Aktuality

Vyzvi sigmáka! Houska, Daněk a Chytil motivují mladé fotbalisty k tréninku

Vyzvi sigmáka! Houska, Daněk a Chytil motivují mladé fotbalisty k tréninku

16.03.2021 / A tým

Přísná protiepidemická opatření stále nedovolují většině fotbalistů v České republice společně trénovat na trávnících svých klubů. To se týká i našich mládežnických a ženských kategorií, které jsou okolnostmi nuceny improvizovat a trénovat individuálně v domácích podmínkách. V nelehké době pro mládežnický fotbal proto přicházíme v rámci projektu Sigma pro region s akcí Vyzvi sigmáka!

„Stáže trenérů nebo doprovázení hráčů A-týmu při nástupu k ligovému utkání malými fotbalisty z naší akademie nebo z okolních fotbalových klubů bohužel v dnešní době není možné. Z toho důvodu se snažíme hledat cestu, jak pokračovat v projektu Sigma pro region. Touto akcí chceme vyjádřit podporu všem fotbalistům a fotbalistkám, kteří nemohou trénovat se svými týmy,“ řekl PR manažer Sigmy Michal Zbraněk.

„Věříme, že kluci a holky se připojí k hráčům áčka a zpestří si tak individuální trénink. Je obrovsky důležité, aby se nevzdávali a fotbal měli stále rádi. Jejich tréninkové úsilí vynaložené v těchto složitých podmínkách se jim jednou vrátí,“ věří šéftrenér kategorií přípravek Michal Hrubý.

Fotbalisté a fotbalistky nejen ze sigmácké klubové akademie, ale i z regionu, mají jedinečnou příležitost porovnat své dovednosti s hráči ligového A-týmu Davidem Houskou, Mojmírem Chytilem a Kryštofem Daňkem. Trojice sigmáků předvádí v první sérii videí tři cvičení zaměřená na rozvoj technických dovedností. Jedná se o přihrávky o zeď s převzetím míče, koníčky a koníčky po dopadu míče s otočkou. Všechna cvičení jsou časově omezena jednou minutou. Během minuty budou mladí fotbalisté usilovat o nejvyšší počet opakování, a dokonce třeba o překonání ligových borců.

Jaké byly výsledky sigmáků? David Houska – 34 přihrávek, Kryštof Daněk – 147 koníčků a Mojmír Chytil – 31 koníčků s otočkou.

„Je nám líto, že se v současné době nemůžete potkat s kamarády na hřišti, společně trénovat a hrát zápasy tak, jak jste byli zvyklí. Vydržte a neztrácejte motivaci trénovat individuálně,“ podpořili ve videu hráči Sigmy ostatní fotbalisty a fotbalistky. „Zapojte se do naší výzvy. A zkuste nás překonat! Držíme vám palce,“ vzkázali.

Vaše pokusy nahrajte na šířku telefonu a natočená videa nám zašlete do konce března ve formě odkazu ke stažení na e-mailovou adresu michal.zbranek@sigmafotbal.cz. Nejpovedenější z nich zveřejníme na klubových sociálních sítích. Autor videa, které nejvíce zaujme naše hráče, navíc získá podepsaný dres všemi fotbalisty A-týmu.
A tým - další aktuality:

Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023
Vodháněl: Boleslav je nebezpečná. Doma ale chceme tři bodyVodháněl: Boleslav je nebezpečná. Doma ale chceme tři body
| 17.03.2023
Mojmír Chytil se umístil v anketě Fotbalista rokuMojmír Chytil se umístil v anketě Fotbalista roku
| 16.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná