Tipsport.cz

Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1

23.01.2021 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc po sérii 7 zápasů bez výhry v sobotním utkání 16. kola FORTUNA:LIGY konečně získali tři body. O vysokou výhru nad Opavou v poměru 4:1 se dvěma góly postaral Pablo González. Po jedné trefě si připsali Kryštof Daněk a David Houska.

Radoslav Látal udělal v základní sestavě proti poslednímu utkání dvě změny v základní sestavě. Na lavičce zůstali tentokrát Martin Sladký a Florent Poulolo, které nahradili Radek Látal a Roman Hubník.

V souboji týmů, které v posledním utkání prohrály, začala aktivněji Opava, když ve 3. minutě vypálil ze střední vzdálenosti Čvančara. Jeho pokus však šel hodně mimo Mandousovu bránu. Následně převzali otěže zápasu Hanáci, ale na Houskovo pobídnutí Nešpor skluzem těsně nedosáhl.

Ve 25. minutě se však již sigmáci radovali. Látalův centr z pravé strany propadl až k Vepřekovi, proti jehož střele z první Fendrich pohotově zakročil, míč však padal k Daňkovi, který nezazmatkoval a svou první ligovou brankou v kariéře otevřel gólový účet sobotního utkání.

O tři minuty později jsme vedli již o dva góly. K Pablovi prošel Chytilův centr, španělský záložník si míč v šestnáctce zpracoval a zakroucenou střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0.

Slezané začali znovu hrozit až s blížícím se závěrem poločasu. Ve 42. minutě se ke střele ve vápně dostal Hellebrand, ale jeho pokus byl obranou Sigmy sražen na rohový kop. Z něj se dostal k hlavičce kapitán Opavy Žídek, který orazítkoval břevno Mandousovy brány. V nastaveném čase byl ještě za faul na Pabla Gonzáleze vyloučen opavský Tiehi.

Oslabení hosté však nic nevzdávali a snažili se hned zkraje 2. poločasu vrátit zpět do zápasu. A v 55. minutě, když Roman Hubník ve vápně fauloval, k tomu dostali nejlepší možnou příležitost v podobě pokutového kopu. Ten s přehledem proměnil olomoucký odchovanec Aleš Nešický.

Sigmáci však nepřipustili žádné drama a dalšími dvěma slepenými brankami rozhodli o své výhře v tomto utkání. Nejprve v 64. minutě Radek Látal odcentroval, míč propadl k Vepřekovi, jehož střelu, tak jako v 1. poločase, Fendrich zlikvidoval. Ale opět pouze vyrazil, a to před volného Pabla Gonzáleze. Ten už to měl jednoduché a zvýšil opět na rozdíl dvou branek.

Minutu nato již bylo definitivně rozhodnuto. Mojmír Chytil ve vápně zpracoval míč, přihrál Houskovi, který ranou z první Fendricha propálil počtvrté v utkání. Sigma měla po zbytek času otěže zápasu pevně ve svých rukou. Několik dalších slibných pokusů navíc Hanáci nevyužili. Nejblíže k dalšímu zásahu byl zřejmě Martin Hála, který po centru Látala hlavičkoval přesně do náruče Fendricha.

Sigma Olomouc tak porazila tým SFC Opava vysoko 4:1 a přerušila 7 zápasů trvající čekání na tříbodový zisk. V dalším kole čeká svěřence Radoslava Látala výjezd do Mladé Boleslavi, kde se představí v pátek 29. ledna od 18:00.

Hodnocení trenéra Látala: „Dnešní utkání pro nás bylo náročné především po psychické stránce. Každý očekával, že získáme tři body, protože Opava je na posledním místě v tabulce. Opavu jsme ale viděli ve středu proti Spartě, kdy podala vynikající výkon, Spartu velice potrápila a předvedla, že dokáže být nepříjemným soupeřem. Do utkání jsme dnes vstoupili dobře, měli jsme hodně soubojů, do přečíslení jsme se dostávali hlavně po stranách, dali jsme dva góly. V poločase jsme si to ale opět zkomplikovali, vypnuli jsme a přestali jsme hrát. Pak přišla penalta. Jsem ale rád za to, že jsme utkání rychle rozhodli. Dostali jsme se opět po krajích do zakončení, s tímto jsem spokojený. Trošku mě mrzí konec utkání. Na to, že soupeř hrál v deseti, jsme si měli vytvořit více brankových příležitostí a vstřelit ještě další góly.“

Hodnocení trenéra Černína: „Sigmě bych chtěl pogratulovat k vítězství, myslím, že bylo zasloužené. O výhře se z mého pohledu rozhodovalo už v prvním poločase, kdy nám Sigma nedovolila být aktivní v zakládání útoků. Byli na nás dobře nachystaní. Byli důrazní, my jsme proto zvolili vyšší nákop, kde jsme mysleli, že budeme úspěšnější. Ale Beneš s Hubníkem nám tohle nepovolili. Sem tam jsme se dostali prodlouženým balónem přes Žídka nahoru, ale tím to pro nás skončilo. Mysleli jsme, že navážeme na výkon se Spartou, kde jsme na tom byli kombinačně velmi dobře. Dnešní utkání ale bylo po herní stránce slabé. Poté přišlo vyloučení, hráli jsme o deseti. O poločase jsme si řekli, že kdyby se nám podařilo utkání zdramatizovat, bylo by to fajn. Řekli jsme si, že za každou cenu budeme zakládat útoky, i s trochou rizika. Naše hra se potom trošku zlepšila a podařilo se nám snížit na 2:1. V tom okamžiku jsme cítili šanci, protože jsme znali statistiku Sigmy, kdy v posledních sedmi utkáních vstřelila první góly, ale nikdy pak nedovedla zápas do vítězného konce. Sigma si to ale nenechala vzít, byla nadále aktivní, posílala míče do naší šestnáctky, kde byla velmi důrazná. Tam se to i rozhodlo. V agresivitě byla Sigma na vyšší úrovni.“

SK Sigma Olomouc – Slezský FC Opava  4:1 (2:0)

Branky: 29. a 64. González, 26. Daněk, 65. Houska – 57. Nešický (pen.).

Rozhodčí: Ondřej Lerch – Petr Caletka, Petr Antoníček.

ŽK: Breite – Tiehi, Březina.

ČK: 45+1. Tiehi.

Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Beneš, Hubník, Vepřek (79. Zmrzlý) – González, Breite, Houska (79. Sladký), Chytil (69. Hála), Daněk (79. Yunis) – Nešpor (69. Radič). Trenér: Radoslav Látal.

SFC Opava: Fendrich – Březina, Didiba, Žídek – Mondek (71. Řezníček), Nešický (71. Janjuš), Hellebrand (71. Večerka), Tiehi, Kania (82. Helešic) – Čvančara (46. Schaffartzik), Juřena. Trenér: Lukáš Černín.

Sestřih

| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil