Aktuality

Látal: Byl to kolektivní výkon. Za postup jsme šťastní

Látal: Byl to kolektivní výkon. Za postup jsme šťastní

10.03.2021 / A tým

Postup do čtvrtfinále MOL Cupu trenéra Hanáků velmi potěšil. Je si však vědom, že je potřeba zůstat nohama na zemi a bojovat dále i na ligové frontě. „O vyšší příčky se chceme poprat. Do konce sezóny zbývá ještě dvanáct kol,“ řekl po včerejším vítězném utkání nad Bohemians Praha.

Vnímáte postup v poháru jako udržení šance na úspěšnou sezónu?

Na tohle se teď nedívejme. Do konce sezóny zbývá dvanáct ligových kol, ve hře je spousta bodů. Teď nás čeká Karviná, zápas se Slováckem je bohužel odložený, pak je ligová přestávka. Dívejme se na to tak, že se pohybujeme kolem 8. nebo 9. místa a o vyšší příčky se chceme poprat.

Před měsícem v našem ligovém utkání v Ďolíčku gól nepadl. V čem se ta dvě utkání lišila?

Myslím si, že to bylo dáno stavem hřiště. Dalo se na něm lépe kombinovat. Spoustu míčů jsme získávali v přechodové fázi v presinku. To byl největší rozdíl. Před měsícem to byla spíše nakopávaná.

David Houska se ve včerejším pohárovém utkání blýskl dvěma trefami, dařilo se mu i ve hře. Jak se vám jeho výkon líbil?

David nastoupil po delší době po zranění v zápase se Zlínem, dostával se do toho. V Plzni odehrál lepší utkání, ale bylo na něm vidět, že zápasové vytížení mu chybí. V osmifinále poháru už se do toho dostal a podal takový výkon, jaký si od něj představujeme.

Překvapilo vás, že střílel levou nohou?

Nepřekvapilo, zkoušel to i na tréninku. Ale nebylo to jen o Davidovi, střel jsme měli více. Například Jaro Mihalík měl ke konci dobrou střelu. Nabádali jsme hráče, aby stříleli, jelikož v Plzni jsme za to byli hodně kritizovaní.

Jaké byly vaše taktické pokyny směrem k utkání s klokany?

V poločase jsme si řekli, že nechceme couvnout, že chceme soupeře presovat tak, aby nemohl rozehrávat. To se nám dařilo, kluci odváděli dobrou práci. Kdybychom couvli do vápna, domácí měli tři čtyři útočníky, kteří měli výškovou převahu, a to by byl problém. Mužstvo to splnilo, až na závěr utkání, kde měl soupeř dvě šance. Ale jinak jsme taktické věci splnili dobře.  

Jak se vám zamlouval výkon stoperů?

Víťu Beneše jsme šetřili právě na osmifinále. Odehrál výborný zápas. Jsem za to rád. I Roman Hubník to včera zvládl. Byli kameny naší obrany. Jsou to zkušení borci, kteří to dirigovali. Hráli dobře.

I Pablu Gonzálezovi se dařilo. Co jeho výkon?

Pablovi se předtím nějaké zápasy nevydařili. Ale každý zápas je jiný, záleží, jak se hráči připraví. Je to také o soupeři. Hráče nechci hodnotit po jednom. Včera to byl kolektivní výkon, týmová práce. Postoupili jsme a jsme za to rádi.

Je teď pohár pro Sigmu prioritou?

Jak už jsem říkal, do konce sezóny máme dvanáct ligových kol, ve hře je spousta bodů. Jsme na dvou frontách, za včerejší postup jsme šťastní a teď se zase budeme chystat na ligu.
A tým - další aktuality:

Zorvan: Gól byl pěkný, ale bohužel k bodům nevedlZorvan: Gól byl pěkný, ale bohužel k bodům nevedl
| 23.09.2023
Jílek po Bohemians: Štvou mě dva góly po brejkových situacíchJílek po Bohemians: Štvou mě dva góly po brejkových situacích
| 23.09.2023
Hanáci dvakrát vedli, vrací se ale bez bodů. Bohemians – Sigma 3:2Hanáci dvakrát vedli, vrací se ale bez bodů. Bohemians – Sigma 3:2
| 23.09.2023
Juliš před utkáním: Bohemka má silný tým. Doma ji poženou fanoušciJuliš před utkáním: Bohemka má silný tým. Doma ji poženou fanoušci
| 22.09.2023
O další body bude Sigma v sobotu bojovat v Ďolíčku proti BohemiansO další body bude Sigma v sobotu bojovat v Ďolíčku proti Bohemians
| 22.09.2023
Vstupenky na zápasy s Líšní a Baníkem v prodeji! Vstupenky na zápasy s Líšní a Baníkem v prodeji!
| 19.09.2023
Sigma prožívá nejlepší start do ligy za 32 letSigma prožívá nejlepší start do ligy za 32 let
| 18.09.2023
Inkasovaný gól nás probral, řekl Radim Breite po BudějovicíchInkasovaný gól nás probral, řekl Radim Breite po Budějovicích
| 16.09.2023
Jílek ocenil charakter týmu. Výhrady mám, ale vyhráli jsme zaslouženěJílek ocenil charakter týmu. Výhrady mám, ale vyhráli jsme zaslouženě
| 16.09.2023
Hanáci opět vítězní! Sigma po obratu porazila Dynamo 2:1Hanáci opět vítězní! Sigma po obratu porazila Dynamo 2:1
| 16.09.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri