Tipsport.cz

Hanáci zlomili Jiskru až ve 2. půli. Sigma zdolala v poháru Domažlice 3:1

10.02.2021 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc nepřipustili žádné překvapení a v pohárovém utkání 3. kola MOL Cupu zdolali třetiligovou Jiskru Domažlice 3:1. Branky Hanáků vstřelili Martin Hála, Radek Látal a Martin Nešpor.

Do pohárového utkání proti třetiligové Jiskře nasadil Radoslav Látal vůbec poprvé do soutěžního utkání za SK Sigma Olomouc slovenského brankáře Matúše Macíka. Hanáci dnes na Domažlice vyrukovali se třemi stopery, kde se mezi Sladkého a Poulola postavil Jan Štěrba. V pětičlenné záloze nastoupili na křídlech Martin Hála a Radek Látal, mezi nimiž operovala trojice, která v neděli hrála proti Spartě: Daněk, Breite a González. V útoku to pak Sigma v poháru zkusila se dvěma útočníky: Mojmírem Chytilem a Martinem Nešporem.

Sigmáci zahájili dle očekávání zápas tlakem, ale zakončení Gonzáleze ani Nešpora v úvodních minutách k ohrožení Brychovy brány ještě nevedla. Do vedení poslal Hanáky po čtvrt hodině zápasu Martin Hála, který využil přihrávku Mojmíra Chytila z pravé strany. Na tu nejdříve těsně nedosáhl Martin Nešpor, ale ze druhé vlny nabíhající Hála už Brycha propálil.

Sympaticky hrající hosté se však po inkasované brance nevzdali. Zcela osamocený se v 19. minutě ocitl před Macíkem útočník Dvořák, ale bránu netrefil. O dvě minuty později již srovnáno bylo. Po přímém kopu Mužíka se míč odrazil až k Hrubému, který hlavou srovnal na 1:1.

Sigma si vedení mohla vzít zpět ve 25. minutě, kdy se od Nešpora dostal míč k Pablovi, jehož pumelici ale Brych perfektním zákrokem zlikvidoval. Ve 29. minutě bránu těsně minul Mojmír Chytil, který chtěl gólmana hostů přelobovat. Minutu nato dostal míč do běhu Martin Hála. Ocitl se sám před Brychem, ten mu však radost ze druhého gólu v utkání dalším dobrým zákrokem znemožnil.

Hosté zahrozili po střele Bauera ve 35. minutě. Tento pokus však Macíkovu bránu neohrozil. V nastaveném čase pak mohl další branku Sigmy přidat Kryštof Daněk. Střelec jednoho ze sigmáckých gólů z nedělního utkání proti Spartě však další zásah nepřidal. Brych jeho střelu včasným výběhem zneškodnil.

Do druhé půle nasadil Radoslav Látal obě nové tváře v týmu Sigmy. Patrik Slaměna a Jaroslav Mihalík nahradili mladíky Daňka s Chytilem. Hanáci nechtěli připustit drama a už v 50. minutě šli opět do vedení. Využili rozhozené obrany Domažlic, Martin Hála z levé strany přihrál do vápna, míč si našel osamocený Radek Látal, který po zpracování Brycha propálil. Týž hráč mohl v 66. minutě zvýšit na rozdíl dvou branek, kdy dostal přihrávku od Patrika Slaměny. Tentokrát ale Brych Látalovu střelu dobrým zákrokem zlikvidoval.

Gólem neskončila ani následná dorážka Pabla Gonzáleze, který trefil jen boční síť. A tak až o 2 minuty později Sigma přece jen odskočila. Postaral se o to Martin Nešpor, který hlavou usměrnil do sítě centr Pabla Gonzáleze. Jiskra se opět na dostřel jedné branky mohla dostat v 74. minutě, kdy šel Egon Vůch kopat pokutový kop po faulu Greššáka. Matúš Macík ale vystihl směr Vůchovy střely a hned v 1. soutěžním utkání za Sigmu Olomouc zneškodnil penaltu!

V 79. a 81. minutě přišly dvě šance střídající dvojice Zahradníček – Zifčák. Prvně jmenovaný byl vždy v pozici přihrávajícího. Žádný z jeho pasů však Pavel Zifčák nedokázal protlačit do brány.

Sigma Olomouc tak porazila Jiskru Domažlice 3:1 a postoupila do dalšího kola MOL Cupu. Již v neděli čeká Hanáky zápas dalšího kola FORTUNA:LIGY proti Bohemians Praha 1905.

Hodnocení trenéra Látala: „Splnili jsme povinnost, postoupili jsme, ale to bylo to jediné, co jsme dnes udělali dobře. Začátek zápasu jsme měli velmi dobrý, dali jsme gól, utkání se vyvíjelo podle představ. Najednou ale uděláme chybu u postranní čáry a soupeř se dostane do tlaku. Po standardní situaci dostaneme gól a už se třepeme o výsledek. Bylo tam podcenění z naší strany, nebyl tam důraz. Ve druhém poločase jsme sice vstřelili dvě branky, ale potom zase… penalta a soupeř mohl dát na 3:2. Dnes bereme postup, ale s hrou jsme nebyli spokojení.“

Hodnocení trenéra Vaigla: „Olomouc má velice kvalitní tým, je to jeden z top klubů v české lize. Pro nás to dnes byl svátek, kluci se sem těšili. Vyměnili jsme si pořadatelství, včera jsme vyjeli, přespali jsme, dopoledne udělali lehký výběh a pak jsme se připravovali na zápas. Myslím si, že fotbal se musel líbit, padaly branky, my jsme nedali penaltu. Kvalita na straně hostí byla znát, ale myslím si, že jsme byli důstojným soupeřem v tom, že jsme presink vysunuli ven a tím jsme Sigmě udělali menší problémy. Výkon odpovídal tomu, že jsme ve třetí lize a soupeř v první. Ale chtěli jsme dnes uhrát co nejlepší výsledek a kluky musím za zápas pochválit.“

SK Sigma Olomouc – TJ Jiskra Domažlice  3:1 (1:1)

Branky: 15. Hála, 50. Látal, 68. Nešpor – 21. Hrubý.

Rozhodčí: Tomáš Batík – Lukáš Lakomý, Simon Vejtasa.

ŽK: Nešpor, Greššák –  Bauer, Teršl, Mužík.

Sigma Olomouc: Macík – Sladký (77. Zahradníček), Štěrba, Poulolo (54. Greššák) – Látal, González, Breite, Daněk (46. Mihalík), Hála – Nešpor (77. Zifčák), Chytil (46. Slaměna). Trenér: Radoslav Látal.

Jiskra Domažlice: Brych (85. Růžička) – Teršl (58. Rychnovský), Fišer, Mlynařík (85. Nedvěd), Bauer – Pavlík (85. Černý V.), Mužík, Hrubý, Vůch – Dvořák, Černý D. (70. Kropáček). Trenér: Pavel Vaigl.

Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0
Sigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se SlováckemSigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se Slováckem
| 05.04.2021
Breite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoctBreite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoct
| 04.04.2021
Musíme zlepšit pohyb a vyhrávat souboje, řekl po prohře LátalMusíme zlepšit pohyb a vyhrávat souboje, řekl po prohře Látal