Aktuality

O hřiště Sigmy Olomouc se bude starat nový sportovní traktor

O hřiště Sigmy Olomouc se bude starat nový sportovní traktor

15.09.2021 / Ostatní

Na Andrově stadionu se bude prohánět nová posila. Statutární město Olomouc ve spolupráci se Sigmou Olomouc pořídilo nový traktor, který nyní bude pečovat o travnaté plochy nejen na hlavním hřišti olomouckého klubu.

Traktor je používán v podstatě denně, a to nejen pro údržbu hlavního hřiště Androva stadionu, ale i na ostatních hřištích klubu, sloužících hlavně mládeži. „Traktor je nezbytnou součástí každého profesionálního klubu, provádějí se s ním téměř všechny důležité operace na fotbalovém trávníku, jako je provzdušnění Vertidrainem, dosévání, aerifikace, vertikutace, pískování, vyčesávání, zatahování povrchu kovovou rohoží a podobně. Důležitý je také pro odhrnování sněhu v zimních měsících a provádění chemického ošetření a odvážení a přivážení materiálu,“ vysvětlila náměstkyně primátora Mgr. Markéta Záleská.

Traktor značky Lamborghini Spire 70 Trend od společnosti AGROKOM-TECH BRYSS s.r.o. bude sloužit k údržbě nejen hřišť využívaných hráči Sigmy Olomouc.

„Mimo údržby areálu Sigmy, pomáhá i s údržbou travnaté plochy v areálu oddílu baseballu a občas i k údržbě travnatých ploch fotbalových klubů působících na území Statutárního města Olomouce. Dále se traktor používá i pro údržbu ploch v okolí Androva stadionu v majetku SMOL, bezpochyby se dá tato investice označit za investici sloužící veřejnému účelu a sportovním zájmům na území města jako celku,“ doplnil při předání stroje JUDr. Martin Major, náměstek primátora a předseda Dozorčí rady SK Sigma Olomouc a.s.

 


dsc08239-2-1.jpg
traktor-7.jpg
foto-2.jpg
foto-3.jpg

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri