Tipsport.cz

Aktuality

Jsem šťastný, že jsem zpátky na hřišti, řekl Jemelka

Jsem šťastný, že jsem zpátky na hřišti, řekl Jemelka

14.08.2021 / A tým

Olomoučtí fanoušci mohli populárního obránce Václava Jemelku opět vidět v modrém dresu. Po remíze 3:3 nemohl být spokojený se třemi inkasovanými brankami, nicméně radost mu udělala vstřelená branka před domácím publikem.

Vašku, dnes ses vrátil na hřiště po dlouhém zranění. Jak ses cítil?

Bylo to super. Jsem rád, že jsem po dlouhé době nastoupil do ostrého zápasu. V takovém vedru to bylo těžké. Ale jsem šťastný, že jsem dal gól a že jsem pomohl týmu. I když jsme dostali tři branky a v obraně to nebylo optimální. Ale jsem rád, že jsem týmu pomohl gólem a jsem strašně šťastný, že jsem zpátky na hřišti.

Z pohledu vás stoperů to dnes bylo zajímavé utkání – oba jste se podíleli na inkasovaných brankách, ale také jste oba vstřelili góly Sigmy.

Máte pravdu. Neříkám, že jsme v obraně úplně hořeli, ale nebylo to ono. S Florentem jsme si to vyříkávali, že musíme být lepší. Nakonec jsme si pak řekli: špatná defenzíva a dobrá ofenzíva. Alespoň takto jsme to napravili.

Po vyrovnání na 3:3 jste se s mužstvem radovali, jako byste vyhráli. Měli jste i takový pocit?

Když padne gól v poslední minutě, je to velká euforie. Jsme strašně rádi, že jsme v utkání dokázali alespoň remizovat, i když jsme chtěli moc vyhrát. Ale nezbýval na to čas. Musím říct, že jsme ukázali velkou sílu a poslední minuty jsme je totálně zatlačili. Měli jsme standardní situace a byla jen otázka času, kdy to tam spadne. Jsem moc rád, že to Florent takto krásně trefil. Bod bereme, myslím si, že podle vývoje utkání to nakonec takhle bylo spravedlivé.

Jak se ty osobně cítíš po zdravotní stránce? Jsi už fit?

Už delší době jsem zdravotně v pořádku, jen jsem ještě musel dotrénovávat, protože ta pauza byla dlouhá a nebylo to ono. Když se na to podívám zpětně, bylo dobře, že se odložil zápas se Slavií, protože nevím, jak bych to zvládl, kdybych nastoupil. Dneska jsem cítil, že mi ta herní praxe opravdu chybí. Musím do toho šlápnout, mám ještě hodně co dohánět.

Pokud se ohlédneme za tvým angažmá v Lovani, která nakonec neuplatnila opci, nebyl jsi zklamaný, že to v belgickém klubu nevyšlo?

Ze začátku zklamání bylo. Ale teď už ne. Hlavně jsem se soustředil, abych se co nejdříve mohl vrátit na trávníky. Už asi ani nepamatuji, kdy jsem byl naposledy takhle dlouho mimo. Bylo to kvůli víceméně takové hlouposti, která mě omezovala a hodně dlouho se dávala dohromady. Měl jsem rupturu ve svalu a vytvořil se tam otok, který se dlouho nechtěl vstřebat. U někoho to trvá třeba jen chvíli, ale mě to omezovalo dlouho. Mrzí mě, že se to takto protáhlo a zabrzdilo mě to.

Jaké jsou tvoje ambice do budoucna? Ověřil sis, že na belgickou soutěž máš. Chceš na podzim zůstat v Česku a pak se uvidí?

Můj cíl teď je se natrvalo prosadit do základní sestavy. Nebude to vůbec lehký přes Hubňu, Benyho a Florenta. Ale to je teď můj cíl. A hlavně být zdravý a pomáhat týmu. Dál uvidíme, co se stane. Minule se můj odchod do Belgie také stal na poslední chvíli. Takže teď čekám, co bude, ale můj největší cíl je podávat dobré výkony a ukázat, že ještě na to mám a že bych se někam mohl posunout.

Byla se dnes na tebe podívat rodina? V Belgii sis stěžoval, že kvůli covidové situaci se na tebe nemohla chodit dívat manželka s dcerkou.

Jojo, dnes se na mě byla podívat manželka a táta, malá bohužel nebyla, ta je s babičkou. Jsem ale moc rád, že na zápase mohli být. A také, že na zápase vůbec mohli být lidé. V Belgii jsem diváky nezažil vůbec, snad jen jeden zápas s Anderlechtem, ale to jsem zrovna nehrál. Jsem proto rád, že na fotbale byli lidi a že nás hnali dopředu. Jsem také rád, že jsem dal gól a mohl jsem jim zamávat.

Jaké z tvého pohledu bylo bránit Fortuna Basseyho? Vyhrával hodně soubojů.

Byl velice nepříjemný. Byl rychlý, silný, trošku nás překvapil svou kvalitou. Myslím si, že dnes byl nejlepším hráčem Dynama. Měli jsme s ním velké problémy. Musím zapracovat na tom, aby to bylo lepší a abych byl silnější a hráče předskakoval silově i rychlostně. Beru to jako ponaučení, musím na sobě ještě hodně zapracovat.

Cítil jsi nějakou nejistotu v rozehrávce?

Nemyslím si, že bych cítil nejistotu. Pár balónů mi sice nevyšlo, ale nedělám z toho vědu. Snažím se rozehrávat tak, jak umím a pořád to budu zkoušet. Pokud nebudu dávat balóny do špeku, věřím, že se to bude zlepšovat a zlepšovat. Nějaké balóny jsem pokazil, ale neberu to tak, že bych byl nervózní. Spíše je to o herní praxi a celkově o herní kondici. To ještě musí přijít.

Co proběhlo o poločase v kabině? Měl trenér Jílek výhrady k tobě a Florentovi?

O poločase jsme si řekli, že zápas otočíme. Že teď je nejvyšší čas ukázat všem, že jsme tým a že zápas dokážeme zvládnout. Myslím, že jsme ukázali, že na to máme. Řekli jsme si, jak to také bude vypadat ve trojce, do které jsme v obraně přešli.

Co ještě zlepšit, aby po takovýchto výsledcích přibylo více bodů? Naše hra sice lidi baví, ale trenéři z toho určitě musí být „na nervy“.

Zlepšit musíme defenzívu, protože dostáváme hodně gólů. Vidíme, že góly dokážeme dát, takže musíme zlepšit defenzívu a být více dominantní na míči, protože na to máme. Máme na to i typy hráčů. Defenzíva nám trochu skřípe, ale vyladíme to a věřím, že zápasy budeme zase zvládat. Na druhou stranu si nepamatuji, kdy jsme naposledy prohrávali 1:3 a mohlo to vypadat, že nás to zlomilo... Ale ještě nás to naopak nakoplo. Atmosféra v kabině je teď dobrá, dokázali jsme naši sílu a na tom se dá stavět.

Jak vlastně probíhá tvoje komunikace s Florentem? Udělal nějaké pokroky v češtině?

S Florentem spolu mluvíme anglicky. Naučil se česká slova, ale v angličtině je to pro něj i pro mě lepší, protože jsem si na to zvykl v Belgii. Ale i v češtině dělá pokroky a snaží se. Snad to bude lepší a lepší.   
A tým - další aktuality:

11. kolo: Po repre přestávce se Sigma představí doma proti Karviné11. kolo: Po repre přestávce se Sigma představí doma proti Karviné
| 14.10.2021
MOL Cup: V osmifinále se Sigma potká s Českými BudějovicemiMOL Cup: V osmifinále se Sigma potká s Českými Budějovicemi
| 14.10.2021
Utkání Sigmy s Karvinou ve znamení víkendu otců! Spouštíme předprodej.Utkání Sigmy s Karvinou ve znamení víkendu otců! Spouštíme předprodej.
| 11.10.2021
Sigmáci absolvovali testování v ReFit ClinicSigmáci absolvovali testování v ReFit Clinic
| 06.10.2021
Spáčil a Piña debutovali za Sigmu v 1. lizeSpáčil a Piña debutovali za Sigmu v 1. lize
| 04.10.2021
Bohemians nás přehráli agresivitou a nasazením, uznal JílekBohemians nás přehráli agresivitou a nasazením, uznal Jílek
| 02.10.2021
Hála: Dva rychlé góly soupeře nás srazilyHála: Dva rychlé góly soupeře nás srazily
| 02.10.2021
Hanáci v Ďolíčku zaspali první poločas. Sigma prohrála s Bohemians 0:2Hanáci v Ďolíčku zaspali první poločas. Sigma prohrála s Bohemians 0:2
| 02.10.2021
Poslední remízy bereme jako ztráty. Na Bohemce chceme vyhrát, řekl KerbrPoslední remízy bereme jako ztráty. Na Bohemce chceme vyhrát, řekl Kerbr
| 30.09.2021
Výběr české jednadvacítky bude reprezentovat Kryštof DaněkVýběr české jednadvacítky bude reprezentovat Kryštof Daněk
| 29.09.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná