Tipsport.cz

Aktuality

Antonín Růsek další ofenzivní posilou Sigmy Olomouc

Antonín Růsek další ofenzivní posilou Sigmy Olomouc

17.06.2021 / A tým

SK Sigma Olomouc pokračuje v posilování ofenzivních řad. Z Brna přestupuje do metropole Hané útočník Antonín Růsek. Na Andrově stadionu podepsal smlouvu na 4 roky.

„Již před časem jsme několikrát deklarovali, že potřebujeme zkvalitnit útočnou fázi. Proto jsme rádi, že se nám do Sigmy podařilo přivést hned dva útočníky. Jeden z nich je zkušený, druhý mladší, ale a každý je typologicky jiný. Jednání o přestupu Tondy Růska nebyla jednoduchá a my si velmi vážíme toho, že se nakonec rozhodl pro Olomouc. Za celý klub přejeme Tondovi, aby se mu u nás líbilo a aby tady mohl dále fotbalově růst,“ řekl sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.

„O budoucnosti Tondy Růska jsme v úzké spolupráci se sportovním vedením Brna jednali ihned po skončení ligového ročníku, zájem o hráče byl hned z několika klubů. Finální rozhodnutí bylo na hráči, který si zvolil olomouckou nabídku. Je pro nás zásadní, že Olomouc v čele s trenérem Jílkem o Tondu velmi stála. Pro Hanáky byl jeho příchod letní přestupovou prioritou, Tonda dostane prostor potvrdit své fotbalové kvality. Má v sobě obrovský fotbalový potenciál a zároveň velkou chuť do nové výzvy,“ uvedl k příchodu útočníka na Hanou Viktor Kolář, šéf fotbalové sekce agentury Sport Invest.

Antonín Růsek působil ve Zbrojovce Brno od žákovských kategorií. Jeho profesionální kariéra je, vyjma půlročního hostování ve Znojmě v roce 2017, spjata s brněnským klubem. Za něj debutoval v první lize 3. 12. 2016. Tehdy mu bylo 17 let, 7 měsíců a 7 dnů. Zbrojovce pomohl v sezóně 2019/2020 k návratu do nejvyšší soutěže. Přestože v uplynulém ligovém ročníku Antonín Růsek nastřílel 7 gólů a připsal si 2 asistence, Brno z nejvyšší soutěže opět sestoupilo. Dvaadvacetiletý útočník má na kontě celkem 43 prvoligových startů, ve kterých zaznamenal 8 branek.

Růsek pravidelně sbíral nominace do mládežnických reprezentací. Za sebou má i premiéru v dresu seniorského národního týmu. Bylo to při utkání české reprezentace v Lize národů proti Skotsku. Utkání se shodou okolností odehrálo na Andrově stadionu.

„Na novou výzvu v Sigmě se těším. Není tajemstvím, že jsem měl dvě konkrétní nabídky. Už ze začátku jednání jsem měl pocit, že Sigma bude pro mě to pravé. Zvážil jsem pečlivě veškeré aspekty a jsem moc rád, že jsem svou budoucnost spojil právě se Sigmou Olomouc,“ uvedl Antonín Růsek.

Bývalý mládežnický reprezentant se připojí k novým spoluhráčům na startu letní přípravy 21. června. „V týmu jsou kvalitní zkušení hráči, ale také mladí perspektivní hráči. Nedávno ještě přišel David Vaněček, který má velkou kvalitu. Věřím, že nás čeká úspěšná sezóna,“ dodal Růsek, který zároveň prozradil, co dále hrálo roli v jeho rozhodování. Tondu totiž pojí přátelství s legendou Sigmy Michalem Ordošem. Jelikož oba pochází z Troskotovic, často se jezdil dívat na domácí zápasy Sigmy. „Určitě to také hrálo roli. Na Andrově stadionu jsem strávil hodně času. Sigmu znám velmi dobře,“ poznamenal.

Tondo, vítej v Sigmě Olomouc!

Vizitka hráče

Antonín Růsek

Datum narození: 22. 3. 1999 (22 let)

Post: útočník

Výška: 187 cm

Váha: 82 kg

Preferovaná noha: pravá
A tým - další aktuality:

Spáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému MeziříčíSpáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému Meziříčí
| 18.09.2021
Hráli jsme aktivně, energicky a emočně, prohlásil Jílek po utkáníHráli jsme aktivně, energicky a emočně, prohlásil Jílek po utkání
| 17.09.2021
Hála po Baníku: Perfektní kulisa. Škoda remízy Hála po Baníku: Perfektní kulisa. Škoda remízy
| 17.09.2021
Sigma v oslabení neudržela vedení. S Baníkem remizovala 1:1Sigma v oslabení neudržela vedení. S Baníkem remizovala 1:1
| 17.09.2021
Čeká nás atraktivní utkání, řekl Jílek před zápasem s BaníkemČeká nás atraktivní utkání, řekl Jílek před zápasem s Baníkem
| 16.09.2021
David Vaněček utrpěl zranění kolenaDavid Vaněček utrpěl zranění kolena
| 15.09.2021
Upřesnění termínu 3. kola MOL CupuUpřesnění termínu 3. kola MOL Cupu
| 15.09.2021
Svoláváme všechny sigmáky! Utkání proti Baníku se blížíSvoláváme všechny sigmáky! Utkání proti Baníku se blíží
| 14.09.2021
Macík: Při druhém gólu domácích nám chybělo štěstí. Závěr nás mrzíMacík: Při druhém gólu domácích nám chybělo štěstí. Závěr nás mrzí
| 12.09.2021
Šťastný bod, řekl Jílek po utkání s Mladou Boleslav튝astný bod, řekl Jílek po utkání s Mladou Boleslaví
| 12.09.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná