Tipsport.cz

Aktuality

Vyzvi sigmáka! Houska, Daněk a Chytil motivují mladé fotbalisty k tréninku

Vyzvi sigmáka! Houska, Daněk a Chytil motivují mladé fotbalisty k tréninku

16.03.2021 / A tým

Přísná protiepidemická opatření stále nedovolují většině fotbalistů v České republice společně trénovat na trávnících svých klubů. To se týká i našich mládežnických a ženských kategorií, které jsou okolnostmi nuceny improvizovat a trénovat individuálně v domácích podmínkách. V nelehké době pro mládežnický fotbal proto přicházíme v rámci projektu Sigma pro region s akcí Vyzvi sigmáka!

„Stáže trenérů nebo doprovázení hráčů A-týmu při nástupu k ligovému utkání malými fotbalisty z naší akademie nebo z okolních fotbalových klubů bohužel v dnešní době není možné. Z toho důvodu se snažíme hledat cestu, jak pokračovat v projektu Sigma pro region. Touto akcí chceme vyjádřit podporu všem fotbalistům a fotbalistkám, kteří nemohou trénovat se svými týmy,“ řekl PR manažer Sigmy Michal Zbraněk.

„Věříme, že kluci a holky se připojí k hráčům áčka a zpestří si tak individuální trénink. Je obrovsky důležité, aby se nevzdávali a fotbal měli stále rádi. Jejich tréninkové úsilí vynaložené v těchto složitých podmínkách se jim jednou vrátí,“ věří šéftrenér kategorií přípravek Michal Hrubý.

Fotbalisté a fotbalistky nejen ze sigmácké klubové akademie, ale i z regionu, mají jedinečnou příležitost porovnat své dovednosti s hráči ligového A-týmu Davidem Houskou, Mojmírem Chytilem a Kryštofem Daňkem. Trojice sigmáků předvádí v první sérii videí tři cvičení zaměřená na rozvoj technických dovedností. Jedná se o přihrávky o zeď s převzetím míče, koníčky a koníčky po dopadu míče s otočkou. Všechna cvičení jsou časově omezena jednou minutou. Během minuty budou mladí fotbalisté usilovat o nejvyšší počet opakování, a dokonce třeba o překonání ligových borců.

Jaké byly výsledky sigmáků? David Houska – 34 přihrávek, Kryštof Daněk – 147 koníčků a Mojmír Chytil – 31 koníčků s otočkou.

„Je nám líto, že se v současné době nemůžete potkat s kamarády na hřišti, společně trénovat a hrát zápasy tak, jak jste byli zvyklí. Vydržte a neztrácejte motivaci trénovat individuálně,“ podpořili ve videu hráči Sigmy ostatní fotbalisty a fotbalistky. „Zapojte se do naší výzvy. A zkuste nás překonat! Držíme vám palce,“ vzkázali.

Vaše pokusy nahrajte na šířku telefonu a natočená videa nám zašlete do konce března ve formě odkazu ke stažení na e-mailovou adresu michal.zbranek@sigmafotbal.cz. Nejpovedenější z nich zveřejníme na klubových sociálních sítích. Autor videa, které nejvíce zaujme naše hráče, navíc získá podepsaný dres všemi fotbalisty A-týmu.
A tým - další aktuality:

Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0
| 06.04.2021
Sigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se SlováckemSigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se Slováckem
| 05.04.2021
Breite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoctBreite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoct
| 04.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná