Tipsport.cz

Aktuality

Evropský unikát! Více jak polovinu času odehráli v lize odchovanci

Evropský unikát! Více jak polovinu času odehráli v lize odchovanci

13.05.2021 / Ostatní

Přesně 52 % procent odehraných minut v probíhající sezóně A-týmu strávili na hřišti odchovanci Sigmy Olomouc. Tahle statistika z dílny CIES Football Observatory řadí Sigmu mezi nejúspěšnější kluby v Evropě.

Webový portál CIES Footbal Observatory pravidelně zveřejňuje zajímavé studie zabývající se aktuálními tématy rezonujícími v evropském či světovém fotbale. Ve studiích týkající se výchovy a zařazování talentovaných odchovanců do prvního mužstva se Sigma Olomouc pravidelně umisťuje na nejvyšších příčkách.

Nová statistika CIES Footbal Observatory poukazuje na fakt, že 52 % hracího času v probíhajícím ligovém ročníku (počítáno do 5. 5. 2021) odehráli za Sigmu hráči, které si vychovala v klubové akademii. Za odchovance klubu je považován jakýkoli hráč, jenž strávil v klubu 3 sezóny mezi jeho 15. a 21. rokem.

Ze statistiky rovněž vyplývá, že Sigma se v konkurenci týmů ze 27 nejlépe hodnocených evropských soutěží umístila na vynikajícím 3. místě. Před ní se vtěsnali pouze Dynamo Kyjev a Žilina. Ta kompletní žebříček opanovala. Z českých klubů bylo v žebříčku vysoko postaveno Slovácko, hned za Sigmou Olomouc, a také Zbrojovka Brna nebo Sparta Praha.

Do utkání áčka v současné sezóně nastoupilo úctyhodných 17 hráčů se statutem odchovance klubu, což je společně s francouzským AS Saint-Étienne nejvíce ze 27 nejlepších evropských soutěží.OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná