12.07.2021 / A tým
Brankář Aleš Mandous přestupuje do SK Slavia Praha a od nové sezóny tak vymění modrý dres za sešívaný. Opačným směrem putuje gólman Slavie Jan Stejskal, který bude v Olomouci hostovat jeden rok.
„Aleš Mandous v Sigmě odvedl kus práce, a ne náhodou se v loňské sezóně umístil na druhém místě v počtu vychytaných nul mezi ligovými brankáři. Za dobu, kterou u nás působil, učinil velký progres, teď by však rád využil příležitosti a přijal novou výzvu v podobě angažmá v mistrovské Slavii,“ uvedl k Mandousovu odchodu sportovní manažer Ladislav Minář a dodal: „Za celý klub Mandymu přejeme všechno nejlepší do další etapy kariéry.“
Aleš Mandous si svůj ligový debut připsal v sezóně 2018/2019 shodou okolností právě proti Slavii Praha. Sigma tehdy sice v Edenu prohrála v poměru 2:1, Mandous však předvedl řadu kvalitních zákroků, díky kterým svůj tým podržel. Po utkání ho chválil i trenér Václav Jílek: „Slavia byla jednoznačně lepším týmem. Díky fantastickému výkonu Aleše Mandouse jsme neobdrželi víc branek.“
Celkově si v první lize Mandous připsal 47 startů, v nichž vychytal 16 čistých kont. Jen v loňském ročníku se mu podařilo zabránit vstřelení deseti gólů, čímž se umístil na děleném druhém místě mezi brankáři první české ligy.
Jan Stejskal brankářskou posilou Sigmy
Transfer na trase Praha – Olomouc čeká gólmana Jana Stejskala, který se na Moravu stěhuje na roční hostování.
„Jan Stejskal k nám přichází hostovat jeden rok s tím, že oba kluby mají možnost hostování ukončit. Jeho přesun k nám do Sigmy byl reakcí na odchod Aleše Mandouse, na který jsme potřebovali co nejrychleji odpovědět. Naskytla se nám příležitost získat právě Honzu, a proto jsme ji využili,“ vysvětlil sportovní manažer Ladislav Minář.
Čtyřiadvacetiletý brankář je rodákem z Pardubic, kde také začal svoji fotbalovou kariéru u pardubické mládeže. Před sezónou 2014/2015 se přesunul do sousedního FC Hradec Králové. Po dvou sezónách se vrátil zpět do Pardubic. Následovala další hostování v Olympii Radotín a v roce 2019 v FK Mladá Boleslav. V Boleslavi se osvědčil a začlenil se tak do kádru A mužstva. Svůj první ligový start si připsal na jaře 2019 právě v mladoboleslavském týmu. Na podzim roku 2020 si jej vyhlédla Slavia Praha.
Během tří sezón v nejvyšší české lize zatím zasáhl do 15 utkání.
Jan Stejskal také pravidelně nastupoval za výběr české reprezentace v mládežnických kategoriích. Pozvánku do národního týmu dostával pravidelně od kategorie U16 až po jednadvacítku.
Vizitka Jana Stejskala
Post: brankář
Datum narození: 14. únor 1997
Výška: 190 cm
Váha: 78 kg
Ligové zápasy: 15
Předchozí kluby: MFK Pardubice (2005 – 2011), FK Pardubice (2011 – 2015), FC Hradec Králové (2015 – 2020), FK Mladá Boleslav (2019 – 2021), SK Slavia Praha (2021 – )