Tipsport.cz

Aktuality

15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu

15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu

15.01.2021 / A tým

Po nezvykle krátké zimní přestávce je FORTUNA:LIGA opět zpět. Fotbalisty Sigmy Olomouc čeká na úvod druhé části sezóny těžká práce, cestuje totiž do Edenu, kde se pokusí zaskočit vedoucí celek soutěže Slavii Praha. Utkání začíná v sobotu od 18:30. Vysílat jej bude živě O2 TV Sport. Doporučujeme také sledovat online komentář na našem webu a zpravodajství na klubových sociálních sítích.

Na Slavii bez tlaku, ale s touhou

Podstatnou část zkrácené zimní přípravy absolvovala Sigma na Maltě, kde se zúčastnila Tipsport Malta Cupu. I přes absenci Romana Hubníka, Pavla Zifčáka, Michala Reichla, Milana Kerbra a Tomáše Zahradníčka kvůli zraněním nebo nemocím byl s pobytem na Maltě trenér Radoslav Látal spokojený. Ten musel oželet i Šimona Faltu, který mezitím přestoupil do Plzně.

„Někteří hráči, kteří s námi nebyli na Maltě, ještě dokončují karanténu. Včera jsme podstoupili testy, takže uvidíme po výsledcích. Něco nachystané máme, ale musíme počkat, až jak dopadnou výsledky. Před odletem na Maltu jsme měli komplikace kvůli nemocným hráčům. Ale na Maltě jsme splnili, co jsme chtěli. Odehráli jsme dva přípravné zápasy, někteří hráči se prezentovali dobrou formou a dali jsme šanci i některým dalším. Co bylo možné, jsme udělali,“ pověděl Látal, který už vyhlíží sobotní duel s pražskou Slavií.

„Slavia má široký kádr, všechny jejich posty jsou zdvojené. Je těžké vycházet ze základní sestavy. Ale Slavii známe, prezentuje se rychlým, dynamickým fotbalem, který je hodně běžecký a o presinku. Je to ale především o nás, budeme se snažit hrát odvážněji. Uvidíme, na co to bude stačit. Do těchto zápasů chodíme s tím, že nemáme co ztratit. Do utkání se Slavií nemusíme jít s tím, že jsme pod tlakem. Zapracovali jsme na kondiční stránce, abychom se jim vyrovnali,“ uvedl trenér Látal.

Slavia během přípravy řešila řadu problémů, ať už vysoký počet nakažených hráčů, zrušené soustředění nebo složité cestování zahraničních hráčů z domovin. „Popravdě netuším, kterých hráčů se koronovarius týkal, takže přesně nevím, kdo Slavii bude chybět. Ale mají natolik zažitý styl, který je hodně propracovaný, a do kterého všichni hráči v kádru dobře zapadají. Nemyslím si, že pro ně bude problém, jestli nastoupí ten hráč nebo jiný. Možná nás čeká jedno z nejtěžších utkání v celém ročníku,“ uvědomuje si záložník David Houska.

Že nastoupí jeho tým proti silnému soupeři hned na začátku druhé části sezóny jako výhodu ani nevýhodu nevidí. „V tomhle si asi člověk nevybere. Stejně musíte s každým odehrát dva zápasy. Teď to zrovna přišlo tak, že na první zápas máme Slavii. Ale myslím si, že je jedno, jestli začneme doma nebo venku. Ať by to byl jakýkoliv první zápas na jaře, chtěli bychom ho zvládnout.“

Slavia překonala problémy z přípravy

Zatímco se Sigma připravovala na jarní část sezóny na Maltě, slavisté se potýkali s nákazou covid-19. „Měli jsme dvaadvacet pozitivních během prvních tří dnů přípravy. Opravdu mimořádná situace, nic takového jsem nezažil," prozradil pro web Slavie trenér Jindřich Trpišovský. Logicky tak Slavia neodcestovala na plánované soustředění v Portugalsku a většina hráčů či realizačního týmu se odebrala do karantény.

Díky nepříjemný okolnostem nabral tréninkový proces mistrovského týmu jiný směr. „V úvodním týdnu přípravy jsme nemohli využít hřiště, strávili jsme ho na oválu nebo v posilovně. Nechtěli jsme na pět dní jít na umělku. Tréninky byly buď na opakování, nebo na běžecké intenzity a metráže. Díky tomu se všechno snáz kontrolovalo. A od pondělí jsme na Strahově, kde máme k dispozici vyhřívané hřiště," popsal Trpišovský.

V úterý Slavia dokonce sehrála tréninkové utkání a vypadá to, že na sobotní utkání bude adekvátně připravena. „Bylo vidět, že kluci jsou hladoví, že se po běžeckých a silových trénincích na fotbal těší. Úroveň byla dobrá, běžecky přímo skvělá, ale samozřejmě jsem viděl hodně nepřesností, protože někteří museli hrát na netradičních postech," nechal se slyšet trenér Slavie.

Přestože Slavia řešila v průběhu zimní přestávky nepříjemnosti spojené s epidemií koronaviru, na poli příchodů a odchodů nezahálela. Představitelé klubu přivedli Jindřichovi Trpišovskému vysněnou posilu - dánského krajního obránce Alexandra Baha, který má zacelit díru po odchodu Vladimíra Coufala do West Hamu. Obchodovalo se i na tradiční trase Liberec - Slavia. Jako nová posila byl představen exliberecký obránce Taras Kačaraba, opačným směrem putoval Ondřej Karafiát. Oba na hostování. Z hostování v Liberci se vrátili Jakub Hromada, Michal Beran, Júsuf Hilál.

V Edenu se znovu ocitl i Holanďan Mick van Buren, který na podzim hostoval v Českých Budějovicích.

V kádru Slavie zůstal brankář Jan Stejskal, jehož hostování se po jednáních proměnilo v přestup. Tím Mladá Boleslav sice přišla o brankáře, ovšem na hostování získala ze Slavie záložníka Tomáše Malínského a defenzivního univerzála Ladislava Takácse.

Poslední vzájemné utkání na hřišti Slavie

SK Slavia Praha – SK Sigma Olomouc 1:0 (1:0)

Branka: 6. Coufal.

Rozhodčí: Proske - Kotík, Novák - Franěk (video).

ŽK: Škoda, Bořil, Trpišovský (trenér), Houštecký (asistent trenéra) - Greššák, Jemelka.

Diváci: 13.263.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - Souček - Ševčík, Traoré (46. Král), Hušbauer (81. Škoda), Zmrhal - Van Buren (76. Stanciu). Trenér: Trpišovský.

Olomouc: Reichl - Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek (75. Zmrzlý) - Pilař (64. Yunis), Houska, Greššák, Plšek (82. Texl), Falta - Nešpor. Trenér: Radoslav Látal.

Rozhodčí

Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí Ondřej Berka. Na stranách mu budou asistovat Tomáš Mokrucsh a Jakub Hrabovský. Čtvrtým rozhodčím bude Milan Matějček. Na zápas bude dohlížet také videorozhodčí Jiří Adam a jeho asistent Jiří Pečenka.

Vsaďte si u Tipsportu!

Na tento zápas i mnoho dalších si můžete vsadit u našeho nového generálního partnera společnosti Tipsport. Kurzovou nabídku kompletního kola najdete zde.

Historická a aktuální bilance


historicka-bilance-facebook-2-9.png
aktualni-bilance-facebook-13.png

A tým - další aktuality:

Tři hráči prodloužili smlouvy. Pokračují Zifčák, Zmrzlý i BreiteTři hráči prodloužili smlouvy. Pokračují Zifčák, Zmrzlý i Breite
| 23.01.2022
Na tréninku Ondřej Zmrzlý rozbíjel panáky. Proti Trnavě krásně rozhodlNa tréninku Ondřej Zmrzlý rozbíjel panáky. Proti Trnavě krásně rozhodl
| 22.01.2022
Sigma otočila zápas s Trnavou a vítězí na Tipsport Malta CupuSigma otočila zápas s Trnavou a vítězí na Tipsport Malta Cupu
| 21.01.2022
Sigma pokračuje v pátek na Tipsport Malta Cupu duelem s TrnavouSigma pokračuje v pátek na Tipsport Malta Cupu duelem s Trnavou
| 21.01.2022
Lukáš Greššák: Trnava tu má mladý tým, ale s Tirolem hrála velmi dobřeLukáš Greššák: Trnava tu má mladý tým, ale s Tirolem hrála velmi dobře
| 20.01.2022
Radek Látal odchází na hostování do KarvinéRadek Látal odchází na hostování do Karviné
| 20.01.2022
Start na Tipsport Malta Cupu s výhrou. Sigma zdolala Aalborg 3:0Start na Tipsport Malta Cupu s výhrou. Sigma zdolala Aalborg 3:0
| 18.01.2022
Sigma změří dnes síly s dánským AalborgemSigma změří dnes síly s dánským Aalborgem
| 18.01.2022
Jakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvuJakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvu
| 17.01.2022
Sigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninkySigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninky
| 16.01.2022

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná