Tipsport.cz

Aktuality

Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal

Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal

21.02.2021 / A tým

„Fotbal přináší krásné i smutné chvíle,“ řekl po vítězství nad Brnem trenér Radoslav Látal. Tato věta přesně vystihuje to, co si Sigma v sezóně prožila. Několikrát přišla o vítězství v posledních minutách, tentokrát vítězství získala, když v nastavení proměnil svou šanci Mojmír Chytil. Co dále olomoucký lodivod řekl o souboji se Zbrojovkou?

Trenére, jaké je vaše hodnocení dnešního vítězného zápasu?

Hráčům jsem už na začátku týdne říkal, že utkání musíme zvládnout. Potřebovali jsme tři body. Samozřejmě víme, že výkon nebyl kvalitní. Byla to zase taková „nakopávaná“, se spoustou ztrát, spoustou soubojů. Hodně soubojů jsme prohrávali ve středu hřiště. Ve druhém poločase jsme tam posunuli Ondru Zmrzlého a trošku se to zlepšilo. Druhá půle z naší strany byla lepší, ale šancí jsme měli minimum. Ztráty a nevyhrané souboje převyšovaly, jak u nás, tak u Brna. Tři body bereme, doufám, že nám pomohou. Jsou to důležité tři body, dotáhli jsme se nahoru. Teď si dobře odpočineme a nachystáme se na Zlín.

Věřil jste, že při gólu Mojmíra Chytila to nebyl ofsajd?

Z místa, kde jsem stál já, to vypadalo jako ofsajd. Ale kluci, kteří seděli na lavičce o několik metrů vedle, tvrdili, že ani náhodou. Díval jsem se pak na tu situaci v záznamu a Mojma měl ještě půl metru k dobru. U Gonzáleze to bylo na hraně, ale Chytil měl několik centimetrů k dobru. Udělal pak sice kličku, skočilo mu to na drn a trefil se několik centimetrů od tyče. To při nás stáli všichni svatí. Z vítězství máme obrovskou radost. Vidíte, že fotbal přináší krásné i smutné chvíle. My si dnes vítězství moc užíváme.

Roman Hubník dnes nebyl v základní sestavě. Proč jste se tak rozhodli?

Oba stopeři odehráli minulý zápase na Bohemce velice dobře a tentokrát jsme do sestavy nechtěli sahat. S Romanem jsem mluvil, je to velký profík, řekli jsme si to na rovinu a on to pochopil. Máme kvalitní stopery, které můžeme kdykoliv protočit. Dva z nich jsou starší hráči a riziko zranění je u nich větší, proto potřebují, aby byli všichni nachystaní. Všichni ale odvádí výbornou práci.

Roman nakonec utkání rozhodl svou prodlouženou hlavičkou. Budete tento styl hry využívat častěji?

Ano, je to tak, Roman rozhodl. Jde vidět, že je to týmový hráč. Mužstvu pomůže i před zápasem v kabině, mluví s nimi také v tréninku. Je to velice zkušený hráč a pro mužstvo je přínosem.

Jak vypadá zranění Kuby Yunise, který musel po pár minutách na hřišti střídat poté, co se v hlavičkovém souboji srazil s Pernicou?

Nevypadá to na nic vážného, má pár stehů, otřes mozku nemá. Byl teď na ošetřovně, má to zašité. Věřím, že se s námi v úterý zapojí do tréninku.

Ondra Zmrzlý se během zápasu posunul doprostřed. Nebyla to možnost už od začátku? Nebo jste reagoval na to, že nám to v první půli nešlo?

Reagoval jsem na to, že nám to nešlo. Přemýšleli jsme o tom už před zápasem. Ale v utkání na Bohemce Martin Sladký odehrál dobrý zápas a nechtěli jsme do sestavy sahat. S kluky jsem se bavil a věděli, že v průběhu zápasu rozestavení můžeme měnit. Sláďa se vrátil do trojky na své místo a Ondra vyplnil šestku ve středu. Myslím si, že si s tím poradil velice dobře. Míče jsme trochu více sbírali. Druhá půle sice nebyla kvalitní, ale hru jsme měli trošku více pod kontrolou, jen jsme spoustu míčů ve finální fázi nedohráli.

Rozestavení jsme dnes v průběhu zápasu měnili několikrát, stejně jako Brno. Je to to, co může v zápasech rozhodovat?

Ano. My jsme se na zápas připravovali ve dvou variantách – ve trojce a ve čtverce. Celý týden to s kluky zkoušíme v rámci taktických tréninků. A v poslední době zápasy, které jsme odehráli dobře, jsme odehráli ve třech obráncích. Se Spartou, na Slávii – to byla kvalitní utkání. Dnes jsme nastoupili ve čtverce, ale už to nebylo ono, střed hřiště byl špatný, prohrávali jsme spoustu osobních soubojů. Pak jsme změnili systém na tři obránce a druhá půlka byla lepší.

Utkání svým gólem rozhodl na poslední chvíli Mojmír Chytil. Věřil jste, že utkání můžeme ještě vyhrát?

Vždycky věříme do poslední chvíle. Ke konci utkání už jsme ale hráli na riziko. Na středu hřiště zůstal Ondra Zmrzlý sám a měli jsme tři útočníky – Chytila, Nešpora, Yunise. Pod nimi hrál Pablo González, který je také ofenzivní. Stejně jako Jaro Mihalík. Hra tak byla ke konci hodně otevřená a my jsme si říkali, že to buď zvládneme nebo dostaneme v 90. minuté gól. Dneska se ale štěstí přiklonilo k nám a jsem za to rád. 
A tým - další aktuality:

Sigma na závěr Tipsport Malta Cupu porazila Tirol 3:0Sigma na závěr Tipsport Malta Cupu porazila Tirol 3:0
| 24.01.2022
Sigma zakončí Tipsport Malta Cup utkáním proti TiroluSigma zakončí Tipsport Malta Cup utkáním proti Tirolu
| 23.01.2022
Nová smlouva? Žiju dál svůj sen, říká Pavel ZifčákNová smlouva? Žiju dál svůj sen, říká Pavel Zifčák
| 23.01.2022
Tři hráči prodloužili smlouvy. Pokračují Zifčák, Zmrzlý i BreiteTři hráči prodloužili smlouvy. Pokračují Zifčák, Zmrzlý i Breite
| 23.01.2022
Na tréninku Ondřej Zmrzlý rozbíjel panáky. Proti Trnavě krásně rozhodlNa tréninku Ondřej Zmrzlý rozbíjel panáky. Proti Trnavě krásně rozhodl
| 22.01.2022
Sigma otočila zápas s Trnavou a vítězí na Tipsport Malta CupuSigma otočila zápas s Trnavou a vítězí na Tipsport Malta Cupu
| 21.01.2022
Sigma pokračuje v pátek na Tipsport Malta Cupu duelem s TrnavouSigma pokračuje v pátek na Tipsport Malta Cupu duelem s Trnavou
| 21.01.2022
Lukáš Greššák: Trnava tu má mladý tým, ale s Tirolem hrála velmi dobřeLukáš Greššák: Trnava tu má mladý tým, ale s Tirolem hrála velmi dobře
| 20.01.2022
Radek Látal odchází na hostování do KarvinéRadek Látal odchází na hostování do Karviné
| 20.01.2022
Start na Tipsport Malta Cupu s výhrou. Sigma zdolala Aalborg 3:0Start na Tipsport Malta Cupu s výhrou. Sigma zdolala Aalborg 3:0
| 18.01.2022

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná