Tipsport.cz

Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3

16.01.2021 / A tým

Jarní část sezóny zahájila Sigma Olomouc na hřišti mistrovské Slavie. Úvodní minuty zápasu se fotbalistům Olomouce vydařily, když v 15. minutě vstřelil branku Radim Breite. Slavia však stačila rychle odpovědět. Nejdříve penaltou srovnal Kúdela, druhou branku přidal po dorážce vyraženého pokutového kopu Kuchta. Ten také pečetil výhru sešívaných na 3:1.

Obě mužstva vstoupila do zápasu soustředěně. V první desetiminutovce se do zakončení dostala pouze jednou Slavia v 8. minutě. Bořilova střela však neměla razanci, a tak větší problémy Mandousovi nenadělala.

První gól zápasu si připsala olomoucká Sigma. Slavisté propadli u postranní čáry, Martin Nešpor posunul míč na volného Breiteho, který mířil tváří tvář Kolářovi. Toho šikovně obstřelil a poslal Sigmu do vedení 1:0.

Vedení Olomouce netrvalo dlouho. V 19. minutě fauloval Greššák ve vápně Kuchtu. Nařízený pokutový kop, jenž byl ještě potvrzen VARem, s přehledem proměnil slávistický kapitán Ondřej Kúdela.

Ve 34. minutě fauloval Dorley Hálu zhruba 3 metry před vápnem. K přímému kopu se postavil David Houska. Jeho střela mířila mezi tři tyče, Kolář byl ale připravený.

Slavia šla do vedení ve 39. minutě. Druhé brance domácích předcházel další penaltový zákrok. Tentokrát se podle rozhodčího Berky provinil David Houska. Pokutový kop si vzal na bedra Jan Kuchta. Mandous jeho pokus sice vyrazil, na následnou dorážku byl bohužel krátký.

Sigma byla v prvním poločase pro Slavii nepříjemným soupeřem. Obránce sešívaných napadala vysoko a ve správných presinkových situacích. Nicméně díky laciný brankám z pokutových kopů byla o poločase spokojenější Slavia.

I v druhém poločase se odehrávala otevřená partie. Střídající Kryštof Daněk v 60. minutě centroval z levé strany, před nabíhajícím Hálou hasil nebezpečí na zadní tyči obránce domácích.

Sešívaní udeřili potřetí v 62. minutě, když se jim povedla zajímavá kombinace na hranici vápna, průnikovou přihrávku dostal do běhu Sima, jehož centr ještě do malého vápna vrátil Hromada, tam byl na správném místě Kuchta a svým druhým gólem zajistil domácím vedení o dvě branky.

Tři minuty poté potáhl míč Stanciu, vypálil za hranicí vápna, Mandous však další gól nepřipustil.

V 75. minutě se znovu připomněl Sima, naskočil na rohový kop, jeho hlavička ale postrádala dostatečnou razanci a Mandous stačil míč chytit do svých rukavic.

Sigma se pokoušela o snížení v 78. minutě, přetažený centr vracel na zadní tyči Yunis, Chytil ale nedokázal včas zakončit a velkou šanci mu tak zmařili dotírající obránci.

Tři minuty nato nebezpečně střílel ze standardky Stanciu, jeho pokus vyškrábl Mandous na roh.

Sigma Olomouc si po prohře 1:3 se Slavií Praha neodváží z Edenu ani bod. To však Hanáci mohou napravit již příští týden v sobotu 23. ledna, kdy od 14 hodin hostí na Andrově stadionu Slezský FC Opava.

Hodnocení trenéra Trpišovského: „Měli jsme náročný vstup do zápasu, kdy Olomouc hrála velice dobře, měla lepší pohyb než my, byla u všeho dřív a lépe se na terénu pohybovala. Gól jsme dostali z našeho autu, kdy Breite šel sám na bránu. Do poločasu se nám to naštěstí podařilo otočit. Ve druhé půli jsme hráli velice dobře, až na jednu situaci, kterou jsme na poslední chvíli zachraňovali. Výkon z naší strany byl pohybový, kombinačně i fotbalově lepší. Jsme rádi, že jsme po netradiční přípravě a problémech, které jsme měli, do jara vstoupili dobře. Byl to náročný zápas, Sigma hrála ve velkém pohybu, velkém tempu, velké intenzitě a v prvním poločase nám dělala velké problémy.“

Hodnocení trenéra Látala: „V dnešním utkání jsme vzadu hráli na riziko. Myslím si, že celý první poločas se nám dařilo, až na ty dvě individuální chyby, které jsme udělali v našem pokutovém území. Slavie nás potom potrestala. Začátek druhého poločasu se nám také vydařil. Poté jsme však opět udělali chybu ve vlastním pokutovém území, kde jsme ztratili míč a soupeř toho využil. Slavie si pak hru hlídala a z naší strany už nedocházelo k takovém presingu jako v prvních šedesáti minutách. Pro nás to dnes bylo smutné, chtěli jsme nějaký bod „urvat“. Ale jestli chceme uhrát dobrý výsledek na Slavii, musíme podat výkon na 120 % a hlavně bez chyb, kterých jsme se dnes bohužel dopustili.“

SK Slavia Praha – SK Sigma Olomouc 3:1 (2:1)

Branky: 19. Kúdela z pen., 39. a 62. Kuchta - 15. Breite.

Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Hrabovský (Matějček).

ŽK: Kuchta, Hromada – Vepřek.

Slavia: Kolář – Bah, Kúdela, Hovorka, Bořil © - Sima (90+1. Tecl), Hromada (90+1. Beran), Dorley (80. va Buren), Stanciu (87. Hilál), Provod – Kuchta (80. Musa). Trenér: Jindřich Trpišovský.

Sigma: Mandous – Sladký, Beneš ©, Poulolo, Vepřek – Hála (72. Látal), Breite, Greššák (56. Daněk), Houska, González (72. Yunis) – Nešpor (72. Chytil). Trenér: Radoslav Látal.

| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil