Tipsport.cz

Hanáci doma utrpěli debakl. Sigma podlehla Ml. Boleslavi 0:3

23.05.2021 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc podlehli v utkání 33. kola Mladé Boleslavi vysoko 0:3. Hosty za výhrou nasměroval v 1. poločase Klíma. Debakl dokonali po změně stran Drchal a Škoda.

Trenér Radoslav Látal počítal před utkáním s Mladou Boleslaví ztráty ve svém týmu. Ze zdravotních důvodů mu scházeli obránci Michal Vepřek, Roman Hubník, Jan Štěrba a Martin Sladký. Hrát nemohli ani Pablo González, Martin Nešpor, Jaroslav Mihalík, Lukáš Greššák a dlouhodobě zraněný Jakub Yunis. Do obranné čtveřice se tak od úvodních minut postavil Martin Hála, ve střední obraně s Benešem nastoupil Poulolo, zatímco Ondřej Zmrzlý tentokrát vyztužil záložní řadu. Na hrotu útoku bojoval Mojmír Chytil.

Zápas od úvodních minut nabídl mnoho zajímavých šancí. Již v 8. minutě Mojmír Chytil ve vápně vybojoval míč, prokličkoval s ním kolem několika obránců a pravačkou poprvé ohrozil Šedu v brance Mladé Boleslavi. Jeho střela šla jen těsně vedle pravé tyče. Vzápětí se hra přesunula na druhou stranu, kde si se dvěma bránícími sigmáky pohrál Klíma. Jeho střela byla přesnější, ale Mandous ji ve skoku lapil. O čtyři minuty později to na Šedu zkusil Tomáš Zahradníček, ale s míčem se dostal do velkého úhlu, a mladoboleslavský gólman jeho pokus zpacifikoval. V 17. minutě otevřel skóre na Andrově stadionu Jiří Klíma, který ve skluzu zasunul za Mandouse míč, který k němu adresoval Drchal.

Vstřelená branka Hanáky opařila a v dalších minutách měli výrazně více ze hry hosté. Douděrova rána ve 24. minutě ale skončila nad bránou, v 28. minutě pak musel Aleš Mandous předvést složitý zákrok proti střele Jiřího Klímy. Po půl hodině hry skončila rána Zmrhala mimo. Až poté se předvedla i Sigma. Radim Breite ve 36. minutě našel nabíhajícího Radka Látala, který na Šedu slušně vystřelil, bohužel pro modré ale mířil jen těsně vedle pravé tyče. Do konce poločasu mohla Mladá Boleslav své vedení navýšit, to když střelec první branky Klíma trefil tyč.

Trenér Látal se snažil oživit hru Sigmy stažením Martina Hály, kterého od úvodních minut 2. poločasu nahradil Jáchym Šíp. Byla to ovšem Mladá Boleslav, která se po změně stran jako první radovala z branky. Ve 47. minutě po rohovém kopu hlavičkoval přesně Drchal, který zvýšil na rozdíl dvou branek. O deset minut později mohl tentýž hráč zvýšit, když dostal přihrávku do běhu a sám se řítil na Mandouse. Ten proti němu ale vyběhl, zmenšil mu střelecký úhel a střelu lapil.

Až poté přišla největší šance Sigmy na snížení v dosavadním průběhu utkání. Vít Beneš poslal v 60. minutě perfektní centr na hlavu Mojmíra Chytila. Ten hlavičkoval přesně, ale Šeda fantastickým zákrokem jeho pokus zlikvidoval. O deset minut později se k hlavičce po centru Preislera dostal mladoboleslavský Škoda, ale mířil nepřesně jen vedle levé tyčky. Zahozená šance jej ale netrápila, protože už o dvě minuty později dokázal za Mandouse hlavou dopravit centr Budínského. Mladá Boleslav v tu chvíli vedla o tři branky.

Prosadit se zkusil v 75. minutě Ondřej Zmrzlý, který postupoval s míčem podél levé strany. Místo očekávaného centru zvolil střelu, kterou však Šeda zlikvidoval. Nebezpečnější ovšem byli fotbalisté Mladé Boleslavi. Dvě minuty po Zmrzlého střele Preisler pohotově přihrál před bránu, kde Drchalovi scházely jen centimetry, aby míč zasunul do brány. Jakékoliv naděje Sigmy alespoň na srovnání vzaly za své v 82. minutě, kdy byl sudím Cieslarem po druhé žluté vyloučen Jan Fiala. V 85. minutě neproměnil svoji další velkou šanci v utkání Drchal, který po samostatném úniku mířil vedle pravé tyčky Mandousovy branky.

Velké loučení přišlo v 88. minutě, kdy hřiště opustil David Houska. Nahradil jej teprve sedmnáctiletý Filip Uriča, který se tak zařadil mezi desítku nejmladších hráčů, kteří kdy za Sigmu v lize nastoupili. Hanáci však přece jen mohli alespoň ještě snížit. Po přímáku propadl míč k Poulolovi, ale Šeda jej opět vychytal.

Sigma Olomouc tak podlehla Mladé Boleslavi 0:3. Ligu dohraje příští týden v Liberci, kde se představí v sobotu od 17:00.

SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav  0:3 (0:1)

Branky: 17. Jiří Klíma, 47. Drchal, 72. Škoda.

Rozhodčí: Ondřej Cieslar – Milan Flimmel, Vít Melichar.

ŽK: Fiala – Skalák, Škoda, Řezník.

ČK: 82. Fiala (2 ŽK).

Sigma Olomouc:  Mandous – Látal, Poulolo, Beneš, Hála (46. Šíp) – Zahradníček (66. Fiala), Breite, Houska (88. Uriča), Zmrzlý, Daněk (66. Zifčák) – Chytil (83. Hapal). Trenér: Radoslav Látal.

Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Řezník, Šimek (46. Jakub Klíma), Preisler – Skalák (86. Dufek), Dancák, Matějovský (69. Budínský), Zmrhal – Drchal, Jiří Klíma (69. Škoda). Trenér: Karel Jarolím.

Diváci: 767 (omezená kapacita stadionu).

Úžasná Olomouc. Těším se na spolupráci s trenérem Jílkem, řekl VaněčekÚžasná Olomouc. Těším se na spolupráci s trenérem Jílkem, řekl Vaněček
| 10.06.2021
První letní posila! Do Sigmy přichází útočník David VaněčekPrvní letní posila! Do Sigmy přichází útočník David Vaněček
| 09.06.2021
Letní příprava: Zápasy ve Slatinicích a soustředění v PolskuLetní příprava: Zápasy ve Slatinicích a soustředění v Polsku
| 08.06.2021
Statistický souhrn sezóny 2020/2021. Kdo odehrál nejvíce minut?Statistický souhrn sezóny 2020/2021. Kdo odehrál nejvíce minut?
| 04.06.2021
Matěj Hadaš má za sebou první ligový startMatěj Hadaš má za sebou první ligový start
| 01.06.2021
Václav Jílek opět povede Sigmu OlomoucVáclav Jílek opět povede Sigmu Olomouc
| 31.05.2021
Kluci se o výhru poprali, ocenil snahu trenér LátalKluci se o výhru poprali, ocenil snahu trenér Látal
| 30.05.2021
Lepší rozloučení s kariérou jsem si nemohl přát, řekl KerbrLepší rozloučení s kariérou jsem si nemohl přát, řekl Kerbr
Sezóna zakončena vítězstvím. Z Liberce veze Sigma tři bodySezóna zakončena vítězstvím. Z Liberce veze Sigma tři body