Tipsport.cz

Aktuality

Minář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místa

Minář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místa

14.01.2021 / A tým

A-tým SK Sigma Olomouc se připravuje na sobotní utkání se Slavií Praha. Jarní část soutěže je tedy za rohem, a proto proběhla, v dnešní době již tradiční video tisková konference. Na ní okomentoval aktuální témata sportovní manažer Ladislav Minář.

O odchodu Šimona Falty

„Do minulého týdne jsme neuvažovali o tom, že by některý z našich hráčů mohl odejít. Věděli jsme, že příprava, pokud se to tak dá vůbec nazvat, bude velmi krátká a nebude moc času někoho přivést nebo vyzkoušet. Měli jsme představu, že se kádr nebude vůbec měnit, a kdyby náhodou někdo odešel, budeme se snažit najít náhradu. O Šimona projevily zájem dva kluby. Jeden ho chtěl přivést až v létě a Plzeň, která do toho vstoupila razantně. Přála si Šimona získat už v lednu, proto splnila všechny finanční požadavky klubu i hráče. Musím poděkovat Plzni za korektní jednání, domluvili jsme se během tří dnů.“

O možném příchodu krajního hráče

„Šimon byl hráč základní sestavy a kvalitní vyzkoušený ligový hráč. Každý hráč je nahraditelný, někdo více, někdo méně. Je to pro nás zásah. V téhle fázi na krajních postech vidím zatím handicap, proto se budeme snažit aspoň na jaro přivést hráče na hostování, jelikož nás čeká velký počet zápasů a potřebujeme i vzhledem ke covidové situaci široký kádr. Přestup Šimona byl pro nás nečekaný a rychlý. Nepředpokládali jsme, že by byl někdo ochoten splnit naše podmínky, spíše to směřovalo k tomu, že Šimon odejde v létě. Na jeho post adekvátní náhradu zatím nemáme. Uvidíme, jak se s tím poperou naši hráči. Máme mladého Šípa, který by mohl pomalu začít naskakovat.“

O situaci Davida Housky

„V případě, že by přišla nabídka na hráče, kterému končí smlouva, musela by přijít nabídka v takové výši, jakou je ohodnocený hráč se smlouvou na další rok a půl. Nemám žádné signály, že by taková nabídka měla přijít. Nikdy nenechávám jednání o smlouvě na poslední chvíli. Už více než rok víme, že kluci s končícími smlouvami je nechtějí prodloužit, protože mají nějaký věk a chtějí změnu. V Sigmě Olomouc to není o tom, že bychom jim nedokázali vytvořit podmínky, nebo ty stávající dokonce vylepšit. Tito hráči jsou tady od žáků, a jak sami tvrdí, chtějí změnit prostředí.“

O podzimní části

„Se 4. místem musíme být spokojení, nicméně po jednom kole můžeme být na 9. místě. To je realita, protože tabulka je našlapaná. Co se týče předvedené hry, měli jsme dobrá utkání a měli jsme strašně průměrná utkání. S bodovým ziskem nejsme spokojení. Když budu skromný, měli jsme mít o 3 body víc. Remíz 1:1 bylo hodně. Každé mužstvo hodnotí část sezóny a řekne si: ´V tomto zápase jsme zbytečně ztratili body, v jiném zápase jsme dostali gól v závěru.´ Každý může říct, že mohl mít o 3 nebo 4 body víc. Říkám to stejně tak.“

O příchodu Matúše Macíka a situaci Michala Reichla

„V tento moment je příchod Matúše Macíka reakce na to, že nám Michal Reichl oznámil, že nepodepíše novou smlouvu. Kdybychom měli přemýšlet o tom, že v létě odejde Aleš Mandous, museli bychom přivést ještě jednoho brankáře. S Michalem jsme několikrát mluvili. U něj je to navíc specifické, jelikož je brankář a ti se nedostanou do hry tolik, jako hráči z pole, které je možné pětkrát v zápase střídat. Byl tady 4 roky Miloš Buchta, Michal mu dělal dvojku, Miloš potom skončil, Michal dostal šanci, chytal několik zápasů. Pak se ale nepovedlo utkání s Budějovicemi, do brány šel Aleš Mandous a ten se chytl. Za posledních 5 let toho v roli jedničky moc neodchytal, bude mu 29 let a já mu rozumím, že potřebuje změnu. Hodně o tom přemýšlel, ale v listopadu mi oznámil, že chce odejít. Proto jsem mu řekl, že tím jsem nucen hledat nového brankáře, který může přijít v lednu nebo v létě. Po vývoji jednání s Ružomberokem nakonec Matúš Macík přišel už v lednu. U Matúše už čekáme jen na transfer kartu, jestli bude připraven už na Slavii není aktuálně v rukou Sigmy Olomouc.“

O spekulacích ohledně odchodu Aleše Mandouse

„Sigma Olomouc jasně deklarovala, že o Mandousovi, nebude s nikým v zimním přestupním období jednat. Aleš tedy zůstává, pokud o něj bude mít někdo zájem v létě, můžeme jednat.“

O cílech do jarní části sezóny

„Jsme si vědomi, že když pokazíme jeden, dva zápasy budeme ve zcela jiném postavení. A byla by to těžká šichta se na špici zase dotáhnout. Myslím si, že naše mužstvo určitou kvalitu má a během podzimu ji ukázalo. Škoda těch neskutečných remízových ztrát, mohli jsme být jinde. Příprava byla krátká, uvidíme, jak do toho vstoupí ostatní. Jsme čtvrtí a nemáme to špatně rozehrané, proto bych chtěl, abychom se pohybovali kolem čtvrtého, pátého místa. Pokud šance je, a ona momentálně je, chceme se o to pokusit.“

O zdravotním stavu Milana Kerbra

„Jeho momentální zdravotní stav mu neumožňuje, aby byl trenérovi k dispozici do nominace natož základní sestavy. Nedaří se nám jeho zdravotní stav dostat do pohody. Procentuálně bych to vyjádřil, že je připravený na 80 %, ale těch 20 % zbývajících je rozhodujících. Těžko můžu odhadnout, kdy se to zlepší.“

O Florentovi Poulolovi

„ Před příchodem hrál 3. španělskou ligu, třebaže trénoval s áčkem Getafe. Potřeboval čas na adaptaci. Tu mu trošku komplikuje to, že mluví francouzsky a španělsky. Po fotbalové stránce ale rychle zapadl. Jakmile zlepší komunikaci, může být daleko lepší. Rozhodně nás nezklamal.“
A tým - další aktuality:

Psychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl LátalPsychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl Látal
| 23.01.2021
První ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý DaněkPrvní ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý Daněk
| 23.01.2021
Kryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lizeKryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lize
| 23.01.2021
Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1
| 23.01.2021
První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
| 22.01.2021
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
| 21.01.2021
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná