Aktuality

Vít Beneš: Jdeme správným směrem

Vít Beneš: Jdeme správným směrem

15.07.2021 / A tým

Obránce Vít Beneš nastoupil proti Midtjyllandu ve stoperské dvojici s Romanem Hubníkem. Očekává se, že ve stejném složení nastoupí také v generálce proti Gdyni. Zkušený obránce a zástupce kapitána zhodnotil v rozhovoru celou letní přípravu a též okomentoval zábavné momenty, které zažil se spoluhráči na soustředění v Opalenici.

Příprava začala kondičním blokem. Jak jsme nabírali kondici?

Probíhala jinak, než jak jsme byli zvyklí. Bylo to hlavně s míčem a herní formou. Každý trenér má své metody. Tahle je, pro nás hráče, přívětivější.

Ve všech přátelských zápasech ve Slatinicích jsme zvítězili. Povzbudilo nás to před odjezdem do Polska?

Každá výhra dodá hráči i mužstvu sebevědomí. Sice jsme utkání vyhráli, ale víme, že tam byly chyby, z nichž se musíme ponaučit. Některé chyby pramenily z únavy, což bylo v této fázi přípravy normální. Samozřejmě jsme rádi, že tyto utkání byly vítězné.

Na úvod soustředění jsme sehráli utkání s Midtjyllandem. Jaký jsme z tvého pohledu podali výkon?

Podali jsme dobrý výkon. Prohráli jsme, to nás sice mrzí, ale předvedli jsme výkon, od něhož se dá odrazit. Ověřili jsme si, že můžeme hrát s tak silným soupeřem, jako je Midtjylland. Midtjylland patří v Dánsku k naprosté špičce a jeho jméno rezonuje i v Evropě.

Do druhého přátelského zápasu v Polsku jsi nezasáhl, ale sledoval jsi ho z tribuny společně s Romanem Hubníkem a dalšími. Jak se ti líbil souboj se Zaglebií?

Opět jsme narazili na silného soupeře. Znovu to nedopadlo výsledkově tak, jak jsme chtěli. Nicméně kluci předvedli zajímavé výkony. Oba zápasy jsme si ukázali na videu. Je důležité, abychom věděli o chybách a mohli pracovat na jejich odstranění. Od toho přátelské zápasy jsou.

Hráči využili pondělní volné odpoledne různými aktivitami. Ty ses s ostatními vydal na golf a bylo vidět, že nehraješ poprvé. Jak sis to se spoluhráči užil?

Na golfu nás byla spoustu. Je to nejbližší volnočasová aktivita v areálu. Někdo vyrazil třeba na kola. Golf jsem si užil a myslím, že i kluci. Odreagovali jsme se, což nám prospělo.

Předvedl ses také jako tanečník a zpěvák u středečního oběda. Mohl bys nám povyprávět, jak to celé vzniklo?

Na konci tréninku vznikla mezi hráči výzva. Hráli jsme takovou dovednostní soutěž – centr a střelba z voleje. Společně se Sankou (Pozn. Michal Vepřek) se nám moc nedařilo, a tudíž jsme byli mezi poraženými. Poražení museli u oběda zazpívat. Společně s další poraženou dvojicí Latošem a Zmrzkou jsme zvolili písničku Holky z naší školky. Doufám, že to kluky pobavilo. Vložil jsem tam taneční vložku, protože náš zpěv nestál za moc. (směje se)

Od úterý se trénovalo dvakrát denně. Na co byly tréninky zaměřené, a jak byly náročné?

Tréninky jsou stále vcelku náročné. Pracujeme na rychlostní vytrvalosti, čili kondice je pořád zapojená, ale převážně se už zaměřujeme na taktiku. Liga se blíží a taktiku musíme vyladit. Nečeká nás jednoduchý vstup do soutěže, takže je určitě na místě pilovat obrannou i útočnou fázi.

Soustředění se blíží ke konci. Jsi spokojený s jeho průběhem?

Podmínky jsou tady nadstandardní. Jezdí sem reprezentace a různé evropské týmy. Je tady několik hřišť a celkově je vše super. Věřím, že tréninky v těchto kvalitních podmínkách v budoucnu zužitkujeme.

Každý trenér přináší do týmu své myšlenky a vize. Do jaké míry už hráči dokázali pochopit to, kam chce trenér Jílek mužstvo nasměřovat?

Všichni víme, že v minulé sezóně nám utekla spousta zápasů. S trenérem pracujeme na tom, abychom se toho vyvarovali. Cítím, že směřujeme k tomu, že zápasy budeme vyhrávat.

Jak hodnotíš atmosféru v týmu pod trenérem Jílkem?

Atmosféra v týmu je dobrá. Všichni jsme spokojení s kvalitou tréninků a s cestou, na niž jsme se vydali. Máme před sebou poslední přípravný zápas. Přejeme si zvládnout začátek soutěže, abychom jsme na tom byli dobře po psychické stránce.

Před odjezdem sehrajeme generálku s Gdyní. S čím do zápasu půjdeme?

Počítám s tím, že už se bude krystalizovat sestava. Chceme zužitkovat všechny tréninky a přípravy u videa. Budeme se soustředit na to, aby každý plnil své úkoly do defenzivy i ofenzivy. Přejeme si podat kvalitní výkon, vyhrát a ukázat tak, že jdeme správným směrem.
A tým - další aktuality:

Andrův stadion dnes ovládne Festival filharmonieAndrův stadion dnes ovládne Festival filharmonie
| 09.06.2023
Václav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu RůskaVáclav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu Růska
| 08.06.2023
Přípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódiumPřípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódium
| 06.06.2023
Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák
| 05.06.2023
Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri