Tipsport.cz

Aktuality

Psychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl Látal

Psychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl Látal

23.01.2021 / A tým

První výhru po sedmi kolech si dnes připsali svěřenci trenéra Radoslava Látala. Ten již před samotným utkáním upozorňoval na to, že duel s Opavou nebude jednoduchý. „Viděli jsme Opavu proti Spartě, kde podala vynikající výkon, velice ji potrápila,“ řekl. Bojovnost Slezanů se projevila i dnes. Olomoucký kouč je však za výhru vděčný: „Jsme rád za to, že jsme utkání rychle rozhodli,“ uvedl.

Trenére, povězte nám pár slov k utkání z vašeho pohledu.

Dnešní utkání pro nás bylo náročné především po psychické stránce. Každý očekával, že získáme tři body, protože Opava je na posledním místě v tabulce. Opavu jsme ale viděli ve středu proti Spartě, kdy podala vynikající výkon, Spartu velice potrápila a předvedla, že dokážou být nepříjemným soupeřem. Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme hodně soubojů, do přečíslení jsme se dostávali hlavně po stranách, dali jsme dva góly. Po poločase jsme si to opět zkomplikovali, vypnuli jsme a přestali jsme hrát. Pak přišla penalta. Jsem ale rád za to, že jsme utkání rychle rozhodli. Dostali jsme se opět po krajích do zakončení, s tímto jsme spokojený. Trošku mě mrzí konec utkání. Na to, že soupeř hrál v deseti, jsme si měli vytvořit více brankových příležitostí a vstřelit ještě další góly.   

V utkání jsme vedli 2:0, soupeři se však podařilo díky penaltě snížit. Nezatrnulo vám v tu chvíli?

Přiznám se, že ano. Nedá se nemyslet na to, kolik bodů jsme už ztratili. Opět jsme se dostali do situace, kdy si při našem vedení necháme dát gól. Ale dokázali jsme se dostat do přečíslení, do přihrávky pod sebe a do zakončení. Takže z tohoto hlediska jsme obdržený gól hned napravili.

Výhra přišla po sedmi zápasech. Pocítil jste úlevu?

Samozřejmě, úleva to je. Dnes jsme sestavu protočili, šanci dostali mladí hráči, kteří působili dobře už na soustředění na Maltě. Vsadili jsme na ně, dá se říct, že nám to vyšlo. Získali jsme tři body… Psychicky to určitě bylo těžké utkání.

Jedním z mladých hráčů, které zmiňujete, byl Kryštof Daněk, který dnes vstřelil svůj první ligový gól. Jak se vám líbil jeho výkon? Nezasloužil si dostat šanci ve více utkáních?

Vše se odvíjí od toho, jak se hráč vyvíjí. Práci s ním bereme postupně. Dnes dostal šanci, jevil se dobře i na Maltě. Na podzim ale tak dobře nevypadal. Vše je to o jeho práci. Má velké kvality, říkal jsem už před rokem, že v něm vidím velký potenciál a že je to hráč, který vyroste do velkého fotbalu. Ale chce to čas, nemůže těmto hráčům hned naložit a postavit je do těžkých utkání. Kryštof dělá velké pokroky, dobře pracuje a dneska to pro něj byla odměna za jeho práci.

Dnes Kryštof nastoupil vlevo. Je tato pozice pro něj ideální?

Dnes hrál Kryštof levého záložníka, protože soupeř hrál na tři stopery. Kryštofa jsme chtěli spíše do té útočné fáze, protože víme, že umí udělat kličku, jít do přečíslení a dostat se do šance. Hrál sice zleva, ale spíše to byl takový hráč „střeďák“ do útoku. Stopeři Opavy příliš neútočili, takže měl volnost odskočit si do středu.

Dva góly dnes dal Pablo González a i červená karta padla po zákroku na něj. Jak hodnotíte jeho výkon?

Pabla jsem dobře hodnotil i na soustředění. Je to pro nás klíčový hráč. Máme velkou výhodu, že ho můžeme využít z levé i z pravé strany nebo do středu zálohy. Pro nás je to hráč, který nám vymyslí i útočnou fázi, dostane se do zakončení, umí přečíslit. Jen ať mu ta forma vydrží, ať takhle pracuje i dále. Panuje s ním velká spokojenost.

Může být Pablo tím, kdo nahradí Šimona Faltu?

Pablo je trochu jiný hráč než Šimon. Šimon byl více rychlostní typ. Pablo umí vytvořit šanci, jít do zakončení, umí si najít prostor v mezihře, umí si odskočit. Do budoucna na něm hru můžeme stavět. Ještě určitě poroste. Ze začátku měl trochu problém s našimi tréninky, nebyl takto zvyklý trénovat, ale dostává se do toho, zvyká si na tréninkové dávky. A na jeho výkonu to jde vidět.

Jak to je u něj s komunikací? V utkáních často vášnivě gestikuluje a povídá si.

Mně se na něm líbí, že je to hráč, který nerad prohrává. Ať už na tréninku nebo i dnes v zápase. Pořád si pro sebe něco říká španělsky, ale nemyslí to špatně. Pochází z fotbalové rodiny. Navíc může nastoupit zleva, zprava, kdekoliv se zapojí. Ty jeho připomínky jsou fotbalové, ale jsou myšleny dobře.

Projevila se na mužstvu ta nezvykle krátká příprava?

Na Slavii jsme nehráli špatně, dneska jsme získali tři body. Kondici máme dobrou, na každý zápas se poctivě připravujeme, kluci dostávají zabrat. Jsme rádi, že se hraje a že terény celkem vyhovují. Pro fotbalisty je dobré, že ten zimní dril nemají.

Byl byste pro, aby se i v příští sezóně hrálo ve stejném režimu?

To je na zvážení. Zažil jsem i jiný režim například v Bělorusku, kde se začalo v únoru nebo březnu a hrálo se až do listopadu. A v zimě, kdy panovaly horší podmínky, se odpočívalo. Těch variant je hodně, nejsem kompetentní k tomu, abych to nějak hodnotil.
A tým - další aktuality:

Video: Radoslav Látal a Aleš Mandous po utkání s PlzníVideo: Radoslav Látal a Aleš Mandous po utkání s Plzní
| 06.03.2021
Sigma jede z Plzně s prázdnou, s Viktorií prohrála 0:1Sigma jede z Plzně s prázdnou, s Viktorií prohrála 0:1
| 06.03.2021
Utkání Sigmy se Slováckem bylo odloženoUtkání Sigmy se Slováckem bylo odloženo
| 04.03.2021
Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10
| 04.03.2021
22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni
| 04.03.2021
Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná