Tipsport.cz

Moravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru Chytil

20.02.2021 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc zvítězili v utkání 20. kola FORTUNA:LIGY nad Zbrojovkou Brno 1:0. O jediný gól v utkání se v samotném závěru postaral Mojmír Chytil.

Proti Zbrojovce ještě stále nemohl trenér Látal počítat se zraněným triem Houska, Štěrba a Šíp. Jen na lavičce tentokrát zůstal Roman Hubník, přednost ve stoperské dvojici dostali Florent Poulolo a Vít Beneš.

Už v 6. minutě se poprvé v utkání rozvlnila na Andrově stadionu síť. Míč za záda Martina Šustra dokázal procedit Kryštof Daněk. Radost mladého záložníka Sigmy však netrvala dlouho, pomezní sudí signalizoval postavení mimo hru. To bylo však po hříchu vše, co svěřenci Radoslava Látala v 1. poločase předvedli. Ve statistikách střel totiž u týmu z Hané svítila po 45 minutách hrozivá nula.

Zbrojovka byla o něco nebezpečnější, scházela jí však větší efektivita. V 18. minutě propálil Ondřej Vaněk při přímém kopu olomouckou zeď, ale trefil přímo prostor, kde byl připravený Aleš Mandous. Stejný hráč se do zakončení dostal o 7 minut později, kdy po přihrávce Hladíka na hraně šestnáctky opět prověřil Mandousovu pozornost.

Sigma se připomněla až ve 45. minutě, kdy z těžké pozice ještě dokázal Pablo González odcentrovat na Mojmíra Chytila. Ten však zblízka bránu vůbec netrefil. Do kabin tak šly oba týmy s nerozhodným výsledkem 0:0.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. Oba týmy se jen ztěžka dostávaly do šancí. Velkou sigmáckou měl v 54. minutě Martin Hála, kdy k němu prošel centr od Daňka. Hála se ocitl zcela sám před Šustrem, ale gólman Zbrojovky proti němu včas vyběhl, zmenšil mu střelecký úhel a nakonec i zneškodnil jeho solidní střelu.

V 79. minutě se po rohu Tomáše Zahradníčka dostal míč až na hlavu Martina Nešpora, který mířil na přední tyč. Šustr si ale i s tímto pokusem poradil. Zápas po ostré srážce s Luďkem Pernicou nedohrál Jakub Yunis, kterého nahradil Roman Hubník. Ten se postavil překvapivě na hrot útoku vedle Martina Nešpora a jak se ukázalo, šlo o jeden z klíčových momentů zápasu. V nastaveném čase Hubník hlavičkoval za obranu, kam si v tu chvíli zaběhli González s Chytilem. Hráči Zbrojovky zřejmě předpokládali, že se oba olomoučtí hráči nacházejí v ofsajdu. Ti však situaci dohráli, Chytil obešel Šustra a skóroval! Pomezní sice signalizoval ofsajd, ale sudí Proske gól nakonec po poradě u videa uznal.

Sigma Olomouc tak vydřela výhru v samotném závěru a porazila Zbrojovku 1:0. V dalším utkání se Hanáci opět představí doma. Příští neděli budou na Andrově stadionu hostit Fastav Zlín.

Hodnocení trenéra Látala: „Hráčům jsem už na začátku týdne říkal, že dnešní utkání musíme zvládnout. Potřebovali jsme tři body. Samozřejmě víme, že výkon nebyl kvalitní. Byla to zase taková „nakopávaná“, se spoustou ztrát, spoustou soubojů. Hodně soubojů jsme prohrávali ve středu hřiště. Ve druhém poločase jsme tam posunuli Ondru Zmrzlého a trošku se to zlepšilo. Druhá půle z naší strany byla lepší, ale šancí jsme měli minimum. Ztráty a nevyhrané souboje převyšovaly utkání, jak pro nás, tak i pro Brno. Tři body bereme, doufám, že nám pomohou. Jsou to důležité tři body, dotáhli jsme se nahoru. Teď si dobře odpočineme a nachystáme se na Zlín.“

Hodnocení trenéra Dostálka: „Když dostanete v 90. minutě gól, nemůžu utkání hodnotit vesele. Přijeli jsme sem bojovat, což se nám nepodařilo, odjíždíme zklamaní a smutní. Situací, které byly podobné té, kterou jsme museli ve 92. minutě řešit, bylo několik. Všechny jsme dokázali zvládnout, jen tu poslední ne. Soupeř nás za to ztrestal, proto odjíždíme domů bez bodů.“

SK Sigma Olomouc – FC Zbrojovka Brno  1:0 (0:0)

Branka: 90.+2 Chytil.

Rozhodčí: Zbyněk Proske – Jan Paták, Martin Leška.

ŽK: Mihalík – Dreksa, Pachlopník.

Sigma Olomouc: Mandous – Látal (78. Zahradníček), Poulolo, Beneš, Zmrzlý – Sladký – Hála (64. Mihalík),  Breite (64. Nešpor), González, Daněk (78. Yunis, 84. Hubník) – Chytil. Trenér: Radoslav Látal.

Zbrojovka Brno: Šustr - Šural, Dreksa, Pernica – Štepanovský (75. Záhumenský), J. Sedlák, Vaněk (87. Hlavica), Bariš (67. Pachlopník), Moravec – Hladík (67. Přichystal), Růsek. Trenér: Richard Dostálek.

Sestřih

| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil