Tipsport.cz

Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo

21.01.2021 / A tým

V sobotu 23. ledna od 14:00 čeká Hanáky první jarní duel na domácí půdě. Jejich síly prověří Slezský FC Opava. Olomoucký kouč Radoslav Látal ví, že Slezany není radno podceňovat. „Opava přijede bojovat, chtějí ligu zachránit,“ říká.

Trenére, dá se na našem výkonu proti Slavii stavět směrem k nadcházejícím utkáním?

To zaleží na tom, z jakého úhlu to vezmeme. Výkon v první půli utkání se Slavií nebyl špatný, ale jestli se budeme dopouštět takových chyb, kterých jsme se dopustili, tak další utkání budeme těžko zvládat. Hráči se musí během zápasu více koncentrovat. Musíme navázat na první poločas zápasu proti Slavii.

Slavii jsme se kondičně vyrovnali. Je to nyní naše silná stránka?

Nebylo to jen na Slavii, po kondiční stránce jsme připraveni celý rok. Máme těžké tréninky, kdy celý týden poctivě pracujeme. Naše kondice je v pořádku.

Náš sobotní soupeř SFC Opava odehrál ve středu utkání proti Spartě. Může jeho náročný program být pro nás výhodou?

Nemyslím si, že by to byla výhoda. Máme začátek jara, všechna mužstva jsou dobře připravená, i když příprava byla krátká. Nemyslíme na to, že by jedno utkání v týdnu Opavě uškodilo.

V utkání proti Zlínu nastoupila Opava se šesti novými hráči v základní sestavě. Máte tyto hráče nastudované?

Ano, Opava hodně posílila, především v útoku, kde figuruje dvojice Smola – Čvančara. My jsme jejich zápas se Zlínem viděli, byli jsme také přímo v Opavě, kde jsme je sledovali proti Spartě. Víme, že se opavský tým změnil, chtějí ligu ještě zachránit a je jasné, že nám nedají nic zadarmo.

Utkání proti SFC bývají hodně bojovná. Můžeme se na bojovnost z obou stran těšit i v sobotu na Andrově stadionu?

Určitě to bude hodně bojovné utkání. Vybavuji si poslední zápas doma, kdy jsme soupeře tlačili a Opava jen čekala na brejk. Poločas skončil 0:0, těžko jsme se do nich dostávali. Martin Nešpor poté dal gól, kdy brankář střelu vyrazil a Martin míč „doklepnul“ do brány. Utkání se pak otevřelo. V sobotu to bude těžké, Opava sem přijede bojovat a kůži určitě nedá lacino.

Utkání Sigmy se Slováckem bylo odloženoUtkání Sigmy se Slováckem bylo odloženo
| 04.03.2021
Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10
22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu