nám chybí více pohybu a kvality. Kolikrát jsme volili špatná řešení, což bylo pravděpodobně způsobené únavou, ale tím bych to úplně nechtěl omlouvat. S výkonem nejsem moc spokojený. Soupeři jsme lehkovážností nabídli gólové situace, naopak jsme si jich měli více vypracovat a být v zakončení efektivnější. Na druhou stranu jsme zápas zvládli běžecky. Kluci měli den před zápasem dva těžké tréninky a v zápase se vydali na maximum,“ zhodnotil utkání trenér Václav Jílek.

Po zápase realizační tým začal skládat nominaci pro soustředění v Opalenici. Do areálu, ve kterém se připravovala portugalská reprezentace během Eura 2012, se vydá celkem 25 hráčů včetně dvou brankářů. S týmem neodcestuje brankář Aleš Mandous. Klub momentálně jedná s pražskou Slavií o jeho přestupu. Do klubového autobusu v pátek ráno neusednou ani Tomáš Zlatohlávek, Jiří Spáčil a Jiří Sláma. „Do zápasu s Liptovským Mikulášem už nezasáhli. Na soustředění s námi neodcestují, hledáme pro ně uplatnění v jiných klubech. Kdo hrál proti Liptovskému Mikuláši, je prakticky v nominaci na soustředění,“ poodkryl trenér Jílek. Jan Fiala se po dobu soustředění vrátí do B týmu, později byl měl s A týmem pravidelně trénovat.

Talentovaný brankář Jakub Trefil nebude působit v Prostějově, kam se po zkoušce v Olomouci vrací brankář Filip Mucha. Trefil by měl sbírat zkušenosti na hostování v jiném klubu. Součástí výpravy nebudou ani Marek Kodr a Stephano Alves De Almeida, kteří v posledních dnech byli v klubu na zkoušce. Jejich testování bylo ukončeno.

V Sigmě dále nebude pokračovat Dominik Radič. Chorvatský útočník míří na Slovensko, kde by měl oblékat dres Seredi. Jiří Texl a Jan Štěrba v průběhu přípravy odešli do Zbrojovky Brno. Administrativní dokončení jejich přesunů by mělo být brzy hotové.

Do kádru pro soustředění se naopak prosadil odchovanec Jakub Matoušek, jenž v minulé sezóně hostoval v druholigovém Prostějově. „V tuhle chvíli jsme rozhodnutí, že s námi na soustředění pojede. Ukázal kvalitu směrem dopředu, a že je to hráč, který by měl dostat šanci. Kuba je krajní hráč, nemáme jich tolik na výběr, takže s námi pojede,“ vysvětlil Jílek, který rovněž okomentoval zdravotní stav Pabla Gonzáleze a Václava Jemelky. Oba jsou v nominaci na soustředění. „Pablův zdravotní stav se lepší. Zatím absolvuje běžecké tréninky čili nemá daleko k tomu, aby se zapojil do tréninku s týmem. Vašek ještě tolik zátěžových věcí dělat nemůže, ale v pondělí by měl začít.“

Na první soustředění s novými spoluhráči se můžou těšit David Vaněček, Antonín Růsek a Jan Sedlák, jehož transfer do Sigmy se dolaďuje.

Během soustředění se Hanáci potkají se silnými soupeři. Velký oříšek přijde hned na úvod, kdy poměří síly s dánským FC Midtjylland. Následovat budou utkání s polskými celky Zaglebie Lubin a Arka Gdynia. „Při sestavování přípravy, jsme si přáli, abychom se v první fázi potkali se soupeři ze slovenské ligy nebo z naší druhé ligy, tedy se soupeři ne tak kvalitními, jakými budou soupeři na soustředění. Tyto soupeře jsme zvolili proto, abychom mohli během zápasů v kondičním bloku pracovat na presinku a ofenzivě. Kvalita soupeřů na herním soustředění bude diametrálně odlišná a prověří nás více,“ řekl olomoucký trenér.

Dění na soustředění sledujte na našem webu nebo sociálních sítí, na kterých pomocí krátkých videí a fotek v sekci Stories (Příběhy) budete moci být blíže svému oblíbenému týmu.

Kádr pro soustředění

Brankáři: Matúš Macík, Tadeáš Stoppen

Obránci: Vít Beneš, Roman Hubník, Juraj Chvátal, Radek Látal, Florent Poulolo, Michal Vepřek, Ondřej Zmrzlý, Václav Jemelka

Záložníci: Radim Breite, Kryštof Daněk, Pablo González, Lukáš Greššák, Martin Hála, Jan Sedlák, Patrik Slaměna, Jáchym Šíp, Tomáš Zahradníček, Jakub Matoušek

Útočníci: Martin Nešpor, Antonín Růsek, David Vaněček, Mojmír Chytil, Pavel Zifčák

Program zápasů

10. července (17:00) | SK Sigma Olomouc – FC Midtjylland (Opalenice)

11. července (17:00) | SK Sigma Olomouc – Zaglebie Lubin (Opalenice)

16. července (14:00) | SK Sigma Olomouc – Arka Gdynia (Opalenice)
A tým - další aktuality:

Přípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódiumPřípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódium
| 06.06.2023
Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák
| 05.06.2023
Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023
Na otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráčiNa otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráči
| 30.05.2023
Sigmu opouští trio Greššák, Vaněček a PouloloSigmu opouští trio Greššák, Vaněček a Poulolo
| 30.05.2023

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná