Tipsport.cz

Aktuality

Obrana pracovala výborně. Čekají nás dva důležité zápasy, řekl Látal

Obrana pracovala výborně. Čekají nás dva důležité zápasy, řekl Látal

15.02.2021 / A tým

Sigma Olomouc v Ďolíčku, kde se hrává při současných klimatických podmínkách na složitém terénu, nemohla naplno předvést svůj kombinační fotbal. Proto před zápasem trenér Radoslav Látal apeloval na své svěřence, aby hráli zodpovědně a pokud možno jednoduše. Hanáci nakonec udrželi čisté konto a s Bohemians remizovali 0:0.

Trenére, rozhodovaly v nedělním utkání absence několika našich hráčů?

Každá tato absence bolela, protože jsou to hráči, kteří patří do základu. Ať už třeba Pablo González, který má vynikající formu nebo Roman Hubník, zkušený hráč. Každá absence hráče, který pravidelně nastupuje, se do zápasu promítne.

Jak jste řekl, dnes chyběl Pablo González, a absentoval třeba i David Houska. Myslíte, že hře chyběl právě nějaký ten tvůrce hry?

Je otázka, kdyby tito hráči nastoupili, jak by to vyznělo na dnešním terénu. Hřiště jste viděli, bylo hodně písčité, těžko se na něm kombinovalo, míče skákaly. Je těžké polemizovat, zdali by to bylo horší nebo lepší. Nicméně tito dva hráči nám chyběli, těžko jsme skládali střed hřiště, kde máme obrovské problémy. Martina Sladkého jsme ještě museli posunout na defenzivního záložníka, protože jsme do středu hřiště nikoho neměli.

Vypracovali jsme si jednu velkou šanci. Byť byla obrovská, bylo to málo…

Z obou stran toho bylo málo. Byla to taková kopaná, bez kvality, nahoru dolů, samé odražené míče… Od toho se celý zápas vyvíjel. Kdyby padl gól, hra by se více otevřela.

Pro nás je to už devátá remíza. Jak se vám zamlouvá naše pozice v ligové tabulce?

Ztrácíme dva body na páté místo. Teď pro nás budou důležité dva zápasy doma s Brnem a Zlínem a budeme z toho potřebovat vydolovat co nejvíce bodů. Jestli to zvládneme, můžeme se posunout výš.

Na druhou stranu jsme dnes uhráli nulu vzadu, což je pozitivní.

Ano, bylo to po delší době. Inkasujeme hodně branek, především v závěrech utkání. Obrana pracovala výborně, musím pochválit oba stopery. Podle toho, s jakými problémy jsme skládali sestavu, musím říct, že vezeme plusový bod. Neříkám, že jsme s tím spokojení, ale bod bereme.

Do hry se zapojili i dva nováčci – Slaměna a Mihalík? Jak hodnotíte jejich výkon?

Jaro Mihalík je spíše technický hráč, umí se prosadit v soubojích jeden na jednoho. Sestavu jsme přizpůsobili terénu, protože jsme věděli, že to bude hodně o soubojích. Slaměna se na hřiště dostal také, je to mladý hráč, se kterým počítáme do budoucna a se kterým chceme ještě pracovat.

Čím to, že jsme se proti Spartě dokázali více vyhecovat a dařilo se nám více prosazovat?

Každý zápas je jiný, je to o soupeři, o hřišti, o způsobu hry.
A tým - další aktuality:

Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0
| 06.04.2021
Sigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se SlováckemSigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se Slováckem
| 05.04.2021
Breite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoctBreite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoct
| 04.04.2021
Musíme zlepšit pohyb a vyhrávat souboje, řekl po prohře LátalMusíme zlepšit pohyb a vyhrávat souboje, řekl po prohře Látal
| 03.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná