Tipsport.cz

Houska poslal Sigmu do čtvrtfinále. Hanáci vyhráli nad Bohemians 2:0

09.03.2021 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc postoupili do čtvrtfinále MOL Cupu, když zvítězili nad Bohemians 2:0. V Ďolíčku pálil dvakrát ostrými David Houska.

Úvodní šanci osmifinále si připravili domácí klokani. V 18. minutě se na výpad po levé straně vydal Keita, který odcentroval do vápna. Odražený míč se dostal k Vondrovi, který ranou napálil těsně vedle pravé tyče Mandousovy brány.

To první šance Sigmy v utkání skončila vedoucí brankou. Po rohu domácích přenesl hru na půlku Bohemians rychle Pablo González, odcentroval na Davida Housku, který napřáhl ke střele slabší levačkou ze střední vzdálenosti. Jeho výstavní dělovka se od břevna odrazila do brány a Hanáci vedli v Ďolíčku 1:0.

Po vstřelené brance měli svěřenci Radoslava Látala více ze hry. Do žádné vyložené šance, kterou by proměnili ve dvougólový náskok se však před poločasovou přestávkou nedostali. Snad jen kombinace mezi Hálou, Houskou a Yunisem ze 36. minuty, která skončila nepřesnou střelou posledně jmenovaného, vyděsila obranu klokanů.

Naopak domácí mohli ještě před pauzou srovnat. Bartek se na hraně šestnáctky zbavil bránícího Gonzáleze a odcentroval před Mandouse. Na míč však těsně nedosáhli nabíhající Necid a Keita. Do kabin tak šli spokojenější sigmáci.

Druhá půle nabídla již ofenzivnější představení. Hladovější po postupu do čtvrtfinále poháru byli Hanáci, kteří v 51. minutě šli díky Houskovi již do dvoubrankového vedení. Chybujícího Jindřiška připravil o míč o generaci mladší Kryštof Daněk, posunul míč na Jakuba Yunise, který z pravé strany okamžitě centroval před bránu. Střela Martina Hály z voleje ještě skončila na břevně, ale dorážející David Houska hlavou podruhé v utkání překonal Bačkovského.

Hanáci byli při chuti a v 56. minutě mohl třetí branku přidat Pablo González. Bačkovský jeho tvrdou dalekonosnou ránu vytáhl na roh. V 68. minutě odstoupil ze hry kvůli drobnému zranění Roman Hubník, kterého nahradil Florent Poulolo. Pozorně bránící hráči Sigmy nedovolili klokanům dostat se na dostřel. Naopak v 82. minutě mohl střídající Jaroslav Mihalík, který si potáhl míč na hraně vápna, ale jeho přízemní střelu Bačkovský vyrazil.

Klokani se do slibných šancí dostali až v nastaveném čase. Nejprve Puškáč z velkého úhlu těsně bránu minul. Ve 3. minutě nastavení se pak ve výborném světle předvedl Aleš Mandous. Nejprve zneškodnil tvrdou střelu Květa, poté zlikvidoval i jeho pohotovou dorážku.

Sigma Olomouc tak zvítězila v osmifinále MOL Cupu nad Bohemians v Ďolíčku 2:0 a postoupila do čtvrtfinále soutěže. Další zápas čeká Hanáky až příští týden. Víkendový zápas proti Slovácku byl kvůli většímu počtu nakažených v týmu soupeře odložen na neurčito. Příští týden se svěřenci Radoslava Látala představí v Karviné.

Hodnocení trenéra Klusáčka: „Jsem zklamaný z výsledku, ale především z výkonu, protože Olomouc byla jasně lepší. Kromě deseti minut na konci poločasu jsme se nedostali do hry. Po většinu utkání nás Olomouc přehrávala, působila mnohem jistěji jak v pohybu, tak v technických dovednostech hráčů. My jsme hráli více na náhodu. Takhle se nedá uspět…“

Hodnocení trenéra Látala: „Jsme rádi za postup. Myslím si, že zápas jsme vyhráli zaslouženě. Máme za sebou náročné utkání v Plzni, odkud jsme se vrátili pozdě v noci. Jsem rád, že jsme dnes utkání zvládli po kondiční stránce. Už v prvním poločase jsme předsunuli obranu, chodili jsme více do presinku a získávali jsme více míčů. Problémy nám dělalo to, že jsme míče nedohrávali. Ale podařilo se nám vstřelit branku, která nás povzbudila. Ve druhém poločase jsme nastoupili aktivně, nechtěli jsme couvnout, chtěli jsme presovat. Podařilo se nám vstřelit druhou branku. Až na konec, kdy jsme trochu zaspali a domácí měli několik šancí, jsme zápas odehráli s přehledem.“

Bohemians Praha 1905 – SK Sigma Olomouc  0:2 (0:1)

Branky: 20. a 51. Houska.

Rozhodčí: Miroslav Zelinka – Jan Dohnálek, Michal Novák.

ŽK: Hronek – Breite, González.

Bohemians Praha: Bačkovský – Bartek, Köstl (77. Dostál), Krch, Vondra – Vaníček (46. Puškáč), Jindřišek (64. Kosek), Květ, Hronek – Keita (77. Bederka), Necid (64. Pulkrab). Trenér: Luděk Klusáček.

Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Hubník (68. Poulolo), Beneš, Zmrzlý – González (79. Sladký), Breite, Houska, Daněk (85. Nešpor), Hála (79. Mihalík) – Yunis (68. Chytil). Trenér: Radoslav Látal.

Greššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění koleneGreššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění kolene
| 16.04.2021
Nové vydání Sigmáka je tady! Nové vydání Sigmáka je tady!
27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice
| 15.04.2021
Jakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštinyJakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštiny
| 14.04.2021
MOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu PrahaMOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu Praha
Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR