Aktuality

Cena Lukáše Přibyla: Sigma opět zabodovala v oblasti marketingu

Cena Lukáše Přibyla: Sigma opět zabodovala v oblasti marketingu

16.06.2021 / Ostatní

Ligová fotbalová asociace vyhlásila výsledky Ceny Lukáše Přibyla za nejlepší práci fotbalových klubů na poli marketingu v sezóně 2020/2021. SK Sigma Olomouc se opět umístila mezi 5 nejlepší kluby v České republice, navíc jí Marketingová komise, stejně jako v minulé sezóně, udělila cenu ve vedlejší kategorii. Hanáci získali ocenění v kategorii Projekt za filmový dokument Sigma stoletá. Vítězství v hlavní kategorii obhájila pražská Sparta.

Anketa hodnotí práci marketingových oddělení fotbalových klubů. Bilancuje souhrnné aktivity, výsledky a progres, který klub v oblasti marketingu a komunikace prodělal za uplynulou sezónu. Konečné výsledky se vyhlašují na základě hlasů klubů a odborníků z řad univerzitního prostředí, médií a dalších sfér sportovního marketingu.

„Cena Lukáše Přibyla získala během posledních let na své vážnosti a prestiži, za což jsem osobně velmi vděčný. Hodnotit, prezentovat a odměnit práci profesionálních fotbalových klubů je v rámci následného jejich progresu velmi důležité a věřím, že i motivační. Jsem rád, že se díky tomuto ocenění ukazuje, jak dobře a především v jakém množství odvedené práce dokáže profesionální fotbal v České republice fungovat. Srovnatelně s ostatními evropskými soutěžemi,“ řekl obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný.

Sigma Olomouc získala v anketě 16 bodů. To jí vyneslo na dělenou 5. příčku. Stejný počet bodů získala Bohemians Praha 1905. Sigma se tak podruhé za sebou vtěsnala mezi 5 nejlepších prvoligových klubů v oblasti marketingu. V pořadí nechala za sebou například Baník Ostrava, Viktorii Plzeň nebo Jablonec. Z moravských klubů vyšla z hlasování nejlépe, a to v druhé sezóně za sebou. „Bronzovou příčku bych letos přisoudil Sigmě Olomouc, kromě opět kvalitní práce s vizuálem zejména jako ocenění za film Sigma stoletá. Umím si velmi dobře představit náročnost takového projektu,“ uvedl Petr Nitsche, vedoucí hokejového oddělení BPA sport marketing. Ten byl společně s dalšími kapacitami sportovního marketingu přizván k hlasování.

„Velice si cením celkového umístění i ceny v kategorii Projekt. Takové ocenění naší práce přijímáme s pokorou a současně s motivací zlepšovat se i v další sezóně. Během roku také odvádíme spoustu činností, které nemusí být na první pohled vidět, jsou ale základem našeho každodenního úsilí. Těší mě, že se v oblasti marketingu dokážeme srovnávat s kluby s větším rozpočtem a personálním obsazením. Uplynulá sezóna byla díky epidemii covidu velmi zvláštní. Nemůžeme se dočkat té nastávající, jelikož se budeme moci znovu potkat s fanoušky na klubových akcích. Jednu takovou chystáme před sezónou. Víc ale zatím neprozradím,“ napnul fanoušky marketingový manažer Sigmy David Holly. „Závěrem bych chtěl moc poděkovat nejen kolegům z marketingu, ale i všem spolupracovníků v klubu," dodal.

„Nejen my uvnitř LFA, ale i odborníci v rámci Ceny Lukáše Přibyla pozitivně hodnotili progres, kterých dosáhly i menší kluby, a to i přes velmi ztížené podmínky během covidu. Osobně jsem rád za spoustu kolegů v klubech napříč ligou, kteří dokázali udržet pozornost svých fanoušků a často i zvyšovat míru jejich interakcí a pozvedli tím hodnotu svých klubů, aniž by to mělo přímý ekonomický profit v podobě třeba příjmu z ticketingu,“ ocenil práci profesionálních českých klubů v oblasti práce s fanoušky Štěpán Hanuš, ředitel komunikace a PR Ligové fotbalové asociace.

Pořadí ankety CENA LUKÁŠE PŘIBYLA za sezónu 2020/21

Hlavní anketa CLP klubů FORTUNA:LIGY:

1. AC Sparta Praha - 61 bodů

2. SK Slavia Praha - 41 bodů

3. – 4. SK Dynamo Č. Budějovice, FC Slovan Liberec - 23 body

5. – 6. SK Sigma Olomouc, Bohemians Praha 1905 - 16 bodů

7. FC Viktoria Plzeň - 12 bodů

8. FK Jablonec - 8 bodů

9. FK Teplice - 7 bodů

10. FC Baník Ostrava - 3 body

11. Slezský FC Opava - 1 bod

Doprovodná kategorie – Projekt FORTUNA:LIGA (kluby v abecedním pořadí):

AC Sparta Praha – za rebranding a změnu vizuální identity

Bohemians Praha 1905 – za Letní kino v Ďolíčku

SK Sigma Olomouc – za filmový dokument Sigma stoletá a dozvuky oslav klubu
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná