Tipsport.cz

Aktuality

Cílem bylo utkání zvládnout a zvýšit si sebevědomí, řekl Jílek po Karviné

Cílem bylo utkání zvládnout a zvýšit si sebevědomí, řekl Jílek po Karviné

17.10.2021 / A tým

Důležité vítězství dnes zaznamenali svěřenci trenéra Václava Jílka. Hanáci porazili Karvinou 2:0 a připsali si tři body, které by po sérii nevydařených zápasů a ztrát bodů měly přinést větší klid na duši.

Jaké je vaše hodnocení dnešního zápasu?

Cíl byl po čtyřech nevyhraných zápasech jasný – zvládnout dnešní utkání. Logicky bychom ho chtěli podložit vyšší herní kvalitou, která v některých pasážích nebyla. Na druhou stranu si myslím, že jsme v předfinální fázi měli dost situací, které se daly dohrát do gólu. Tam nám scházela větší kvalita a větší klid. Z celkového pohledu jsme ale vyhráli zaslouženě. I když jsme nenabídli takovou fotbalovou kvalitu a podívanou, jakou jsme si představovali. Prvotní cíl pro nás dnes však bylo zvládnout utkání a pozvednout si sebevědomí, které jsem v předchozích zápasech postrádal. A to se dnes podařilo.

Překvapilo vás, že trenér Páník dnes nebyl na lavičce?

Samozřejmě nás překvapilo, že tady trenér nebyl. Na druhou stranu, i Sigma si tímto v minulosti prošla. I já si vzpomínám na jedno utkání, kdy jsem nebyl přítomen. Někdy okolnosti jdou proti vám. Je to komplikace v přípravě na zápas, ale nemyslím si, že by nepřítomnost trenéra utkání ovlivnila. I když tato situace s sebou samozřejmě nese své nepříjemnosti.

Do hry jsme při střídání poslali defenzívní hráče. Bylo to proto, že pro nás byl důležitý výsledek a chtěli jsme třeba navýšit vedení na 3:0?

První střídání, které jsme provedli, byl Honza Sedlák z toho důvodu, že Pavel Zifčák už toho měl plné zuby. Křídla v utkání vypadala poměrně slušně. Jak Šípas (pozn. red. Šíp), tak Maty (pozn. red. Matoušek) měli za sebou buď reprezentační povinnosti nebo zdravotní komplikace v týdnu během tréninku, takže jsme je nechtěli do hry pouštět brzy, protože jsme neměli jistotu jejich výkonu. Proto se to může jevit jako snaha o defenzívu. Z našeho pohledu to byla pragmatická věc, kdy jsme reagovali na to, kteří hráči jsou v danou chvíli na utkání nejlépe připraveni.

V utkání jsme měli poměrně hodně zkažených přihrávek a nepřesností. Byl to důvod, proč jsme se tolik nedostávali před bránu?

Jednoznačně. Měli jsme hodně zkažených přihrávek, ale také to bylo o tom, jaká jsme volili řešení některých situací a jak jsme je realizovali. Někdy nám nešla ani jedna věc, někdy bohužel jen jedna. Možná to bude důležitostí dnešního zápasu, kdy hráči nebyli tolik uvolnění a z toho důvodu pak nebyli tolik přesní a kvalitní.

Tonda Růsek se prosadil z pozice pod hrotem. Je to pro něj lepší pozice?

Tohle bych nerozlišoval. Tonda je hráč, který má slušný výběr místa a je komplexnější v tom, že si dokáže odskočit a zapojit se do kombinace. Všichni víme, že začátek působení v Sigmě měl pozvolnější. Ale v tréninku šlape na plyn a přidává. Dnes se mu to vrátilo v podobě důležitého gólu. Byl ve hře cítit. Osobně na něj mám vyšší očekávání a nároky, ale jsem přesvědčený, že postupem času je bude naplňovat a že bude lepší a lepší.

Na stoperech dnes nastoupili Vašek Jemelka s Vítem Benešem. Našli jsme ideální stoperskou dvojici?

Do tohoto jsme museli trochu říznout. Nemůžu říct, že by Florent v zápasech nevypadal špatně, ani Vašek Jemelka. U každého jsme v zápasech našli chybku. Ale soupeři na nás byli hodně připravení, hodně to chodilo přes Vaška, byli jsme hodně čitelní. A některá řešení od Florenta často vedla k brankovým příležitostem soupeře. Proto jsme na to reagovali a pracovali jsme s Víťou. Myslím si, že to dnes stoperská dvojice zvládla. Připravený je i Roman Hubník a s Florentem také pracujeme. Není to tak, že bychom ho odstřihli.

První pětka nám v tabulce odskočila. Byl dnes zisk tří bodů důležitý, abychom se jí přiblížili?

Když pominu první trojku, Baník i Slovácko za to hodně vzali. Hodně nám odskočili. Ale nebylo to jen jejich kvalitou. My dobře víme, že jsme poztráceli body. Když si to vezmu zpětně – v Boleslavi, doma s Baníkem, v Teplicích… Tam víme, že jsme body nechali. Sezóna je teď v jedné třetině a máme dost prostoru, abychom se pomalu horním příčkám přibližovali.

Jak vypadá zdravotní stav Davida Vaněčka?

U Davida se naštěstí nepotvrdila ruptura zkříženého vazu. Došlo k porušení pouzdra, ale není tak zásadní. Odhodil berle a absolvuje rekonvalescenci u našich fyzioterapeutů. Nedokážu ale odhadnout, kdy by mohl být připraven. Tajně doufáme, že by se mohl zažít připravovat s týmem během další reprezentační pauzy.

Byla penalta na Pavla Zifčáka darovaná? Šindelář šel do souboje poněkud naivně.

My jsme dnes chtěli hrát více míčů za obranu soupeře. Věděli jsme, že s tím má Karviná velké problémy. Tím, že máme Pavla Zifčáka a ostré kraje, jsme se chtěli za tu obranou linii dostat. To byl parametr, který se nám vyplatil. Myslím si, že při této situaci trochu zaváhal brankář. Kdyby vyběhl dřív, možná míč mohl mít. Šindy (pozn. red. Šindelář) hraje ve vápně hodně riskantně. Před zápasem jsme si říkali, že toho bude potřeba využít, chodit přes něj a více si dovolit. On totiž situace řeší na hraně rizika. Nakonec se to potvrdilo. Z mého pohledu to pokutový zákrok byl. Jsem rád, že nám to utkání definitivně zlomilo.
A tým - další aktuality:

Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát
| 20.11.2021
Sigma ztratila dvoubrankové vedení a s Hradcem jen remizovalaSigma ztratila dvoubrankové vedení a s Hradcem jen remizovala
| 20.11.2021
15. kolo: Sigma přivítá Hradec Králové15. kolo: Sigma přivítá Hradec Králové
| 18.11.2021
Aktuální soutěžní ročník skončí v létě 2022 o týden dříveAktuální soutěžní ročník skončí v létě 2022 o týden dříve
| 16.11.2021
Sigma věnuje utkání s Hradcem složkám integrovaného záchranného systémuSigma věnuje utkání s Hradcem složkám integrovaného záchranného systému
| 15.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná