Tipsport.cz

Po penaltovém rozstřelu bere Sigma na Tipsport Malta Cupu 2. místo

09.01.2021 / A tým

Turnaj Tipsport Cup na Maltě neskončil pro Sigmu Olomouc úspěšně. V utkání vedla po gólu Ondřeje Zmrzlého z 39. minuty, závěr zápasu se jí nevydařil a po inkasované brance došlo na penaltový rozstřel. V něm byl úspěšnější tým z Rakouska. Na turnaji tak Olomouc obsadila 2. místo.

Trenér Radoslav Látal udělal oproti minulému utkání na Maltě v sestavě pět změn. Od začátku nastoupili Daněk, Štěrba, Zmrzlý, Radič a Greššák.

Jako první zahrozila Sigma. Pablo González potáhl míč po pravé straně, upláchl dvěma obráncům a odcentroval do vápna na nabíhajícího Martina Hálu. Jeho hlavička však skončila vedle brány Tirolu.

Tirol měl v úvodní desetiminutovce tři rohové kopy. Především první dva byly z řad nebezpečnějších, ani jeden z nich ale změnu skóre neznamenal. Větší gólovou příležitost si Tirol vypracoval v 16. minutě. Několika přihrávkami rozebral obranu Olomouckých a jen nepřesnost ve finální přihrávce dělila hráče v modrém od inkasované branky.

Další šance Rakušanů přišla ve 20. minutě. Přihrávku z pravé strany odvracel v poslední chvíli v nebezpečném prostoru Jan Štěrba. Přitom v pádu narazil kolenem do tyče Mandousovy brány. Po několika bolestných okamžicích a následném ošetření se naštěstí vrátil na hřiště.

Na druhé straně hřiště se posléze Martin Hála ve 23. minutě řítil do vápna, když zachytil přihrávku soupeře. Obránce Tirolu ve skluzu našeho záložníka zastavil podle pravidel, a tak se Sigma do větší šance nedostala.

Parádní fotbalovou akci ukázal Tirol ve 33. minutě, kdy po křižném míči ze středu hřiště zahraném z prvního doteku dostal do nesnází olomouckou obranu. Akce pokračovala po pravé straně a po následné přihrávce chybělo nabíhajícímu soupeři pár centimetrů, které rozhodly o tom, že stav utkání zůstal 0:0.

Ten se mohl změnit dvě minuty poté na druhé straně hřiště, když se Kryštof Daněk šikovně proháčkoval vápnem, čímž se dostal do dobré střelecké pozice. Vypálil ale pouze doprostřed brány, kde stál brankář Oswald.

Ačkoliv Tirol nehrál v první půlhodině vůbec špatně, inkasoval jako první. Lukáš Greššák ve středu hřiště, posunul míč na Davida Housku stojícího u pravé lajny, ten viděl nabíhajícího Pabla Gonzáleze. Španělský záložník vyslal do vápna skvělý centr, na který si naběhl Ondra Zmrzlý. Olomoucký odchovanec napálil míč z voleje a prostřelil bezmocného Oswalda.

Před koncem prvního poločasu se Tirol pokoušel o vyrovnání z rohového kopu. Zakončení jednoho z hráčů v zeleném ale skončilo jen na boční síti naší branky.

Na začátku druhé půle šlo do hry šest čerstvých hráčů na straně Olomouce. Jednalo se o Sladkého, Beneše, Vepřeka, Breiteho, Chytila a Nešpora. Ti nahradili Látala, Štěrbu, Zmrzlého, Housku, Daňka a Radiče.

Po šesti minutách druhého poločasu dal o sobě věděl Michal Vepřek. Jeho střela líznula boční síť brány. Nápaditá kombinace se Sigmě podařila také v 53. minutě. Přihrávku zprava se snažil Chytil zakončit patičkou, jeho zakončení ale scházela razance. Hanáci byli v této fázi hry nebezpeční, po rohu hlavičkoval Chytil, brankář rakouského týmu byl však připravený.

Také Tirol byl ve druhé půli aktivní a snažil se kombinovat. Vyrovnání přišlo po rohovém kopu, kdy si na výborný centr naskočil nikým nehlídaný Stefan Hager. Rušno bylo před Mandousem i v 82. minutě, pod tlakem odkopával Vepřek.

Do konce utkání se stav utkání nezměnil. V základní hrací době skončilo utkání nerozhodně 1:1. O vítězi Tipsport Malta Cupu tak musely rozhodnout pokutové kopy. Ty vyšly lépe Tirolu, který proměnil všechny své pokusy. Sigma Olomouc tak na turnaji bere 2. místo.

Hodnocení trenéra Látala: „Dnes jsme nastoupili proti velice kvalitnímu soupeři. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme poctivě bránit a čekat na brejky. Na začátku jsme měli štěstí, kdy se soupeř dostal do dvou vyložených šancí. Jedna z akcí se podařila i nám, z ní jsme skórovali na 1:0. O druhém poločase se dá říct, že jsme v něm soupeře do příliš šancí nepouštěli, ale zaspali jsme při jejich standardní situaci, na kterou jsme doplatili. Pokutové kopy už pak byly loterie. Jsme ale rádi za tento turnaj, hráli jsme proti dvěma kvalitním mužstvům, byli jsme tu velice spokojení. Teď bude důležité připravit se na Slavii.“

Sestřih

WSG Swarowski Tirol – SK Sigma Olomouc  2:1 po pen. (1:1, 0:1)

Branky: 75. Hager – 39. Zmrzlý.

Rozhodčí: Farrugia – Vella, Francalanza.

ŽK: Bauernfeind – Poulolo.

Tirol: Oswald – Koch, Behounek, Petsos, Schnegg – Rogelj, Gugganig, Celic (67. Baurnfeid), Rieder (63. Smith) – Yeboah, Frederiksen (46. Dedic). Trenér: Thomas Silberberger.

Sigma Olomouc: Mandous – Látal (46. Sladký), Štěrba (46. Beneš), Poulolo, Zmrzlý (46. Vepřek) – Hála, Houska (46. Breite), Greššák (84. Grygar), Daněk (46. Chytil, 84. Yunis), González – Radič (46. Nešpor). Trenér: Radoslav Látal.

| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil