Tipsport.cz

Aktuality

Matúš Macík: V Sigmě chci zažít úspěchy

Matúš Macík: V Sigmě chci zažít úspěchy

18.02.2021 / A tým

Matúš Macík přišel do Sigmy před více než měsícem ze slovenského Ružomberoku. S ním během 4 sezón dosáhl na velké úspěchy. Podobné úspěchy by chtěl zažít i na Hané. Sedmadvacetiletý brankář nám také povykládal, jak čelil Waynu Rooneymu na slavném Goodison Parku, domovském stánku Evertonu, nebo o tom, jak ještě v dorosteneckých kategoriích si pohrával s myšlenkou kariéry útočníka.

V Sigmě už jsi pár týdnů. Jak se ti u nás líbí?

Už jsem se oťukal. Poznal jsem se už se všemi spoluhráči, celým realizačním týmem i s ostatními zaměstnanci. Působí to tady na mě příjemným dojmem. Cítím se tady přesně tak, jak jsem čekal. Vše je tady nastavené na profesionální úrovni. Věřím, že se mi tady bude nadále líbit.

Orientuješ se v kabině v tom smyslu, že už poznáš, kdo je lídr kabiny, kdo je vtipálek, kdo toho třeba moc nenamluví?

Za ten měsíc už jsem si udělal obrázek, kdo jaký je.

Jak vystupuješ ty v kabině? O brankářích se říká, že mají tak trochu svůj svět.

Nejsem člověk, který by si moc vyskakoval. Nemám problém si s každým popovídat. V některých situacích si umím razantně říct svůj názor. Ale celkově mám rád v kabině srandu, ale přitom musí být profesionalismus.

Co spolupráce s brankáři?

Kuba Trefil je mladý a talentovaný, má kariéru před sebou. Aleš Mandous je dobrý kluk, profík, kterého baví fotbal. S oběma se ještě poznáváme, ale jinak vycházíme v pohodě.

V Olomouci už jsi zabydlený?

Prošel jsem se po městě, ale zatím je všechno uzavřené. Nemám, kam si zajít na kávu nebo na jídlo. Mám odzkoušených pár restaurací, ze kterých si někdy objednávám jídlo. V bytě jsem zabydlený, dokonce jsem byl doma na Slovensku vyzvednout pár potřebných věcí.

Nedávno přišel Jaro Mihalík, další krajan. Jsi za to rád?

Je fajn, že přišel někdo z mého prostředí, Slovák, ale snažím se bavit se všemi spoluhráči.

Pojďme k tvým fotbalovým začátkům. Kdy a kde jsi začal s fotbalem?

S fotbalem jsem začal v Liptovském Mikuláši jako šestiletý. Vyrůstal jsem na sídlišti, 100 metrů od něj bylo fotbalové hřiště. Od malička jsem tam rád chodil, fotbal mě upoutal, a proto jsem ho začal hrát.

Vždy jsi chytal, nebo jsi zkoušel hrát i v poli?

Od začátku jsem chytal. Měl jsem ale i období, kdy jsem v dorostu hrával útočníka. Dal jsem i pár gólů, ale pořád mě to lákalo zpět do brány.

V jaké soutěži jsi nastupoval jako útočník?

Byla to druhá nejvyšší dorostenecké soutěž na Slovensku.

To je zajímavé. Do brány ses později vrátil a udělal jsi dobře. Dostal ses do Ružomberoku, kde jsi prožil úspěšné roky.

Přestup do Ružomberoku bylo správné rozhodnutí. Posunul jsem se do profesionálního fotbalu. Zažil jsem tam krásné období, krásné 4 sezóny. Hráli jsme třikrát Evropskou ligu, dvakrát jsme byli třetí v lize, dvakrát jsme se dostali do finále poháru. Co mě velmi mrzí, je to, že jsme ani jeden z finálových duelů nevyhráli, ale takový je fotbal. Na Ružomberok budu vzpomínat jenom v dobrém.

Jaké bylo nastupovat v předkolech Evropské ligy? Zachytal sis dokonce proti anglickému Evertonu.

Byl to fantastický zážitek. Zatím největší, který jsem v kariéře zažil. V Anglii se nehraje každý den, navíc to bylo umocněné tím, že zrovna za ně hrál Wayne Rooney – obrovské jméno. A také stadionem. Ten byl takový starší, zachovalý. Lidé tam berou fotbal jako náboženství. Až po 20 minutách na hřišti jsem si uvědomil, kde jsem se vlastně ocitl. Moc jsem si to užil. Zápas nám celkem dobře vyšel, měli jsme šance, ale gól jsme nedali a nakonec prohráli 0:1. S troškou štěstí jsme přes ně mohli projít. Byl to vynikají zážitek.

Máš za sebou první soutěžní zápas v olomoucké dresu. Zachytal sis v poháru proti Domažlicím. Jaký to byl pro tebe zápas?

Byl to zápas s třetiligovým týmem, který ale byl vcelku kvalitní. Postoupili jsme dál, to byl náš cíl. Mrzí mě inkasovaný gól, bohužel góly patří k fotbalu. Z mého pohledu to byl vydařený zápas.

V den zápasu vydatně sněžilo a mrzlo. To pro brankáře není nic příjemného, je to tak?

Za dobu své kariéry jsem se naučil srovnat s takovými okolnosti. Spíš jsem nevěděl, co od koho očekávat, protože to byl můj první zápas a ten je přece jenom jiný než trénink. Po pár minutách jsem se zorientoval a vše bylo v pohodě.

Přeješ si zažít evropské poháry v Olomouci?

Stoprocentně. Proto jsem sem přišel. Sigma má ambice. Doufám, že se nám bude dařit a že tady odehraji více zápasů v evropských pohárech než v Ružomberoku.

V lize jsme ve středu tabulky. Teď nás čekají dva domácí zápasy, které nám napoví, zda budeme atakovat evropské poháry. Vidíš to stejně?

Liga je strašně vyrovnaná. Mužstva ve středu tabulky jsou nahuštěná. Stačí jednou, dvakrát vyhrát a můžete být jinde. Myslím si, že na to máme. V tabulce chceme skončit co nejvýše.
A tým - další aktuality:

Video: Radoslav Látal a Aleš Mandous po utkání s PlzníVideo: Radoslav Látal a Aleš Mandous po utkání s Plzní
| 06.03.2021
Sigma jede z Plzně s prázdnou, s Viktorií prohrála 0:1Sigma jede z Plzně s prázdnou, s Viktorií prohrála 0:1
| 06.03.2021
Utkání Sigmy se Slováckem bylo odloženoUtkání Sigmy se Slováckem bylo odloženo
| 04.03.2021
Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10
| 04.03.2021
22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni
| 04.03.2021
Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná