Tipsport.cz

Aktuality

Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohly

Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohly

21.01.2021 / A tým

Sedm zápasů trvající šňůru bez výhry se budou Hanáci snažit přetrhnout v sobotním utkání proti Opavě. Souboje s Opavou nejsou žádný med, což potvrdil i obránce Martin Sladký. „Pro ně je teď každý zápas obrovsky důležitý, protože jsou v tabulce dole a mají málo bodů. Potřebují urvat body, takže boj očekávám v každém případě.“ Ten nám popovídal také o minulém utkání na Slavii nebo hraní fotbalu v krutých mrazech.

Máme za sebou první zápas druhé části sezóny proti Slavii. Jak hodnotíš tento zápas?

Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Vstoupili jsme do něj dobře. Chtěli jsme vysoko napadat a narušit jim rozehrávku, což se nám dařilo. Navíc se nám povedlo jít do vedení 1:0. Přišla euforie a začali jsme si myslet, že zápas může dobře dopadnout. Pak přišly dvě penalty, Slavie otočila vývoj zápasu a pak ukazovala velkou sílu. Těžko jsme se dostávali dopředu. Nemyslím si, že by Slavia měla nějak moc šancí. Bohužel pak zvýšili na 1:3 a my jsme už na to nedokázali odpovědět. Škoda. Hlavně v prvním poločase jsme plnili to, co jsme měli.

Jak se ti hrálo na Slavii bez diváků? Obvykle je tam tlak z tribun obrovský.

Když je zaplněná severní tribuna je to síla. Pamatuji si, že jednou jsme tam vedli po poločase 1:0. Do druhé půle slávisti útočili na bránu před kotlem a ten tlak byl hodně znát, také utkání otočili. Přesto bych byl radši, kdyby se fanoušci na tribuny vrátili. Teď to bohužel musíme brát tak, jak to je. Musíme být rádi, že vůbec můžeme hrát.

Vinou epidemie se fotbalový kalendář podstatně změnil. Co říkáš na zápas v lednu po tak krátké zimní přípravě?

Fáze nabírání kondice nebyla v letošní přípravě tak dlouhá. Je to nezvyk, ale pro hráče je určitě lepší hrát zápasy, než měsíc a půl trénovat a hrát přáteláky. Samozřejmě terény jsou v této době těžší, ale to je pro všechny stejné.

Čím víc zápasů bude, tím můžou být terény horší. Bude potřeba tomu pak přizpůsobit hru?

Terény budou měkčí a bude těžší se na nich pohybovat a kombinovat. Na hracích plochách se kromě zápasů bude i občas trénovat, takže přirozeně tráva nebude tak kvalitní, jako jindy. Ale každý tým se s tím musí srovnat. Na většině stadionů v Česku jsou takové hrací plochy, že i když dostanou zabrat v několika zápasech, bude se dát na nich hrát kombinační fotbal.

V Česku panovaly ještě před pár dny kruté mrazy. Jak se v nich hraje?

Jsem zvyklý hrát jenom v krátkém rukávu. Na Slavii, kde bylo mínus 10, jsem také vyběhl v krátkém a pak jsem si chvíli říkal, jestli jsem neudělal chybu. (směje se) Když hraju, tolik na mráz nemyslím, musím to zvládnout. Byl samozřejmě rozdíl, když jsme se vrátili z Malty, kde bylo 19 stupňů, stačily ale dva dny a rychle jsme se aklimatizovali. Jinak to prostě nejde.

Máš ty nebo někdo z týmu nějaký fígl na to, jak se nachystat na zápas v mrazu?

Co vím, gólmani už v prosinci zkoušeli pepř do rukavic, ale nevím, jestli jim to pomohlo. (směje se) Máme k dispozici hřejivé emulze. Moje zkušenost je taková, že mě většinou začnou pálit až ve sprše po tréninku. (směje se) Takže raději vydržím bez toho.

Jako rodák z Domažlic musíš být na mrazy zvyklý, ne?

Domažlice jsou nad Šumavou. Na chatě máme plno sněhu, v Olomouci ho je trošku. Rozdíl v tom je, ale v teplotě tolik ne.

Právě s Domažlicemi budeme hrát 3. kolo MOL Cupu. Se soupeřem jsme se dohodli s ohledem na terén a počasí v Domažlicích, že se uskuteční na Andrově stadionu. Nemrzí tě, že se nepodíváš domů?

Mrzelo by mě to, kdyby mohli na zápas diváci. Takhle je pro nás lepší, že nemusíme daleko cestovat. Co mám zprávy od bývalých spoluhráčů, pro ně je to složitá doba, nemůžou zatím ani trénovat. Věřím, že se brzo najde cesta, aby tyto kluby mohly trénovat a hrát. Uvidíme, v jakém stavu Domažlice přijedou. Nebudou mít, co ztratit. Budou nabuzení, protože dlouho nehráli. Co vím, Domažlice zvládají pohárové zápasy, především v domácím prostředí, velmi dobře. Na ten zápas se těším.

V lize máme za sebou delší sérii bez výhry. Jak z toho ven?

Na vítězství čekáme dlouho, není to příjemné. Navíc jsme poztráceli body zbytečně. Fungovat a říkat si, že na nás leží deka, by určitě nebylo dobré. Musíme věřit, že to zlomíme už proti Opavě. Tři body by nám pomohly.

Kádr Opavy prošel v zimě razantní změnou. Co na to říkáš?

Na boj o záchranu doplnili mužstvo dobře. Přivedli třeba Aleše Nešického, znám ho z Táborska, kluci ho znají tady z Olomouce, kde také hrál. On je tvořivý záložník, má nahradit Zavadila a Texla. Přišel také Smola do útoku, ten jim může hodně pomoci. Opava hraje na tři obránce vzadu, snaží se hrát na dva hroty, což není v Česku extra obvyklé. Podobně hrál Tirol na Maltě, takže věřím, že na to budeme připraveni a zvládneme to.  

Zápasy s Opavou jsou zpravidla hodně bojovné…

Vždycky to s nimi byl boj doma i venku. Hodně tomu napomáhali diváci, což teď nebude. Pro ně je teď každý zápas obrovsky důležitý, protože jsou v tabulce dole a mají málo bodů. Potřebují urvat body, takže boj očekávám v každém případě.
A tým - další aktuality:

Tři hráči prodloužili smlouvy. Pokračují Zifčák, Zmrzlý i BreiteTři hráči prodloužili smlouvy. Pokračují Zifčák, Zmrzlý i Breite
| 23.01.2022
Na tréninku Ondřej Zmrzlý rozbíjel panáky. Proti Trnavě krásně rozhodlNa tréninku Ondřej Zmrzlý rozbíjel panáky. Proti Trnavě krásně rozhodl
| 22.01.2022
Sigma otočila zápas s Trnavou a vítězí na Tipsport Malta CupuSigma otočila zápas s Trnavou a vítězí na Tipsport Malta Cupu
| 21.01.2022
Sigma pokračuje v pátek na Tipsport Malta Cupu duelem s TrnavouSigma pokračuje v pátek na Tipsport Malta Cupu duelem s Trnavou
| 21.01.2022
Lukáš Greššák: Trnava tu má mladý tým, ale s Tirolem hrála velmi dobřeLukáš Greššák: Trnava tu má mladý tým, ale s Tirolem hrála velmi dobře
| 20.01.2022
Radek Látal odchází na hostování do KarvinéRadek Látal odchází na hostování do Karviné
| 20.01.2022
Start na Tipsport Malta Cupu s výhrou. Sigma zdolala Aalborg 3:0Start na Tipsport Malta Cupu s výhrou. Sigma zdolala Aalborg 3:0
| 18.01.2022
Sigma změří dnes síly s dánským AalborgemSigma změří dnes síly s dánským Aalborgem
| 18.01.2022
Jakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvuJakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvu
| 17.01.2022
Sigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninkySigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninky
| 16.01.2022

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná