Tipsport.cz

Aktuality

Příběh Davida Housky od A až po Z. Sigma uvede pořad Modré srdce

Příběh Davida Housky od A až po Z. Sigma uvede pořad Modré srdce

23.05.2021 / A tým

Málokdo by si v posledních letech dokázal představit sestavu Sigmy Olomouc bez Davida Housky. Dlouholetá opora působila v A-týmu od roku 2013. Tento fotbalový příběh po dnešním zápase končí. Hráč s číslem 8 totiž ohlásil záměr přijmout po vypršení smlouvy novou fotbalovou a životní výzvu. Výraznou stopu nezanechal pouze v prvním týmu, ale také v mládežnických kategoriích, kde se svými spoluhráči sbíral jeden vavřín za druhým. Davidovy vzpomínky na jeho působení na Hané od jeho příchodu až po poslední momenty v klubu jsme zaznamenali na kameru. Pořad Modré srdce premiérově uvedeme v úterý 25. května ve 20:00 na klubových sociálních sítích a webu.

David Houska přišel do Sigmy Olomouc ve svých 15 letech. Sigma ho však sledovala spousta let před jeho příchodem. „Housi“ se vydal z rodné Poličky do Olomouce, opustil rodinu, aby si splnil sen stát se ligovým fotbalistou. Touhu a píli podložil bezproblémovou povahou a láskou k fotbalu. Brzy se začal v silném ročníku 1993 prosazovat do základní sestavy. Byl důležitou součástí týmu, který v České republice dominoval. S ním získal dva mistrovské tituly a propracoval se až do reprezentace.

 

 

Po krátké době v juniorském týmu na něj ukázal tehdejší kouč Sigmy Roman Pivarník. První ligový zápas na sebe nenechal dlouho čekat. Populární záložník odehrál za Sigmu 167 utkání v první lize (168 včetně dnešního zápasu), což ho řadí na 15. místo v historické klubové tabulce. V Olomouci zažil i těžké chvíle, byl u dvou sestupů do druhé ligy, se svým týmem se ale vždy dokázal do nejvyšší soutěže vrátit. Po druhém návratu Sigmy mezi fotbalovou smetánku nastavil se spoluhráči a trenérem Jílkem kurz: evropské poháry. Olomoučtí fanoušci se po letech dočkali. Na Andrově stadionu se ukázal kazašský Kairat Almaty a slavná Sevilla. Sigma španělského giganta na domácí půdě výrazně potrápila, sice nakonec prohrála 0:1, po zápase ale zaplněný Andrův stadion tleskal ve stoje. David Houska proti Seville exceloval a ke vstřelení gólu mu chybělo pár centimetrů. Olomoucký dres David oblékal až do roku 2021.

„Když se ohlédnu za mou kariérou v Sigmě, nikdy by mě nenapadlo, zvláště když jsem do Olomouce v 15 letech přijížděl nervózní, že se dostanu až do A-týmu a že v něm odehraji tolik zápasů. Byla tady doopravdy velká konkurence. Přál jsem si jít krok po kroku, zlepšovat se. Vyvinul jsem se jako člověk, osamostatnil jsem se a naučil se fungovat bez rodiny. Tohle mě v životě určitě posunulo. V mládeži jsem zažil krásné roky, potkal jsem skvělé kamarády, vystudoval jsem tady, našel jsem si manželku, narodil se mi tady syn. Vztah k Olomouci mám silný a chtěl bych se tu i usadit. Jako hráč jsem chtěl pomáhat klubu, zlepšovat se, být klíčovým hráčem, který na sebe bude brát zodpovědnost. Myslím si, že s čistým svědomím můžu říct, že jsem pro to udělal maximum. Na Sigmu budu vždy rád vzpomínat,“ řekl při natáčení upřímně David Houska.

Pořad Modré srdce zachycuje dobu od Davidových prvních momentů v Sigmě až po současnost. David fanouškům také poví, kde byl jako teenager ubytovaný, nebo jakou školu studoval. Nebudou chybět ani archivní záběry a fotky, komentáře jeho bývalých spoluhráčů, trenérů a učitelů.
A tým - další aktuality:

Úžasná Olomouc. Těším se na spolupráci s trenérem Jílkem, řekl VaněčekÚžasná Olomouc. Těším se na spolupráci s trenérem Jílkem, řekl Vaněček
| 10.06.2021
První letní posila! Do Sigmy přichází útočník David VaněčekPrvní letní posila! Do Sigmy přichází útočník David Vaněček
| 09.06.2021
Letní příprava: Zápasy ve Slatinicích a soustředění v PolskuLetní příprava: Zápasy ve Slatinicích a soustředění v Polsku
| 08.06.2021
Statistický souhrn sezóny 2020/2021. Kdo odehrál nejvíce minut?Statistický souhrn sezóny 2020/2021. Kdo odehrál nejvíce minut?
| 04.06.2021
Matěj Hadaš má za sebou první ligový startMatěj Hadaš má za sebou první ligový start
| 01.06.2021
Václav Jílek opět povede Sigmu OlomoucVáclav Jílek opět povede Sigmu Olomouc
| 31.05.2021
Kluci se o výhru poprali, ocenil snahu trenér LátalKluci se o výhru poprali, ocenil snahu trenér Látal
| 30.05.2021
Lepší rozloučení s kariérou jsem si nemohl přát, řekl KerbrLepší rozloučení s kariérou jsem si nemohl přát, řekl Kerbr
| 30.05.2021
Sezóna zakončena vítězstvím. Z Liberce veze Sigma tři bodySezóna zakončena vítězstvím. Z Liberce veze Sigma tři body
| 29.05.2021
Mihalík a Assoubre pokračovat nebudou. Jaká je situace s Jemelkou?Mihalík a Assoubre pokračovat nebudou. Jaká je situace s Jemelkou?
| 28.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná