Aktuality

Od nové sezóny může na Andrův stadion až 50% kapacity

Od nové sezóny může na Andrův stadion až 50% kapacity

16.07.2021 / Ostatní

Start nového soutěžního ročníku se nezadržitelně blíží. Andrův stadion se fanouškům opět otevře 31. července, kdy Sigma Olomouc v prvním domácím ligovém utkání hostí FK Pardubice. V souvislosti se stále platnými covidovými opatřeními a přítomností fanoušků na stadionech přinášíme aktuálně platné podmínky, které Ligová fotbalová asociace ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR vydala k dnešnímu dni.

Už za dva týdny odstartuje Sigma Olomouc sezónu 2021/2022 prvním domácím zápasem, kdy na Andrově stadionu přivítá Pardubice. O předprodeji vstupenek budeme informovat v nejbližších dnech. Mezitím si pojďme připomenout podmínky pro vstup na fotbalová utkání, které dnes vešly v platnost. Tyto podmínky budou vždy odpovídat aktuální epidemiologické situaci v České republice, mohou se tedy měnit. Věříme, že pokud k dodržování opatření budeme přistupovat zodpovědně, brzy se na Andráku znovu setkáme v plném počtu.

Počet osob na stadionu

Maximální přípustný počet přítomných diváků nesmí být vyšší než 5000 osob. Pokud je umožněna přítomnost diváků v sektorech na stání, organizátor nepřipustí přítomnost více diváků, než je 1 stojící divák na 4 m2 plochy určené pro stání. Divákům se v sektorech na stání nařizuje udržovat rozestupy alespoň 2 metry, nejde-li o osoby ze společné domácnosti.

V případě, že se akce koná v prostorách s větší kapacitou sedících diváků než 2000 osob, je přípustný maximální počet přítomných diváků možné navýšit tak, že lze obsadit nejvýše 50 % kapacity sedících diváků. Všichni diváci musí být usazeni a to tak, že s výjimkou osob ze společné domácnosti je vždy ponecháno mezi jednotlivými diváky nejméně jedno neobsazené sedadlo

Co se týká fanoušků hostujícího klubu, těm je domácí klub povinen poskytnout nejméně 5 % z celkové aktuálně povolené kapacity stadionu. Fanoušci hostů pak musí být usazeni do určeného odděleného sektoru.

Bezinfekčnost

Stejně jako při posledních utkáních loňské sezóny i tentokrát mohou být na zápasech přítomné pouze osoby, které nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19 a které splňují, s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku, podmínky bezinfekčnosti.

Při vstupu na stadion osoba prokazuje, že:

  • absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV2 s negativním výsledkem, nebo

  • absolvovala nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, nebo

  • osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží certifikátem o provedeném očkování, že u očkování uplynulo:

  • - od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu nejméně 14 dní, nebo

  • - od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní, nebo

  • osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní.

Další hygienické podmínky

Diváci přítomní na sportovních utkáních jsou povinni nosit ochranný prostředek dýchacích cest, kterým je respirátor nebo obdobný prostředek bez výdechového ventilu (např. FFP2, KN 95).

Občerstvení formou bufetu se umožňuje podávat pouze s nabídkou balených k přímé konzumaci určených jednoporcových potravin a pokrmů, nebo jako bufet s obsluhou.
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná