Tipsport.cz

Sigma veze ze Slezska tři body! V Karviné zvítězila 1:0

20.03.2021 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc zvítězili v utkání 24. kola na hřišti Karviné 1:0. Jediným střelcem v utkání se ve 2. poločase stal Pablo González.

Radoslav Látal v Karviné postrádal stopera Florenta Poulola, který si odpykával trest za 4 žluté karty. Ze zdravotních důvodů s týmem neodcestovali Lukáš Greššák a Pavel Zifčák.

Hanáci začali na Městském stadionu aktivněji a již ve 2. minutě se k odraženému míči dostal Radim Breite. Jeho pohotová střela ale mířila mimo tři tyče. Domácí brankář Ciupa musel poprvé zasahovat v 7. minutě, kdy si Martin Hála narazil s Jakubem Yunisem, ale jeho nepříjemná přízemní střela mířila přímo do středu brány.

Karviná zahrozila o dvě minuty později. Zkušený Papadopulos zkusil Mandouse překvapit ze střední vzdálenosti, ale s jeho slabším pokusem si Aleš poradil.

Ve 24. minutě se Pablo González přesunul s míčem až před vápno, kde přihrál na Radka Látala. Ten zkusil vypálit na zadní tyč, ale jeho křižná střela šla těsně vedle.

Velkou příležitost ke vstřelení branky měla Sigma ve 37. minutě. Střelu na bližší tyč od Pabla Gonzáleze z přímého kopu musel Ciupa vyrážet, k míči se dostal Martin Hála, ale i s jeho dorážkou si brankář domácích poradil, a pokus Hály vytáhl na roh.

Nebezpečné parametry mohla mít na druhé straně střela Sinjavského ze 42. minuty, ale střelu estonského hráče zablokoval Roman Hubník. O minutu později se ke střele po rohu dostal karvinský Čmelík, jehož rána z voleje mířila přímo do náruče připraveného Mandouse. Během prvních 45 minut tak branka na Městském stadionu v Karviné nepadla.

I po změně stran začala aktivněji Sigma. Ve 48. minutě zahrával Ondřej Zmrzlý rohový kop. Daněk na míč nedosáhl ideálně, a jen jej trochu tečoval. Ke střele se tak dostal až číhající Vít Beneš, bohužel pro Sigmu ale trefil přesně prostor, kam se přesunul Ciupa, který vyrazil na roh.

Domácí zahrozili o 5 minut později po rychlé akci Mikuše a Čmelíka, který vybídl ke střele Herce. Ten bez přípravy vypálil a trefil jen bránícího hráče Sigmy.

V 62. minutě odcentroval z pravé strany Radek Látal na zadní tyč na volného Martina Hálu. Ten se ale k zakončení nedostal, neboť před ním obětavě míč odvrátil Jursa, který při hlavičkování narazil do tyče. Jursa však v utkání pokračoval a v 74. minutě vypálil ze střední vzdálenosti. Pro skákavý míč si však v pohodě Mandous došel.

Když už se pomalu začalo schylovat k dělbě bodů, sehráli Hanáci pěknou útočnou akci, kdy Jakub Yunis z pravé strany nádherně přihrál do vápna nabíhajícímu Gonzálezovi, který ve skluzu dokázal míč protlačit za záda bezmocného Ciupy. Pro Pabla to byla již 6. branka v letošní sezóně, čímž potvrdil pozici aktuálně nejlepšího střelce týmu.

Sigma Olomouc tak ani v devátém ligovém utkání s Karvinou neprohrála, a v neúplné tabulce se prozatím posunula na 8. místo.

V příštím týdnu zápas nehrajeme, na programu je reprezentační přestávka. Další zápas by tým Radoslava Látala měl odehrát v sobotu 3. dubna, kdy na Andrův stadion přijedou Pardubice.

Hodnocení trenéra Mašleje: „Z naší strany byl výkon solidní v tom, že jsme plnili taktické věci, které jsme si před zápasem určili. To znamená vysoké postavení obrany, zmenšování hřiště. Utkání se „přelévalo“ z jedné strany na druhou. Sigma měla o nějaké procento více šancí, ale i přesto si myslím, že jsme utkání mohli „převalit“ na naši stranu. Bohužel se nám to nepodařilo, a naopak deset minut před koncem jsme dostali gól po ztrátě míče ve středním pásmu. Porážka nás bolí o to víc, že výkon byl z naší strany solidní… ale bohužel bez bodu.“

Hodnocení trenéra Látala: „Jsme šťastní za tři body. Podali jsme dnes koncentrovaný týmový výkon. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, také stav hrací plochy nebyl ideální. Věděli jsme, že utkání bude o soubojích, o důrazu, o koncentraci, o jedné chybě. To se nám podařilo zvládnout. V prvním poločase naše přechodová fáze nebyla dobrá, měli jsme spoustu brejků, které jsme nedotáhli do zakončení. V obranné části jsme chybu neudělali. Ve druhé půli bylo hodně soubojů uprostřed hřiště, měli jsme málo šancí a na můj vkus až moc rohových kopů. Šance jsme však nevyužili, až na tu ke konci poločasu, kdy se nám podařilo vstřelit branku. Chválím mužstvo za týmový výkon. Po posledním zápase jsme nechtěli sahat do sestavy, nastoupili jsme dnes stejně jako na Bohemce, kde kluci uhráli nulu. I v Plzni podali dobrý výkon. Jsme spokojení a jsme rádi za tři body.“

MFK Karviná – SK Sigma Olomouc  0:1 (0:0)

Branka: 83. González.

Rozhodčí: Miroslav Zelinka – David Hock, Jiří Kříž.

ŽK: Qose – Breite, Hubník, Látal, Mandous.

Karviná: Ciupa – Jursa, Eduardo, Jean, Bartošák – Smrž (87. Haša), Herc (87. Šindelář) – Čmelík (69. Leonardo), Mikuš (77. Qose), Sinjavskij (68. Mazáň) – Papadoulos. Trenér: Petr Mašlej.

Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Beneš, Hubník, Zmrzlý – González (83. Zahradníček), Breite, Houska (89. Štěrba), Daněk (69. Chytil), Hála (69. Mihalík) – Yunis (89. Nešpor). Trenér: Radoslav Látal.

Sestřih

80 let Androva stadionu: Malé EURO80 let Androva stadionu: Malé EURO
| 12.05.2021
Jakub Yunis podstoupil operaci poraněného koleneJakub Yunis podstoupil operaci poraněného kolene
| 11.05.2021
Jean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresuJean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresu
| 10.05.2021
| 09.05.2021
Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?
Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1
Tváří nového Sigmáka je Pablo González!Tváří nového Sigmáka je Pablo González!
| 07.05.2021
31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii
Informace pro permanentkáře k utkání se SlaviíInformace pro permanentkáře k utkání se Slavií