Tipsport.cz

V Ďolíčku bez branek. Sigma remizovala s Bohemians 0:0

14.02.2021 / A tým

Zápas 19. kola FORTUNA:LIGY mezi Bohemians a Sigmou Olomouc se obešel bez vstřelených branek. Hanáci tak již v 9. utkání této sezóny odešli po utkání se ziskem jednoho bodu.

Radoslav Látal musel udělat pro utkání v Ďolíčku několik změn v základní sestavě proti poslednímu utkání. Do základní sestavy se vrátili Martinové Hála a Nešpor, kteří proti Spartě nemohli kvůli 4 žlutým kartám hrát. V defenzivě naopak scházeli zkušení Roman Hubník a Michal Vepřek. Prvně jmenovaného nepustili do zápasu proti Bohemians žluté karty, druhý nemohl hrát kvůli zranění. Vedle Víta Beneše se tak postavil Florent Poulolo. Místo Vepřeka zaujal Ondřej Zmrzlý. Trest za 4 žluté karty si odpykal také Pablo González. Ze zdravotních důvodů nemohli nastoupit ani David Houska, Lukáš Greššák, Jan Štěrba a Jáchym Šíp.

Ještě před samotným výkopem utkání se gratulací dočkal kapitán Bohemians Josef Jindřišek. Bývalý hráč Sigmy oslavil v den utkání jubilejní 40. narozeniny. Zápas proti klokanům od úvodních minut připomínal spíše boj. Oba týmy si na hřišti nedarovaly ani centimetr zadarmo. Sudí Julínek však nasadil volnější metr, a tak tvrdou hru na obou stranách potrestal pouze jednou žlutou kartou, kterou obdržel Radek Látal. Vyložené brankové příležitosti se v Ďolíčku odehrály až v závěrečných minutách 1. poločasu. Nejprve si ve 37. minutě zaběhl pro míč za obranu Martin Nešpor, ale brankář domácích Patrik Le Giang proti němu včas vyběhl a jeho střelu pokryl. Klokani nejvíce zahrozili ve 44. minutě, kdy si na centr Vaníčka z rohu naskočil Lukáš Hůlka. Hlavou mířil přesně, ale Aleš Mandous proti míči, který směřoval do brány, skvěle zakročil a nedovolil domácím radost ze vstřelené branky. Minutu nato mohl Hanáky do vedení poslat Kryštof Daněk, k němuž prošla ve vápně přihrávka od Martina Hály. Mladý záložník Sigmy však z dobré pozice těsně minul levou tyč Le Giangovy brány.

Po změně stran začali aktivněji domácí klokani. Střelu Vaníčka ze střední vzdálenosti Mandous bez větších starostí pokryl. Více se Mandous zapotil při střele Tomáše Necida z 58. minuty, kdy musel dělovku útočníka domácích vytáhnout na roh.

Do velké příležitosti se v 69. minutě dostali hráči Sigmy. U zrodu akce byl Radim Breite, který adresoval míč na rozeběhnutého Martina Hálu. Ten si všiml ve vápně Kryštofa Daňka, který se zbavil obránců. Tvrdou střelou však nebyl schopen Le Gianga propálit.

Kryštof se do šance dostal i o deset minut později, kdy získal míč ve středu hřiště, využil volného prostoru kolem sebe. Jeho tvrdá střela však i tentokrát minula Le Giangovu bránu. V 85. minutě se do otevřené obrany Hanáků vřítil Roman Květ. Ačkoliv měl možnost přihrávat ještě Necidovi, rozhodl se pro střelu, kterou Aleš Mandous musel likvidovat.

Sigma Olomouc tak remizovala s Bohemians 0:0. V dalším utkání čeká svěřence Radoslava Látala v sobotu 20. února od 14:00 moravské derby proti Zbrojovce Brno.

Hodnocení trenéra Klusáčka: „Myslím si, že zápas skončil zaslouženou remízou. Během celého utkání nebylo příliš gólových příležitostí. Olomouc nás trošku překvapila tím, že hrála na tři stopery. Svou taktiku také přizpůsobila terénu. Ač je to technické mužstvo, hru zjednodušila. Na hřišti to byla spíše taková válka než fotbal, hřiště bylo hodně suché a zpomalovalo ofenzivní akce, a proto první střely na bránu přišly až skoro koncem prvního poločasu. I na gólové šance, bych řekl, že to byl remízový zápas.“

Hodnocení trenéra Látala: „Kádr pro dnešní utkání se nám skládal těžce, protože jsme měli spoustu zraněných hráčů a také dva vykartované hráče. Šanci jsme proto dali mladým hráčům. S ohledem na terén to dnes nebyl líbivý fotbal, věděli jsme, že to bude o jedné šanci, o jednom zakončení, o drobné chybě. V prvním poločase to byla nakopávaná, Bohemka se dostala do dvou velkých šancí. Ve druhém poločase jsme my přidali, hráli jsme odvážněji, měli jsme stoprocentní šanci od Daňka, kterou jsme bohužel nevyužili. Vezeme si plusový bod a budeme se teď soustředit na dvě domácí utkání, která musíme zvládnout.“

Bohemians Praha 1905 – SK Sigma Olomouc  0:0

Rozhodčí: Pavel Julínek – Adam Horák, Vít Melichar.

ŽK: Bederka, Pulkrab – Radek Látal, Zmrzlý, Zifčák.

Bohemians Praha: Le Giang – Dostál, Hůlka (54. Bederka), Krch, Vondra – Hronek, Jindřišek, Ljovin, Květ – Vaníček (66. Pulkrab), Necid. Trenér: Luděk Klusáček.

Sigma Olomouc: Mandous – Látal (80. Zahradníček), Beneš, Poulolo, Zmrzlý – Sladký (89. Slaměna) – Hála (80. Mihalík), Breite, Chytil, Daněk – Nešpor (59. Zifčák). Trenér: Radoslav Látal.

Sestřih

| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil