Tipsport.cz

Aktuality

Jílek: S ohledem na průběh zápasu musíme bod brát

Jílek: S ohledem na průběh zápasu musíme bod brát

14.08.2021 / A tým

Před zápasem si Hanáci dělali ambice na zisk 3 bodů a druhého domácího vítězství v řadě. Průběh zápasu se ovšem naklonil na stranu Českých Budějovic, které se dvakrát dostaly do dvougólového vedení. Svěřenci trenéra Jílka ale ukázali charakter, a nakonec v závěru vybojovali bod za remízu 3:3. Gól Florenta Poloula v posledních vteřinách pak odšpuntoval obrovskou radost, jenž prožíval trenér Václav Jílek se svým týmem až u rohového praporku.

Vyrovnat takto v závěru, předpokládám, musela být euforie skoro jako při vítězství.

Předpokládáte správně. Vzhledem k průběhu utkání bod prostě musíme brát. Když prohráváte 5 minut před koncem základní hrací doby o dvě branky a dokážete vyrovnat, vnímáte to jako malé vítězství. Byť jsme hráli doma a chtěli jsme jít do utkání s touhou získat 3 body, zklamání by mohlo být, ale s ohledem na průběh bod bereme.

Inkasovali jsme 3 branky, ale oba stopeři naopak skórovali. Vykoupili se tím?

Prvním dvěma brankám se dalo určitě předejít. Byly to strašně laciné góly. Zejména první, kdy jsme špatně reagovali po dlouhém autu a u druhého to musí Venca Jemelka zvládnout lépe. Nemůže dát šanci útočníkovi proběhnout, stejně tak se Florent mohl chovat jinak, mohl tu situaci odkrokovat a udržet se v ose hřiště. Bylo vidět z pohledu sehranosti a jistoty, že jsme hráli s novou stoperskou dvojicí. Na druhou stranu oba skórovali, takže jejich vykoupení přišlo v pravou chvíli.

Udělal jste v sestavě několik vynucených či nevynucených změn. Mohl byste přiblížit váš záměr?

Rozhodujeme se podle tréninkového procesu a také podle taktického záměru. Čekali jsme, že nastoupí Martin Sladký a chtěli jsme ho pozlobit Kubou Matouškem. Věřili jsme, že je schopný individuálně přes Martina přejít. Ukázalo se to jako dobrý tah, Kuba byl v prvním poločase hodně aktivní. Dostal se minimálně do dvou dobrých střeleckých pozic. U Ondry Zmrzlého to bylo 50 na 50. Kdybychom hráli na Slavii, sázeli bychom spíše na Ondru. Řekl bych, že rozhodla jeho kvalita v tréninkovém procesu. Ale jinak si myslím, že jsme to dnes s ním úplně netrefili. Ondra si nebyl moc jistý. Nakonec nám pomohla změna na 3 stopery.

Pochválil jste Kubu Matouška, ale o poločase jste ho vystřídal. Jaké byly důvody jeho střídání?

Pokud jsme chtěli přejít na tříobráncový systém, dostat hráče navíc na hrot a udržet v sestavě Pabla Gonzáleze, kterému jsme věřili, že je nám schopný pomoci v mezihře, museli jsme ukázat na Martina Hálu nebo Kubu Matouška. Typologie halfbeka, jenž musí být běžecky vybavený a sprintovat nahoru dolů a plnit si obranné povinnosti, vyzněla pro Martina, tudíž jsme obětovali Kubovu útočnou kvalitu.

Zatím při našich zápasech padá hodně branek. Co na to říkáte?

Je to hodně divoké. Pro diváky jsou to nádherné zápasy. Atraktivita dnešního utkání byla na vysoké úrovni. Padlo hodně branek a neřekl bych, že byly náhodné. K tomu jsme viděli ještě spoustu šancí na obou stranách. Je potřeba, abychom měli větší balanc. Chceme hrát útočně, ale nemůžeme si dovolit inkasovat v každém utkání minimálně dvě branky. To je strašně moc a pak nás to stojí mnoho sil.

Po vyrovnávacím gólu Florenta Poulola v poslední minutě jste běžel s realizačním týmem oslavit gól až k rohovému praporku. Zažil jste někdy takovou situaci ve své trenérské kariéře?

Nezažil. Byla to spontánní reakce. Jestliže vyrovnáte v posledních sekundách zápasu, odšpuntuje se to a prožíváte obrovské emoce. Ještě k tomu skóroval Florent, což je sváteční střelec.

Podruhé za sebou se trefil Pavel Zifčák. Říká si o základní sestavu?

Ano, říká si o to. Volba útočníka není jednoduchá. Tonda Růsek vypadá daleko lépe v tréninku než v zápase. Na druhou stranu měl asistenci, pomohlo mu, že se ve druhé půli stáhl níž. Je potřeba, abychom s těmito informacemi pracovali a vytěžili z hráčů co nejvíc ve smyslu týmového výkonu a úspěchu. Pavel Zifčák přináší do zápasu velmi dobrou energii, znovu se prosadil střelecky, jednoznačně si říká o místo v sestavě.
A tým - další aktuality:

Malí sigmáci z kategorie U11 si zahráli dva triangly Malí sigmáci z kategorie U11 si zahráli dva triangly
| 23.09.2021
MOL Cup: Gól Kryštofa Daňka zajistil postup. Vlašim – Sigma 1:2MOL Cup: Gól Kryštofa Daňka zajistil postup. Vlašim – Sigma 1:2
| 21.09.2021
Sigma podala protest proti rozhodnutím rozhodčího v pátečním utkáníSigma podala protest proti rozhodnutím rozhodčího v pátečním utkání
| 20.09.2021
3. kolo MOL Cupu: Sigma nastoupí v úterý na hřišti Vlašimi3. kolo MOL Cupu: Sigma nastoupí v úterý na hřišti Vlašimi
| 20.09.2021
Spáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému MeziříčíSpáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému Meziříčí
| 18.09.2021
Hráli jsme aktivně, energicky a emočně, prohlásil Jílek po utkáníHráli jsme aktivně, energicky a emočně, prohlásil Jílek po utkání
| 17.09.2021
Hála po Baníku: Perfektní kulisa. Škoda remízy Hála po Baníku: Perfektní kulisa. Škoda remízy
| 17.09.2021
Sigma v oslabení neudržela vedení. S Baníkem remizovala 1:1Sigma v oslabení neudržela vedení. S Baníkem remizovala 1:1
| 17.09.2021
Čeká nás atraktivní utkání, řekl Jílek před zápasem s BaníkemČeká nás atraktivní utkání, řekl Jílek před zápasem s Baníkem
| 16.09.2021
David Vaněček utrpěl zranění kolenaDavid Vaněček utrpěl zranění kolena
| 15.09.2021

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná