Tipsport.cz

Aktuality

Látal: Byl to kolektivní výkon. Za postup jsme šťastní

Látal: Byl to kolektivní výkon. Za postup jsme šťastní

10.03.2021 / A tým

Postup do čtvrtfinále MOL Cupu trenéra Hanáků velmi potěšil. Je si však vědom, že je potřeba zůstat nohama na zemi a bojovat dále i na ligové frontě. „O vyšší příčky se chceme poprat. Do konce sezóny zbývá ještě dvanáct kol,“ řekl po včerejším vítězném utkání nad Bohemians Praha.

Vnímáte postup v poháru jako udržení šance na úspěšnou sezónu?

Na tohle se teď nedívejme. Do konce sezóny zbývá dvanáct ligových kol, ve hře je spousta bodů. Teď nás čeká Karviná, zápas se Slováckem je bohužel odložený, pak je ligová přestávka. Dívejme se na to tak, že se pohybujeme kolem 8. nebo 9. místa a o vyšší příčky se chceme poprat.

Před měsícem v našem ligovém utkání v Ďolíčku gól nepadl. V čem se ta dvě utkání lišila?

Myslím si, že to bylo dáno stavem hřiště. Dalo se na něm lépe kombinovat. Spoustu míčů jsme získávali v přechodové fázi v presinku. To byl největší rozdíl. Před měsícem to byla spíše nakopávaná.

David Houska se ve včerejším pohárovém utkání blýskl dvěma trefami, dařilo se mu i ve hře. Jak se vám jeho výkon líbil?

David nastoupil po delší době po zranění v zápase se Zlínem, dostával se do toho. V Plzni odehrál lepší utkání, ale bylo na něm vidět, že zápasové vytížení mu chybí. V osmifinále poháru už se do toho dostal a podal takový výkon, jaký si od něj představujeme.

Překvapilo vás, že střílel levou nohou?

Nepřekvapilo, zkoušel to i na tréninku. Ale nebylo to jen o Davidovi, střel jsme měli více. Například Jaro Mihalík měl ke konci dobrou střelu. Nabádali jsme hráče, aby stříleli, jelikož v Plzni jsme za to byli hodně kritizovaní.

Jaké byly vaše taktické pokyny směrem k utkání s klokany?

V poločase jsme si řekli, že nechceme couvnout, že chceme soupeře presovat tak, aby nemohl rozehrávat. To se nám dařilo, kluci odváděli dobrou práci. Kdybychom couvli do vápna, domácí měli tři čtyři útočníky, kteří měli výškovou převahu, a to by byl problém. Mužstvo to splnilo, až na závěr utkání, kde měl soupeř dvě šance. Ale jinak jsme taktické věci splnili dobře.  

Jak se vám zamlouval výkon stoperů?

Víťu Beneše jsme šetřili právě na osmifinále. Odehrál výborný zápas. Jsem za to rád. I Roman Hubník to včera zvládl. Byli kameny naší obrany. Jsou to zkušení borci, kteří to dirigovali. Hráli dobře.

I Pablu Gonzálezovi se dařilo. Co jeho výkon?

Pablovi se předtím nějaké zápasy nevydařili. Ale každý zápas je jiný, záleží, jak se hráči připraví. Je to také o soupeři. Hráče nechci hodnotit po jednom. Včera to byl kolektivní výkon, týmová práce. Postoupili jsme a jsme za to rádi.

Je teď pohár pro Sigmu prioritou?

Jak už jsem říkal, do konce sezóny máme dvanáct ligových kol, ve hře je spousta bodů. Jsme na dvou frontách, za včerejší postup jsme šťastní a teď se zase budeme chystat na ligu.
A tým - další aktuality:

Sportovní manažer Ladislav Minář o aktuálních tématechSportovní manažer Ladislav Minář o aktuálních tématech
| 22.06.2021
Jílek na startu přípravy: Chceme zlepšovat hráče i tým jako celekJílek na startu přípravy: Chceme zlepšovat hráče i tým jako celek
| 21.06.2021
A-tým zahájil letní přípravu. Novou tváří je záložník Jan SedlákA-tým zahájil letní přípravu. Novou tváří je záložník Jan Sedlák
| 21.06.2021
Od začátku jednání jsem cítil, že Sigma je pro mě to pravé, řekl RůsekOd začátku jednání jsem cítil, že Sigma je pro mě to pravé, řekl Růsek
| 19.06.2021
Statistické okénko: hráči na hostováníStatistické okénko: hráči na hostování
| 18.06.2021
Vrací se herní formát s nadstavbou. 5 střídání i nadáleVrací se herní formát s nadstavbou. 5 střídání i nadále
| 17.06.2021
Antonín Růsek další ofenzivní posilou Sigmy OlomoucAntonín Růsek další ofenzivní posilou Sigmy Olomouc
| 17.06.2021
Sezónu zahájíme na Letné proti Spartě, pak přivítáme PardubiceSezónu zahájíme na Letné proti Spartě, pak přivítáme Pardubice
| 16.06.2021
Kopni do vrtule: Sigma se zapojila do dobročinné štafetyKopni do vrtule: Sigma se zapojila do dobročinné štafety
| 15.06.2021
Úžasná Olomouc. Těším se na spolupráci s trenérem Jílkem, řekl VaněčekÚžasná Olomouc. Těším se na spolupráci s trenérem Jílkem, řekl Vaněček
| 10.06.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná