Tipsport.cz

Aktuality

Jak hodnotili dnešní utkání trenéři obou celků Látal a Smetana?

Jak hodnotili dnešní utkání trenéři obou celků Látal a Smetana?

24.04.2021 / A tým

Souboj dvou rivalů vyšel lépe ostravskému Baníku. Ten v prvním poločase využil špatného postavení olomouckých hráčů při autovém vhazování a rychlou akcí se propracoval až ke gólu Buchty. Vyrovnání mohlo přijít v závěru, Gonzálezovu penaltu ovšem lapil Laštůvka. Výhru Baníku následně pojistil Kaloč. S rozdílnými pocity logicky hodnotili utkání trenéři obou celků Radoslav Látal a Ondřej Smetana.

„V prvním poločase jsme udělali jednu chybu a bohužel nás soupeř potrestal. Trápí nás to celou sezónu, soupeře tlačíme… ale až na jedno břevno jsme si během prvního poločasu nevytvořili ani jednu šanci. Byli jsme v tlaku, ovládali jsme šestnáctku, ale bez šancí, bez náběhů, bez zakončení. Do druhé půle jsme vstoupili tak, že jsme zase tlačili, ale přechodová fáze a zakončení bylo z naší strany špatné. Konec utkání pak charakterizoval celou sezónu, kterou prožíváme. Místo toho, abychom dali penaltu a skončilo to alespoň 1:1 a mohli se psychicky nachystat na středu, máme zase hlavy dole. Jsme zklamaní,“ řekl trenér Sigmy Radoslav Látal. 

„Sigma vstoupila do zápasu aktivněji. To jsme i očekávali, že nás doma bude chtít zatlačit, vytvořit na nás tlak a dostat se do šancí. Tuto jejich pasáž jsme relativně dobře zvládli, přežili jsme ji, nepustili jsme je do velké šance. Postupem času jsme se stávali nebezpečnějšími a chodili jsme do protiútoků. Jeden se nám vydařil a šli jsme do vedení. Druhý poločas pokračoval ve stejném scénáři, ale chyběl tomu gól na 2:0, přestože jsme příležitosti měli. Fotbal někdy píše hezké příběhy a dneska to byl pro Honzu Laštůvku i pro celý Baník nádherný zápas. Jen tomu chyběli fanoušci na tribunách. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Vytvořili jsme si více jasných gólových příležitostí a zápas jsme si podle plánu vydřeli a odpracovali. Kluky musím pochválit, pogratulovat jim,“ uvedl trenér Baníku Ondřej Smetana.
A tým - další aktuality:

32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě
| 13.05.2021
Sigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrakSigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrak
| 12.05.2021
80 let Androva stadionu: Malé EURO80 let Androva stadionu: Malé EURO
| 12.05.2021
Jakub Yunis podstoupil operaci poraněného koleneJakub Yunis podstoupil operaci poraněného kolene
| 11.05.2021
Jean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresuJean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresu
| 10.05.2021
Video: Aleš Mandous po utkání se SlaviíVideo: Aleš Mandous po utkání se Slavií
| 09.05.2021
Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?
| 09.05.2021
Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1
| 09.05.2021
Tváří nového Sigmáka je Pablo González!Tváří nového Sigmáka je Pablo González!
| 07.05.2021
31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii
| 07.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná