Tipsport.cz

Na Slavii musíte hrát na 120%, řekl Látal

16.01.2021 / A tým

V prvním kole po zimní přestávce čekal Sigmu těžký úkol – postavit se mistrovské Slavii Praha. Přestože tým Olomouce nepodal špatný výkon a již v 15. minutě vedl po brance Radima Breiteho, několik individuálních chyb jej o slibně rozehraný zápas připravilo. Jak dnešní duel zhodnotil trenér Radoslav Látal?

Trenére, první poločas se nám vcelku dařil, pak ale přišly dva smolné momenty, které zápas rozhodly.

Myslím si, že první poločas se nám dařilo, až na ty dvě individuální chyby, které jsme udělali v našem pokutovém území. Slavie nás potom potrestala. Začátek druhého poločasu se nám také vydařil. Poté jsme však opět udělali chybu ve vlastním pokutovém území, kde jsme ztratili míč a soupeř toho využil. Slavie si pak hru hlídala a z naší strany už nedocházelo k takovém presingu jako v prvních šedesáti minutách. Pro nás to dnes bylo smutné, chtěli jsme nějaký ten bod „urvat“. Ale jestli chceme uhrát dobrý výsledek na Slavii, musíme podat výkon na 120 % a hlavně bez chyb, kterých jsme se dnes bohužel dopustili.

Doufali jste, že by Slavia mohla být více zranitelná po problémech, které ji doprovázely během přípravy?

Slavia má takový kádr, že když přijde nějaké zranění nebo nemoc, tak je daného hráče schopná nahradit druhým. I my jsme měli zdravotní problémy. Vůbec jsme nemysleli na to, že by Slavia mohla být více zranitelná. Její kvalita je velká a je vždy hráče schopná plnohodnotně nahradit.

Do utkání jsme vstoupili dobře, o výsledek nás ale připravily dvě standardní situace, na které bylo těžké reagovat. Nebylo to pro tým ubíjející?

Nebyly to dvě standardní situace, ale naše individuální chyby. Dali jsme gól, mužstvo se shromáždilo u lavičky, upozornili jsme je na to, že po vstřelené brance je nejdůležitějších prvních pět až deset minut, protože během nich se soupeř bude snažit vyrovnat. A minutu po tom jsme dostali gól… To byla naše hrubá chyba. Nechali jsme se na naší pravé straně obejít, soupeř se dostal do přečíslení a pak vznikla tato situace. Druhá penalta, to bylo „brnknutí“ o nohu… Ale i na to si musíme dávat pozor. Měli jsme tu VAR, vše bylo sledované. Každý hráč je za sebe zodpovědný. Góly jsme dostali po individuálních chybách. To nás sráží.

| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil