Aktuality

Vyvrcholení e:LIGY živě na ČT sport! Sigmáci se představí v neděli

Vyvrcholení e:LIGY živě na ČT sport! Sigmáci se představí v neděli

24.03.2021 / Ostatní

Tisková zpráva LFA | Ligová fotbalová asociace dosáhla dohody s Českou televizí, která zakoupila práva na vysílání rozhodující fáze e:LIGY 2020/21. V přímých přenosech ČT sport se tak objeví již semifinálové turnaje a především pak samotné Grandfinále nejprestižnější české esportové soutěže v hraní hry FIFA21, které se uskuteční na začátku dubna.  

Druhý ročník jediné oficiální soutěže pod hlavičkou Ligové fotbalové asociace má za sebou kvalifikační fázi a v semifinálových turnajích se během posledního březnového týdne představí celkem 72 gamerů, kteří budou bojovat o účast ve velkém finále. Semifinálové mini turnaje se odehrají vždy v rámci každého týmu e:LIGY ve třech dnech, a to konkrétně 24., 27. a 28. března. Zástupce SK Sigma Olomouc čekají semifinálové turnaje v neděli od 19 hodin. 

Česká televize odvysílá všechny tři semifinálové turnaje na svém webu a rovněž na platformě HbbTV přístupné pomocí červeného tlačítka. Stejně tak fanoušci stále více populárního odvětví najdou v nabídce ČT sport i přímé přenosy z finálového turnaje. Vrcholem se stane pátý duben, kdy kanál ČT sport v přímém přenosu od 20.15 odvysílá Grand finále e:LIGY. „Spojení s Českou televizí v rámci projektu e:LIGY vnímám jako potvrzení rostoucího trendu esportu a především zvyšující se atraktivitu našeho projektu. e:LIGA je nejprestižnějším a jediným oficiálním turnajem pod hlavičkou profesionálních fotbalových klubů a Ligové fotbalové asociace. Transakce televizních práv na tuto platformu posouvá celé odvětví zase o kus dále, “ řekl Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel Ligové fotbalové asociace, která je pořadatelem celé e:LIGY.

„Jsem rád, že zájem o projekt, který společně s našimi partnery připravujeme už druhým rokem, má stoupající tendenci. Zapojení všech klubů FORTUNA:LIGY dává e:LIZE unikátnost a především přímé spojení i s fotbalovým prostředím. A co to nám v e:LIZE jde,“ dodal Daniel Hajný.

Klíčový souboj o prvenství v e:LIZE bude o to prestižnější, protože kromě zisku mistrovské trofeje v něm půjde také o zajištění účasti v prestižním mezinárodním seriálu EA FIFA21 Global Series. Většina klubů FORTUNA:LIGY proto nasadila do svých bojů v rámci e:LIGY ty nejlepší hráče.

Kompletní program a vysílací schéma rozhodující fáze e:LIGY 2020/21

Semifinálové turnaje (všechny živě na ctsport.cz a ve vysílání ČT přes červené tlačítko):

Středa 24.3.

 • 15-17 hod: Jablonec a Ostrava
 • 17-19 hod: Ml. Boleslav a Slovácko
 • 19-21 hod: Sparta a Karviná

Sobota 27.3.

 • 15-17 hod: Teplice a Příbram
 • 17-19 hod: Bohemians a Brno
 • 19-21 hod: Slavia a Opava

Neděle 28.3.

 • 15-17 hod: Liberec a Zlín
 • 17-19 hod: Plzeň a Č. Budějovice
 • 19-21 hod: PARDUBICE A OLOMOUC

Grandfinále:

Sobota 3.4. – živě na www.ctsport.cz a ve vysílání ČT přes červené tlačítko

 • 14-21 hod: Základní skupny

Neděle 4.4. – živě na www.ctsport.cz a ve vysílání ČT přes červené tlačítko

 • 14-19 hod: Zápasy play-off

Pondělí 5.4. – živě na ČT sport

 • od 20:15 hod: Finále e:LIGY 2020/21Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri