Aktuality

Andrův stadion bude hostit charitativní utkání Real Top Praha

Andrův stadion bude hostit charitativní utkání Real Top Praha

16.08.2021 / Ostatní

SK Sigma Olomouc, iniciativa Děti dětem a tým Real Top Praha spojí síly pro dobrou věc. Během zářiové reprezentační přestávky uspořádají charitativní den plný sportu s názvem „Pomáhejme společně“, který podpoří pět rodin, jejichž děti bojují se závažnými zdravotními problémy. Součástí tohoto dne bude turnaj Sigmund Cup pro fotbalové týmy do 11 let a také charitativní utkání týmu Real Top Praha proti vybraným osobnostem z řad Sigmy Olomouc a podporovatelů iniciativy Děti dětem.

„Smyslem projektu „Pomáhejme společně“ je finančně podpořit pět rodin s dětmi, kteří bojují s nepřízní osudu. Lucinka, Tomík, Terezka, Natálka a Mikuláš trpí různými onemocněními a jsou odkázáni na každodenní pomoc jejich rodičů. Proto bychom rádi pozvali všechny dobré duše a fanoušky fotbalu, kteří by i v náročné covidové době chtěli pomoci druhým a dorazili za námi na Andrův stadion podpořit těchto pět malých dětí,“ řekl marketingový manažer Sigmy Olomouc David Holly.

Program charitativního dne

Charitativní den začne v 9 hodin turnajem Sigmund Cup pro malé fotbalisty do 11 let. Turnaj, jehož partnery jsou Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a Mercedes-Benz Moravia, se bude konat na travnatých hřištích ve sportovním areálu v Řepčíně a zúčastní se ho 16 mužstev. V tuto chvíli přislíbili účast SK Sigma Olomouc, 1. FC Slovácko, FC FASTAV Zlín, MFK Vyškov, Jeseník, Šumperk, SFC Opava, FK Prostějov, FK Přerov a SK Hranice.

Odpolední program poté bude pokračovat v 17 hodin na Andrově stadionu a nabídne utkání osobností z týmu Real Top Praha, proti nimž se postaví známé tváře reprezentující iniciativu Děti dětem. Fanoušci se tak mohou těšit například na bývalé hráče Sigmy Davida Rozehnala, Martina Blahu, Michala Ordoše, Michala Kováře, Aleše Škerleho, Radoslava Látala, fotbalistu Mladé Boleslavi Vojtěcha Smrže nebo hokejistu Marka Peksu. Za Top Real Praha pak potvrdili účast fotbalové hvězdy Petr Švancara, Karel Rada, Marek Heinz, Vladimír Šmicer, Marek Jankulovski, Adam Varadi, šéfkuchař Přemek Forejt nebo herec Jakub Štáfek. Další hvězdná jména budou postupně potvrzována.

Výtěžek ze vstupného půjde na dobrou věc

Výtěžek z utkání Top Real vs. Sigma poputuje na konto všech pěti rodin. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal již nyní, stačí kliknout na tento odkaz.

Vstupenky jsou k dostání za symbolickou cenu 100 Kč a je možné je koupit na Tribunu Západ a Tribunu Karla Brücknera. Vstupné na Tribunu Jih do sektorů X a Y je pak stanoveno na 500 Kč. Tato tribuna bude uzavřená, ale virtuální vstupenky budou sloužit jako dobrovolný příspěvek pro všechny, kdo by Lucince, Tomíkovi, Terezce, Natálce a Mikulášovi chtěli věnovat větší částku.

Bezinfekčnost

Stejně jako během ligových utkání Sigmy Olomouc budou i tentokrát na stadion vpuštěni pouze diváci, kteří nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19, a kteří splňují, s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku, podmínky bezinfekčnosti. Vstup na stadion bude divákům povolen v případě, že daná osoba:

  • osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR laboratorní vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a toto doloží platným certifikátem s QR kódem, nebo

  • osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami POC laboratorní test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, a toto doloží platným certifikátem s QR kódem, nebo

  • osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží platný certifikát s QR kódem o provedeném očkování, což znamená, že od očkování uplynulo:

           - nejméně 14 dní od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu

             údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“), nebo

           - nejméně 14 dní od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC, nebo

  • osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní, což rovněž doloží platným certifikátem s QR kódem.

Potvrzení o bezinfekčnosti je možno doložit v papírové podobě nebo na obrazovce mobilního telefonu. Certifikát s QR kódem je ke stažení na webu „Očkovací portál občana“ na https://ocko.uzis.cz/. Přihlášení je možné přes eidentita.cz nebo jednorázovým kódem přes sms, kdy je potřeba uvést rodné číslo a číslo občanského průkazu. U dětí bez občanského průkazu nebo pro cizince je možnost přihlášení přes zadání čísla mobilního telefonu, e-mailu a data narození. Tyto údaje musí souhlasit s údaji zadanými v testovacím centru.

Další opatření

Diváci přítomní na stadionu jsou povinni nosit během utkání ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95).

Předem děkujeme za dodržování všech bezpečnostních opatření! Těšíme se na vás na Andrově stadionu!


sigmund-cup-v2.jpg
charitatvni-utka-ni-stojaty.jpg

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná