Tipsport.cz

Aktuality

Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil

Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil

20.02.2021 / A tým

Fotbal dává i bere a Sigmě po několika zápasech dal. Nebylo to ovšem dílo náhody. Roman Hubník excelentně prodloužil míč na nabíhajícího Mojmíra Chytila, ten obešel brankáře Šustra a rozvlněním sítě v 92. minutě zápasu rozjásal Hanou. Své radostné pocity po rozhodující brance popsal olomoucký odchovanec Mojmír Chytil.

Co prožívá hráč, když rozhodne zápas v nastavení?

Super pocity! Tohle jsme přesně potřebovali. Byl to hodně bojovný zápas, mnoho nakopávaných balónů, boj ve středu pole. Naši stopeři vyhrávali hlavičkové souboje, pak jsme hned hráli nahoru, tam jsme zase podstupovali souboje. Pro fanoušky asi ne moc hezký zápas, který se naštěstí přiklonil na naši stranu.

Byl sis hned jistý, že ses nenacházel v ofsajdovém postavení?

V první chvíli jsem si myslel, že v něm nejsem. Pak rozhodčí zvedl praporek, tak jsem říkal, že to musel být ofsajd. Bylo to zvláštní, má předtucha se bohudík vyplnila.

Na brankáře ses řítil společně s Pablem. Bylo dobré, že ti přenechal míč, protože jeho postavení bylo spornější.

To ano. Vzpomněl jsem si na zápas se Spartou, kdy jsem v dobré šanci zbytečně vymýšlel patičku. Pablo na mě opět volal, ale tentokrát jsem se rozhodl, že to vezmu na sebe.

To, co předcházelo brance - vyhraný hlavičkový souboj do náběhu, trénujeme na tréninku?

Většinou v podobných situacích bývám já. Roman Hubník to parádně prodloužil, následně už to bylo jen o tom, jestli šanci proměním. Trefil jsem to kousek od tyčky, scházelo pár centimetrů, měl jsem štěstí.

Chybělo nám v zápase více vyhraných vzdušných soubojů s brněnskými stopery právě tak, jak se to povedlo Romanu Hubníkovi?

Dnes jsem moc soubojů nevyhrál. V druhém poločase už jsem z toho začínal být frustrovaný. Prakticky každý souboj jsem prohrál, ne jak proti Spartě. Nakonec se nám povedla jedna akce, která rozhodla zápas.

Roman Hubník nahradil Kubu Yunise, který odešel ze hřiště s krvavou ranou. Víš už, jak na tom je?

Kuba už byl za námi v šatně, je na tom dobře. Má sešité obočí, 4 až 5 stehů. Jeho zranění nevypadalo moc hezky, teklo mu hodně krve.

Co pro nás dnešní výsledek znamená? Můžeme ještě zaútočit na Evropu?

Ano, chceme hrát co nejvýše. Každý zápas chceme zvládnout a tohle byl hodně těžký zápas. Máme za sebou spoustu remízových utkání, kdy jsme inkasovali v posledních minutách. Dnes se povedlo vstřelit branku v posledních minutách nám. Doufám, že nám to do dalších zápasů pomůže.

Dá nám dnešní výhra větší klid do přípravy na Zlín?

Určitě. Bude panovat větší pohoda, než kdybychom remizovali. Řekli jsme si, že tyto dva domácí zápasy musíme zvládnout, první si můžeme odškrtnout. Je super, že jsme znovu nedostali gól.

V průběhu hry jsme měnili rozestavení. Jak jsi to vnímal?

Jsme na to zvyklí, trénujeme rozestavení se 3 i se 4 obránci. Brno to také změnilo kolem 15. minuty. Chvilku jsme si s tím nevěděli rady. Potom jsme také přešli na 3 obránce. Z mé pozice útočníka mě to až tolik neovlivňuje. Myslím si, že to bylo v pohodě.
A tým - další aktuality:

Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0
| 06.04.2021
Sigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se SlováckemSigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se Slováckem
| 05.04.2021
Breite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoctBreite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoct
| 04.04.2021
Musíme zlepšit pohyb a vyhrávat souboje, řekl po prohře LátalMusíme zlepšit pohyb a vyhrávat souboje, řekl po prohře Látal
| 03.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná