Aktuality

SigmaJede. Spouští nový klubový podcast

SigmaJede. Spouští nový klubový podcast

14.09.2021 / Ostatní

SK Sigma Olomouc připravila pro své fanoušky novinku v podobě klubového podcastu. Pravidelné rozhovory se sigmáky ve video i audio formě budou probíhat v nově vzniklém studiu v prostorách Jižní tribuny. Název nového podcastového seriálu „SigmaJede“ vznikl spojením dvou zajímavých značek SK Sigma Olomouc a HanáJede - úspěšného podcastu o osobnostech Hané z dílny Lukáše Krbečka, jenž bude rovněž moderátorem sigmáckého podcastu. Jednotlivé rozhovory budeme zveřejňovat na youtubovém kanálu Sigma TV, Spotify a Apple Podcasts.

„Myšlenka podcastů Haná jede vznikla na základě tří impulsů. Jednak je v současné době podcast populární a zajímavý formát. Dá se poslouchat kdekoliv, ať je člověk v autě, na cestě do práce nebo doma. Druhým impulsem byl fakt, že na Hané žije plno obdivuhodných lidí, kteří nemusí být veřejnosti až tolik známí. Jsou to lidé, jenž mají za sebou silný příběh a dělají skvělou vizitku nejen sobě, ale celému regionu. Chtěl jsem těmto lidem pomoci k tomu, aby se o jejich práci a snažení více vědělo. A za třetí se rád potkávám s lidmi, kteří jsou inspirací pro své okolí. Je radost vést s takovými lidmi rozhovor,“ popsal moderátor Lukáš Krbeček podněty, které ho vedly k založení podcastu „HanáJede“, který má za sebou již 32 epizod.

Pozvánku do jeho studia před časem obdrželi osobnosti spjaté se Sigmou Olomouc. „Hosty u nás ve studiu byli David Rozehnal, Petr Uličný nebo Honza Vojáček. Všichni byli skvělí. David Rozehnal má perfektní názory, je velmi inteligentní a vše má v hlavě srovnané. S trenérem Uličným byla ohromná sranda. Vykládal historky, které zažil. Neznám nikoho, kdo by jej rád neposlouchal, protože je velký sympaťák. Honza Vojáček byl náš poslední host. Jeho životní příběh je inspirativní. Opustil sportovní prostředí a rozhodl se věnovat medicíně,“ uvedl Lukáš Krbeček.

Ten současně popsal, jak vznikla myšlenka klubového podcastu Sigmy Olomouc. „Chtěl jsem k nám do studia pozvat na rozhovor některého z fotbalistů Sigmy. Když jsme na schůzce s marketingovým manažerem Sigmy Davidem Hollym vybírali hráče, zmínil se, že mu již nějaký čas v šuplíku leží myšlenka klubového podcastu. Začali jsme se tím zabývat, slovo dalo slovo a vznikl z toho nový podcast „SigmaJede“. Takový projekt se vyloženě nabízí, protože Sigma patří mezi největší sportovní značky v regionu, pokud není vůbec tou největší,“ řekl Krbeček.

„Delší čas vnímáme podcast jako dynamicky se rozvíjející trend. Tato platforma nám umožní nechat fanoušky nakouknout pod pokličku Sigmy Olomouc a ještě více jim představit osobnosti z našich řad. Podcast „SigmaJede“ vychází z propojení dvou zajímavých značek. Podcasty z Lukášovy dílny jsou na vysoké úrovni, a proto jsme neváhali najít formu spolupráce prospěšnou pro obě strany,“ vysvětlil marketingový manažer Sigmy David Holly.

„Podcasty plánujeme vydávat jednou za 14 dnů zpravidla v týdnu před domácím zápasem. Hosty budou nejen hráči, ale také členové realizačního týmu nebo lidé podílející se na chodu profesionálního fotbalu nebo klubové akademie. Přejeme si, aby fanoušci měli možnost autenticky poznat osobnosti z našeho klubu i z jiné stránky. Budeme se bavit o fotbale, ale rovněž o běžných tématech ze života. Prostor dostanou také fanoušci, jejichž otázky začleníme do scénáře. Jako součást programu podcastů jsme připravili pro hosty málo vídanou soutěž z vrcholu Tribuny Jih. Více ale zatím neprozradím,“ pověděl PR manažer Sigmy Michal Zbraněk.

Prvním hostem podcastu „SigmaJede“ nemůže být nikdo jiný než kapitán A týmu a legenda klubu Roman Hubník. Díl s bývalým reprezentantem a hráčem Herthy Berlín uvedeme ve čtvrtek 23. září před utkáním v Teplicích. Poté plánujeme vydávat podcasty vždy v týdnu před domácími ligovými zápasy. Na youtubovém kanálu Sigma TV se fanoušci budou moci podívat na podcast ve formě videa, na Spotify a Apple Podcasts budou ve formě audia k poslechu.

Ať jede Sigma na hřišti i v podcastech!
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná