Tipsport.cz

Aktuality

Olomoucký odchovanec David Zima se stal Talentem roku 2020

Olomoucký odchovanec David Zima se stal Talentem roku 2020

24.03.2021 / Ostatní

Včera ve večerních hodinách proběhlo vyhlašování tradiční ankety Fotbalista roku. V ní se umístili současní hráči Sigmy i hráči, kteří prošli její klubovou akademií. David Zima dokonce zvítězil v kategorii Talent roku 2020.

V hlavní kategorii Fotbalista roku 2020 obsadil 10. místo bývalý hráč Olomouce Petr Ševčík. Za ním se na děleném 16. místě umístil jeho někdejší spoluhráč ze sigmáckých mládežnických týmů Lukáš Kalvach. Dělená 27. příčka patřila současnému kapitánovi našeho áčka Romanu Hubníkovi.

 

 

Talentem roku 2020 se stal David Zima. Fotbalista, který na začátku února minulého roku odešel ze Sigmy do pražské Slavie, předstihl v anketě sparťany Ladislava Krejčího ml. a Adama Karabce. David Zima se postupně probojoval z mládežnických kategorií až do prvního týmu Sigmy. Rovněž získal mistrovské tituly s devatenáctkou a juniorkou, načež si zahrál také UEFA Youth League. V tuto chvíli se připravuje s národním týmem na nadcházející zápasy kvalifikace o postup na Mistrovství 2022 v Kataru.

V kategorii talentovaných hráčů se objevilo i další olomoucké jméno. Kryštof Daněk získal dělenou 14. příčku.

Poděkování patří všem, kteří se podíleli a podílejí na chodu naší klubové akademie. Zároveň zasíláme gratulace všem umístěným hráčům!
Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná